Molo w Kretowinach . Molo w Kretowinach .

ELH: grała tylko III liga (piłka nożna)

Podczas gdy zespoły SuperLigi, I i II ligi odpoczywały, pracowicie weekend spędziły ekipy trzecioligowe. Drużyny tego szczebla rozgrywek Elbląskiej Ligi Halowej rozegrały aż dwie serie spotkań.

Największa niespodzianka
     W czasie dwudniowych zmagań trzecioligowców nie obyło się bez niespodzianek. Do największych należy zaliczyć porażkę lidera Unijnej Szkoły Europejskiej i to aż 1:5 z Zagładą. Mecz rozstrzygnął się już w pierwszej połowie, po której było 3:0 dla Zagłady. W drugiej części znów padły trzy bramki, ale tylko jedną zdobyła USE i zasłużenie wysoko przegrała. Więcej szczęścia ekipa USE miała w meczu 10. kolejki, w którym zmierzyła się z Handbudem. Do przerwy było 2:0 dla USE i wynik ten nie zapowiadał większych emocji w drugiej odsłonie. Tymczasem ta część przyniosła sporo emocji, choć w 22. minucie USE prowadziła już nawet 4:1. Handbud w samej końcówce rzucił do walki wszystkie swoje atuty i zdołał doprowadzić do remisu 4:4. Ostatnie słowo w tym meczu należało jednakże do USE, a konkretnie Daniela Czajki, który w końcowych minutach zdobył gola na wagę trzech punktów i ustalił wynik na 5:4 dla Unijnej Szkoły Europejskiej.

Zmiana lidera
     Pol-Plast w 9. i 10. kolejce odniósł dwa zwycięstwa, dzięki czemu usadowił się na fotelu lidera III ligi. Najpierw zainkasował komplet punktów w starciu z outsiderem Citroënem Postkiem, choć nadużyciem byłoby stwierdzenie, że przyszło mu to bez wysiłku. Wynik 3:2 dla Pol-Plastu mówi sam za siebie. Nie mniej zacięty był pojedynek z The Reds, w którym losy meczu także ważyły się do ostatnich sekund. Pierwsi gola zdobyli „czerwoni”, a bramkarza Pol-Plastu w 4. minucie pokonał Kamil Dolata. Rywale odpowiedzieli błyskawicznie, a dwa gole po przedłużonych rzutach karnych zdobył niezawodny Przemysław Kleinwachter. W 10. minucie było już 3:1, a na listę strzelców wpisał się Daniel Kłosowski. Na przerwę obie drużyny zeszły jednak przy prowadzeniu Pol-Plastu 3:2, co zwiastowało dalsze emocje w drugiej części meczu. Druga połowa toczyła się już jednak pod dyktando Pol-Plastu, który zdobył dwa kolejne gole (Adrian Anysz, P. Kleinwachter) i w pełni kontrolował wynik, wygrywają ostatecznie 5:3 (trzeci gol dla The Reds autorstwa Pawła Pruska). Pomimo przegranej The Reds utrzymało wysoką trzecią pozycję w tabeli. Stało się tak dlatego, bo w pierwszym meczu gładko ograło 6:1 Handbud. Na uwagę i pochwałę zasługuje w tym meczu postawa Pawła Bieńko, który aż czterokrotnie wpisywał się na listę strzelców.
     Cały czas do ścisłej czołówki próbują doszlusować Duet i Zagłada. Szczególnie ten drugi team po ostatnich dwóch seriach spotkań ma sporo powodów do zadowolenia, gdyż oba mecze rozstrzygnęła na swoją korzyść (wspomniana wygrana z USE i 3 punkty w konfrontacji z OSP Milejewo po zwycięstwie 3:1).

Klasyfikacja strzelców: 21 bramek - Dawid Kiełtyka (Duet), 14 bramek - Przemysław Kleinwachter (Pol-Plast), 12 bramek - Daniel Czajka (USE), 11 bramek - Wojciech Liszewski (Handbud), Paweł Bieńko (The Reds)

Komplet wyników 9. kolejki

Citroën Postek - Pol-Plast 2:3 (1:2)
     0:1 - Szymański (8.), 1:1 - Mazurowski (10.), 1:2 - Mariusz Kulesza (13.), 2:2 - Urbański (20.), 2:3 - Anysz (22.).

The Reds - Hanbud 6:1 (4:0)
     1:0 - Piasta (1.), 2:0 - Bieńko (5.), 3:0 - Bieńko (7.), 4:0 - Bieńko (11.), 4:1 - Liszewski (21.), 5:1 - Bieńko (28.), 6:1 - Prusek (29.).

OSP Milejewo - Duet 2:1 (2:0)
     1:0 - Lewandowski (2.), 2:0 - Lewandowski (11.), 2:1 - Kotowski (19.).

Unijna Szkoła Europejska - Zagłada 1:5 (0:3)
     0:1 - Tymiński (5.), 0:2 - Dziąbowski (9.), 0:3 - Nowosielski (14.), 0:4 - Tarasiński (17.), 0:5 - Kowalczyk (24.), 1:5 - Jacek Olejnik (30.).

Komplet wyników 10. kolejki

Pol-Plast - The Reds 5:3 (3:2)
     0:1 - Kamil Dolata (4.), 1:1 - Przemysław Kleinwachter (5.), 2:1 - Przemysław Kleinwachter (6.), 3:1 - Kłosowski (10.), 3:2 - Adam Kleinwachter (14.), 4:2 - Anysz (17.), 5:2 - Przemysław Kleinwachter (25.), 5:3 - Prusek (29.)

Duet - Citroën Postek 5:0 (1:0)
     1:0 - Tomasz Grabowski (15.), 2:0 - Kiełtyka (22.), 3:0 - Kotowski (23.), 4:0 - Świniarski (25.), 5:0 - Kiełtyka (29.)

Handbud - Unijna Szkoła Europejska 4:5 (0:2)
     0:1 - Czajka (12.), 0:2 - Olejnik (13.), 1:2 - Liszewski (17.), 1:3 - Budziwojski (19.), 1:4 - Bohdan (22.), 2:4 - Kleban (24.), 3:4 - Kleban (25.), 4:4 - Liszewski (26.), 4:5 - Czajka (30.)

Zagłada - OSP Milejewo 3:1 (3:0)
     1:0 - Tarasiński (1.), 2:0 - Dziąbkowski (4.), 3:0 - Ożubko (15.), 3:1 - Gagat (24.).