512 918 555

Boom !!! Boom !!!

Elblążanin ze złotym medalem (boks)

Elbląg, Elblążanin ze złotym medalem  (boks) fot. nadesłana

Od 29 marca do 3 kwietnia w Krakowie odbyły się XXIII Mistrzostwa Polski Juniorów w Boksie, podczas którego Radosław Kawczak wywalczył tytuł mistrza Polski Juniorów.

W zmaganiach o tytuł najlepszego zawodnika w 10. kategoriach wagowych uczestniczyło 139 zawodników z 77 klubów sportowych reprezentujących 15. Okręgowych Związków Bokserskich. Klub Sportów Walki „Tygrys” Elbląg reprezentowało dwóch zawodników: w wadze 49 kg Sebastian Tarka, ostatecznie zajmując 7. miejsce. W walce o medal przegrał z aktualnym wicemistrzem tej kategorii wagowej Mateuszem Janduła z Gwardii Wrocław. W wadze królewskiej – superciężkiej ( +91kg) Radosław Kawczak wywalczył tytuł mistrza Polski Juniorów na rok 2016, w finale pokonując jednogłośnie na punkty Grzegorza Basta z PTB Tiger Tarnów. W drodze do finału Radek wygrał przez TKO w III rundzie z Łukaszem Ławrysz Korona Wałcz, po czym jednogłośnie na punkty z Oskarem Wierzejskim Red Fighters Jelenia Góra.
     W klasyfikacji klubowej KSW Tygrys Elbląg zajął wysokie 8. miejsce.