UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Eliminacje strefowe drużyn OHP (piłka nożna)

 
Elbląg, Eliminacje strefowe drużyn OHP (piłka nożna)

Środowiskowy Hufiec Pracy 14-1 w Elblągu był organizatorem strefowych eliminacji turnieju piłki nożnej młodzieży OHP. Zwyciężyła Ostróda przed Elblągiem.

Rozgrywki toczyły się na pełnowymiarowym boisku MOSiR przy ul. Skrzydlatej. Rywalizowały drużyny ŚHP 14-1 z Elbląga, OSIW 14-2 z Pasłęka oraz ŚHP 14-10 z Ostródy. Mecze odbywające się systemem „każdy z każdym” charakteryzowały się zaciętością popartą dużą wolą walki i ambicją zawodników. Czasem ten przerost ambicji musiał być skutecznie temperowany przez zawodowych sędziów z WM OZPN, pełniących również rolę edukacyjną – wyjaśniających młodym ludziom motywy swoich sędziowskich decyzji.
     W przerwie zawodów młodzi uczestnicy zachodniej części Warmińsko-Mazurskiej Wojewódzkiej Komendy OHP mieli okazję obserwować pokazowy trening piłkarzy 1-ligowej Olimpii Elbląg, którzy zgodzili się wraz z trenerem Szymonem Szałachowskim zademonstrować podstawowe ćwiczenia doskonalące umiejętność gry w piłkę nożną. Dzięki temu młodzież OHP, podpatrując lepszych od siebie, mogła skonfrontować własne umiejętności z zawodowcami, a poznane ćwiczenia wzbogacone dokładnym komentarzem trenerskim wprowadzać do swojego codziennego treningu. W ten sposób można nie tylko doskonalić własne umiejętności piłkarskie, ale również rekreacyjnie poprawiać własną koordynację ruchową.
     Sądząc po późniejszych wynikach, największą naukę z tych lekcji wynieśli uczestnicy ŚHP 14-10 w Ostródzie, którzy zasłużenie wygrali oba swoje mecze, pokazując największą ze wszystkich drużyn umiejętność gry zespołowej. Wszyscy bez wyjątku zawodnicy zwycięskiej drużyny prezentowali wysokie umiejętności indywidualne, co w połączeniu z opanowaniem tajników taktycznych i gry zespołowej przełożyło się na wygraną w turnieju. Drugie miejsce zajął zespół ŚHP 14-1 w Elblągu, w którego barwach wyróżnił się M. Nowak, a trzecie miejsce zajął zespół OSIW 14-2 w Pasłęku.
     Zdaniem samych uczestników, największą przyjemność przynosi możliwość rywalizacji z rówieśnikami podczas sportowych zmagań oraz wymiana poglądów i wzajemnych doświadczeń już poza turniejową areną. Dowodzi to konieczności przeprowadzania tego typu zawodów opartych najpierw na rywalizacji, a potem na wspólnej integracji.
     Po zawodach przyszedł czas na nagrody – …obiad i dyplomy nie tylko dla najlepszego zawodnika całego turnieju, ale też dla wszystkich startujących zespołów.
     W przeprowadzeniu i uatrakcyjnieniu zawodów elbląskiemu Hufcowi pomogły następujące osoby i organizacje, którym składamy serdeczne podziękowania: Marek Wnuk, dyrektor MOSIR, bezpłatne użyczając przygotowany kompleks sportowy; Zarząd KS Olimpia w osobach prezesa Łukasza Konończuka i wiceprezesa ds. sportowych Bartłomieja Pióra, bezpłatne użyczając stroje piłkarskie drużynie gospodarzy oraz udzielając zgody na pokazowy trening piłkarski prowadzony z udziałem kadry pierwszego zespołu seniorów; Janusz Bogdanowicz z elbląskiego oddziału WM OZPN, oddelegowując bezpłatnie licencjonowanych arbitrów do wzorowego poprowadzenia przez nich zawodów.
Dorota Sieńczak, zastępca komendanta ŚHP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama