Elwo Etna Elbląg najlepsza w Korszach (futsal)

Elbląg, Elwo Etna Elbląg najlepsza w Korszach (futsal)

Piłkarki Elwo Etny Elbląg, po zdobyciu brązowego medalu Mistrzostw Polski Kobiet w Futsalu, nie zwalniają tempa. Na zaproszenie burmistrza Korsz oraz tamtejszego zespołu Atomówki udały się na II Majowy Turniej Piłki Nożnej Kobiet „Atomowe Uderzenie”. I wygrały.

W imprezie wzięły udział cztery zespoły: Surma Barczewo, Stomil Olsztyn, Atomówki Korsze oraz Elwo Etna Elbląg. Każda z drużyn miała do rozegrania trzy mecze trwające 30 minut (2x15 min.).
       W pierwszym meczu elblążanki spotkały się z drużyną gospodyń, które są aktualnie wiceliderem III Ligi Kobiet grupy podlasko-warmińsko-mazurskiej. Piłkarki Atomówek mocno zmotywowane przez swego trenera, pragnęły za wszelką cenę dorównać brązowym medalistkom Mistrzostw Polski w Futsalu. W 7. minucie to właśnie one zdobyły pierwszą bramkę i objęły prowadzenie 1:0. Utrata gola jak zimny prysznic podziałała na nasze piłkarki. Jeszcze przed przerwą, po ładnych zespołowych akcjach, dwa razy na listę strzelczyń wpisała się Monika Gniadek, dając swojej drużynie prowadzenie 2:1. W drugiej połowie jedną bramkę zdobyła Karolina Orłowska i mecz zakończył się wynikiem 3:1.
       W drugim spotkaniu elblążanki zmierzyły się z zespołem Surmy Barczewo. Przez 30 minut nasze piłkarki obstrzeliwały bramkę przeciwniczek, lecz jedynym tego efektem było kilka strzałów w słupek i dwie poprzeczki. Mecz zakończył się remisem 0:0 i aby tryumfować w imprezie piłkarki Elwo Etna musiały pokonać w ostatnim spotkaniu zespół Stomilu Olsztyn.
       „Mecz o wszystko” lepiej rozpoczęły piłkarki z Elbląga. W 7. minucie idealne krosowe podaniem przez niemal całe boisko od Pameli Michalec otrzymała Dorota Proch i w sytuacji sam na sam nie dała najmniejszych szans olsztyńskiej bramkarce. Piłkarki Stomilu tuż przed przerwą doprowadziły dom remisu po ładnej akcji całego zespołu. W drugiej odsłonie Elblążanki za wszelką cenę starały się zdobyć zwycięską bramkę i w końcówce spotkania osiągnęły swój cel. Marlena Zaleszczenko zdecydowała się na strzał z dystansu, po którym piłka ugrzęzła w olsztyńskiej siatce.
       Na zakończenie II Majowego Turnieju Piłki Nożnej Kobiet „Atomowe Uderzenie” elblążanki, przy burzy oklasków, odebrały okazały puchar i medale za pierwsze miejsce. Kapitan zespołu Karolina Orłowska odebrała z rąk burmistrza Korsz Ryszarda Ostrowskiego nagrodę dla najwszechstronniejszej zawodniczki turnieju. Pierwszy turniej po zakończeniu udanego sezonu halowego i pierwszy tryumf, oby tak dalej.
       Ze zwycięstwa cieszyła się Marta Stasiulewicz: - To był dobry dzień dla naszego zespołu. Każda z nas była w bardzo dobrej formie. Dodatkowo, sprzyjała nam znakomita pogoda i jeszcze lepsza atmosfera. Nie ukrywajmy jednak, że to dzięki zespołowej grze udało się nam zwyciężyć kolejną edycję tego turnieju.