Poniedziałek 24-09-2018, imieniny Gerarda, Teodora
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Plaga mistrzów Plaga mistrzów

Eliminacje strefowe drużyn OHP (piłka nożna)

 
Elbląg, Eliminacje strefowe drużyn OHP (piłka nożna)
Rek

Środowiskowy Hufiec Pracy 14-1 w Elblągu był organizatorem strefowych eliminacji turnieju piłki nożnej młodzieży OHP. Zwyciężyła Ostróda przed Elblągiem.

Rozgrywki toczyły się na pełnowymiarowym boisku MOSiR przy ul. Skrzydlatej. Rywalizowały drużyny ŚHP 14-1 z Elbląga, OSIW 14-2 z Pasłęka oraz ŚHP 14-10 z Ostródy. Mecze odbywające się systemem „każdy z każdym” charakteryzowały się zaciętością popartą dużą wolą walki i ambicją zawodników. Czasem ten przerost ambicji musiał być skutecznie temperowany przez zawodowych sędziów z WM OZPN, pełniących również rolę edukacyjną – wyjaśniających młodym ludziom motywy swoich sędziowskich decyzji.
     W przerwie zawodów młodzi uczestnicy zachodniej części Warmińsko-Mazurskiej Wojewódzkiej Komendy OHP mieli okazję obserwować pokazowy trening piłkarzy 1-ligowej Olimpii Elbląg, którzy zgodzili się wraz z trenerem Szymonem Szałachowskim zademonstrować podstawowe ćwiczenia doskonalące umiejętność gry w piłkę nożną. Dzięki temu młodzież OHP, podpatrując lepszych od siebie, mogła skonfrontować własne umiejętności z zawodowcami, a poznane ćwiczenia wzbogacone dokładnym komentarzem trenerskim wprowadzać do swojego codziennego treningu. W ten sposób można nie tylko doskonalić własne umiejętności piłkarskie, ale również rekreacyjnie poprawiać własną koordynację ruchową.
     Sądząc po późniejszych wynikach, największą naukę z tych lekcji wynieśli uczestnicy ŚHP 14-10 w Ostródzie, którzy zasłużenie wygrali oba swoje mecze, pokazując największą ze wszystkich drużyn umiejętność gry zespołowej. Wszyscy bez wyjątku zawodnicy zwycięskiej drużyny prezentowali wysokie umiejętności indywidualne, co w połączeniu z opanowaniem tajników taktycznych i gry zespołowej przełożyło się na wygraną w turnieju. Drugie miejsce zajął zespół ŚHP 14-1 w Elblągu, w którego barwach wyróżnił się M. Nowak, a trzecie miejsce zajął zespół OSIW 14-2 w Pasłęku.
     Zdaniem samych uczestników, największą przyjemność przynosi możliwość rywalizacji z rówieśnikami podczas sportowych zmagań oraz wymiana poglądów i wzajemnych doświadczeń już poza turniejową areną. Dowodzi to konieczności przeprowadzania tego typu zawodów opartych najpierw na rywalizacji, a potem na wspólnej integracji.
     Po zawodach przyszedł czas na nagrody – …obiad i dyplomy nie tylko dla najlepszego zawodnika całego turnieju, ale też dla wszystkich startujących zespołów.
     W przeprowadzeniu i uatrakcyjnieniu zawodów elbląskiemu Hufcowi pomogły następujące osoby i organizacje, którym składamy serdeczne podziękowania: Marek Wnuk, dyrektor MOSIR, bezpłatne użyczając przygotowany kompleks sportowy; Zarząd KS Olimpia w osobach prezesa Łukasza Konończuka i wiceprezesa ds. sportowych Bartłomieja Pióra, bezpłatne użyczając stroje piłkarskie drużynie gospodarzy oraz udzielając zgody na pokazowy trening piłkarski prowadzony z udziałem kadry pierwszego zespołu seniorów; Janusz Bogdanowicz z elbląskiego oddziału WM OZPN, oddelegowując bezpłatnie licencjonowanych arbitrów do wzorowego poprowadzenia przez nich zawodów.

Dorota Sieńczak, zastępca komendanta ŚHP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Szkło ozdobne 6
AMK Meble łazienkowe 1
AMK Meble Terrarium
AMK Szkło ozdobne 2