Czwartek 24-01-2019, imieniny Franciszka, Felicji

Elblążanie na podium (short track)

Elbląg, Elblążanie na podium  (short track)

W ubiegły weekend odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików i Młodzieżowców oraz Finał Ogólnopolskich Zawodów Rankingowych w Gdańsku. Wystartowało na nich 16 reprezentantów Orła Elbląg. Na Mistrzostwach Polski w kategorii Młodzieżowców kobiet trzecie miejsce na dystansie 500m zajęła Marika Surowiec. Wśród mężczyzn brązowym medalistą na dystansie 1500m okazał się Michael Popov.

Na Mistrzostwach Polski Młodzika wicemistrzem Polski na dystansach 500m, 777 oraz w wieloboju został Jędrzej Borowiecki. Nasza sztafeta młodzików w składzie: Arkadiusz Rybak, Karol Wiśniewski, Jędrzej Borowiecki stanęła na trzecim stopniu podium ustępując jedynie dwóm sztafetom z Białegostoku. Podczas Ogólnopolskich Zawodów Rankingowych w kategorii juniorek D drugie miejsce na dystansie1000m zajęła Katarzyna Reindl, a na 500m brązowy medal zdobyła Ada Jażdżyńska. W zmaganiach juniorów E brązowy medal na dystansie 222m zdobył Jakub Olak. W kategorii kobiet trzecie miejsce na dystansie 500m zajęła nasza sprinterka – Kamila Stankiewicz.
     Na tej imprezie odbyła się również dekoracja najlepszych zawodników tego sezonu w klasyfikacji zawodów z cyklu OZR, gdzie drugie miejsca w swoich kategoriach zajęli Ada Jażdżyńska i Jędrzej Borowiecki.