Elwo Etna czwarta w Kadynach (plażowa piłka nożna)

Elbląg, Elwo Etna czwarta w Kadynach (plażowa piłka nożna)

W trzecich mistrzostwach Polski juniorów w plażowej piłce nożnej drużyna elbląskiej Elwo Etny zajęła czwarte miejsce. Przed rokiem elblążanie cieszyli się ze srebrnych medali, teraz stanęli obok podium, a miejsce na najwyższym jego stopniu zajęli piłkarze z zespołu Hemako ze Sztutowa.

Turniej mistrzowski rozpoczął się zgodnie z planem elbląskiej drużyny. W grupie eliminacyjnej pokonała ona kolejno 10:0 Marwit Zławieś Wielka, 10:1 Milenium „VIP” Gliwice i 4:3 OK Poddębice. Elblążanie zajęli pierwsze miejsce w grupie i w meczu o awans do finału zagrali z zespołem Hemako ze Sztutowa. Niestety, ulegli rywalom 3:6 (2:3). Ekipie Elwo Etny pozostała gra o brązowe medale z drużyną Red Devilis z Chojnic. Do przerwy gra układała się po myśli elblążan, bo prowadzili 2:0, ale po wznowieniu gry lepszą skutecznością wykazali się rywale i wygrali mecz 4:3.
     Bardzo dużo emocji było w finale mistrzostw w którym zmierzyły się drużyny OK Poddębice i Hemako Sztutowo. Pierwsza połowa finału zakończyła się bezbramkowym remisem, a mecz w regulaminowym czasie 1:1. Zarządzono dogrywkę i ta też nie przyniosła rozstrzygnięcia, bo notowano remis 2:2. O tytule mistrzowskim zadecydowały rzuty karne. Te precyzyjniej egzekwowali piłkarze Sztutowa i to oni przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę, zwyciężając 4:3. Tym samym drużyna ze Sztutowa już po raz drugi zdobyła tytuł mistrzowski, pierwszy w roku 2006. Ten sukces nie dziwi, bo na nadmorskiej plaży w tej miejscowości systematycznie w sezonie rozgrywane są turnieje plażowej piłki nożnej - sportowej atrakcji Sztutowa.

- Liczyliśmy na medal - mówi Zbigniew „Osama” Urbaniak, menager drużyny Elwo Etny. - Przegraliśmy awans do finału z najlepszym zespołem mistrzostw. Moja drużyna grała w składzie: Artur „Wrzosiu” Wrzosek, Kamil „Luis” Kowalski. Łukasz „Molguś” Molga, Szymon „Wodzu” Brzezicki, Arkadiusz „Hulek” Hull, Wojciech „Wojtyła” Pietrzkiewicz, Bartłomiej „Kowal” Kowalczyk, Jarosław „Jojo” Pokrątka, Maciej „Kicaj” Zając. Trenerem zespołu jest Arkadiusz „Stępek” Stępień. Dziękuję chłopcom za walkę podczas całego turnieju, a szczególne dzięki składam sponsorom naszego wyjazdu na te mistrzostwa - firmom „Hydrobud”, „Dana”, Browarowi Elbląg i hotelowi „Srebrny Dzwon”.