Elblążanin Wicemistrzem Polski Juniorów (boks)

Elbląg, Z lewej Andrzej Wasilewski
Z lewej Andrzej Wasilewski (fot. nadesłane)

W dniach 27 marca - 1 kwietnia w Lesznie odbywały się 19. Mistrzostwa Polski Juniorów w Boksie. W turniejowe szranki stanęło aż 145 zawodników, reprezentujących 80 klubów z całej Polski.

Wśród pięściarzy nie zabrakło zawodników z Uczniowskiego Klubu Sportowego „Kontra” w Elblągu, którego barwy reprezentowali Andrzej Wasilewski (56 kg) i Michał Król (60 kg).
       W Mistrzostwach nie powiodło się Michałowi Królowi, który już w walce eliminacyjnej uległ 2:3 rywalowi z Klubu „Feniks” Warszawa Bartoszowi Kumoszewskiemu.
       Natomiast wielką wolą walki oraz sięgnięcia po medalowe trofeum Mistrzostw Polski wykazał się Andrzej Wasilewski, który w kategorii wagowej 56 kg stoczył bardzo dobre pojedynki, w pierwszej walce eliminacyjnej pokonał jednogłośnie 5 : 0 zawodnika „Beniaminek” Starogard Gdański Oskara Bielińskiego , walka ćwierćfinałowa również zakończyła się zwycięstwem nad Patrykiem Maciakiem (BKS Skorpion Szczecin)15 :12, w półfinale pokonał pięściarza Łukasza Niemczyka z Klubu „Champion” Legnica -wynik tej walki to 14 : 7 dla zawodnika z Elbląga.
       Mimo bardzo dobrej postawy w ringu Wasilewskiego w walce finałowej musiał on uznać wyższość przeciwnika Marka Pietruczuka z ‘Victorii” Ostrołęka, który stosunkiem punktów 14 : 8 wygrał ten pojedynek.
       Z Leszna Andrzej Wasilewski wrócił ze srebrnym medalem oraz tytułem Wicemistrza Polski Juniorów w boksie w wadze 56 kg , jest to największy sukces sportowy tego zawodnika.
       Andrzej Wasilewski naukę boksu rozpoczął w roku 2009 w szkółce bokserskiej w Szkole Podstawowej w Łęczu prowadzonej przez trenera UKS Kontra Elbląg Kamila Stemplewskiego.
       Zawodnik Kontry jest również srebrnym medalistą Pucharu Polski Juniorów w boksie w tej samej kategorii wagowej z 2011r., stoczył 59 walk, jest w składzie Kadry Narodowej Młodzieżowej w boksie.