Elblążanki najlepsze (siatkówka)

Elbląg, Elblążanki najlepsze (siatkówka)

Siatkarki ZNP Atak po raz trzeci zdobyły Puchar Prezydenta Elbląga w IV Ogólnopolskim Turnieju Amatorów Vollej Cup 2006. W całym turnieju nie straciły nawet jednego seta. Wśród mężczyzn najlepsi byli siatkarze Kar-Labu Gdynia.

W turnieju zagrały cztery drużyny żeńskie. Pierwszego dnia rozegrały spotkania „każdy z każdym”, siatkarki ZNP Atak wygrały wszystkie mecze po 2:0, kolejno pokonując Brzozy Braniewo, Orła Bygdoszcz i Niuckę Malbork.
     Tabela po pierwszym dniu:
     1. ZNP Atak Elbląg
     2. Orzeł Bydgoszcz
     3. Brzozy Braniewo
     4. Niucka Malbork.
     W drugim dniu do zawodów nie przystąpiły bydgoszczanki, rewanże rozegrały zatem tylko trzy zespoły. I znów bez porażki i straty seta dwa mecze wygrał ZNP Atak, a w meczu o drugie miejsce Brzozy pokonały Niuckę. Nieobecny Orzeł sklasyfikowany został na ostatnim miejscu. Najlepszą zawodniczką turnieju została Dorota Hamerska z ZNP Atak.

Do walki o Puchar Prezydenta Elbląga przystąpiło też siedem drużyn męskich. Panowie podzieleni zostali na dwie grupy, w których rozegrali mecze o wejście do półfinału.
     Gospodarze zawodów, ZNP Atak zajęli w swojej miejsce drugie. W meczu o finał zagrali z Kar-Labem Gdynia, niestety, ulegli gdynianom 0:2. W drugim półfinale ZM Jan Walentynowicz z Malborka wygrał z Baumą Olsztyn.
     W małym finale elblążanie dzielnie walczyli z Olsztynem. Pierwszego seta wygrali goście, drugiego - po dramatycznej końcówce - gospodarze. Trzeciego znowu Bauma i to właśnie oni wywalczyli trzecią lokatę.
     Finał też był niezwykle emocjonujący, bo zespoły Kar-Labu i ZM Walentynowicz prezentują podobny, wysoki poziom umiejętności. I tu rozegrane zostały trzy sety. O wygranej zadecydował łut szczęścia i mocniejsze nerwy. Oba zespoły miały piłki meczowe, ale tę ostatnią, na wagę zwycięstwa w turnieju, wygrał Kar- Lab.