512 918 555

Szpital Miejski ul.Komeńskiego Szpital Miejski ul.Komeńskiego

Elwo Etna liderem z kompletem punktów (futsal)

Elbląg, Elwo Etna liderem z kompletem punktów (futsal) (fot. AD)

Piłkarki I-ligowej drużyny Elwo Etna Elbląg odniosły w niedzielę (29 stycznia) kolejne zwycięstwo. Tym razem pokonały na wyjeździe drużynę UKS Medan Gniezno 7:2. Elblążanki z dorobkiem 12 punktów zajmują pierwszą pozycję w ligowej tabeli i mają już zapewnione miejsce w rozgrywkach półfinałowych.

Spotkanie rozpoczęło się z godzinnym opóźnieniem, spowodowanym problemami z dotarciem na mecz sędziów. Oczekiwanie na arbitrów nie zdekoncentrowało piłkarek obu drużyn, które już od pierwszych minut ambitnie rozpoczęły walkę. Gnieźniankom udało się stworzyć kilka dobrych sytuacji strzeleckich, lecz zabrakło celności. W siódmej minucie gry, po dobrym podaniu Agnieszki Kopka, pierwszą bramkę w tym meczu zdobyła młoda zawodniczka Elwo Etny Pamela Michalec. Kilka minut później okazję do podwyższenia wyniku na 2:0 miała Anna Rogacka, jednak piłka przeleciała obok bramki. Obie drużyny zdołały jeszcze kilka razy wypracować sobie dogodne sytuacje do zdobycia gola, jednak zabrakło skuteczności. Do wyrównania doszło dopiero w 17. minucie meczu, kiedy to Joanna Kaczmarczyk pokonała Małgorzatę Gawryołek z przedłużonego rzutu karnego. Na minutę przed końcem pierwszej połowy Agnieszka Kopka ładnie podała do Anny Rogackiej, która pokonała bramkarkę gości i ustaliła wynik na 2:1 dla Elwo Etny.
     Od początku drugiej połowy gnieźnianki ambitnie atakowały. Jeden błąd na własnej połowie zaowocował przejęciem piłki przez świetnie dysponowaną Agnieszkę Kopkę, która w przepięknej, solowej akcji zdobyła trzecią bramkę dla Elwo. Chwilę później Medan miał okazję zdobyć drugą bramkę, jednak strzał wybroniła elbląska bramkarka. W 28. minucie meczu gnieźnianki po raz kolejny popełniły błąd, co znów wykorzystała Agnieszka Kopka i na tablicy było już 4:1 dla Elbląga.
     W 33. minucie spotkania gnieźnianki popełniły szósty faul, za co sędzia podyktował przedłużony rzut karny. Na linii 10 metrów stanęła Anna Rogacka, która mocnym strzałem pokonała bramkarkę Medanu. Okazję do zdobycia szóstej bramki miała Aleksandra Rucińska, jednak jej strzał został obroniony. W 36. minucie drugą bramkę dla Medanu, po silnym strzale, zdobyła Patrycja Marcinkowska. Po kolejnych dwóch minutach gry składną akcję przeprowadziły elblążanki i podwyższyły wynik na 6:2. W końcówce pojedynku zrezygnowane gospodynie nie potrafiły już podjąć walki, dobrze zachowała się natomiast bramkarka Paulina Wesołowska, która obroniła kilka piłek. W ostatniej minucie Aleksandra Rucińska mocnym uderzeniem przypieczętowała zwycięstwo Elwo Etny, zdobywając kolejnego gola. Elblążanki wygrały 7:2 i zapisały kolejne trzy punkty na swoim koncie.

UKS Medan Gniezno – Elwo Etna Elbląg 2:7 (1:2)

0:1 – Michalec; 1:1 – Kaczmarczyk; 1:2 - Rogacka; 1:3 – Kopka; 1:4 – Kopka; 1:5 – Rogacka; 2:5 – Marcinkowska; 2:6 – Kopka; 2:7 – Rucińska.
     UKS Medan Gniezno: Paulina Wesołowska – bramkarka, Joanna Rydlewska, Paula Kulig, Joanna Grygiel, Beata Kaczmarczyk, Emilia Paluch, Marta Kaczmarczyk, Patrycja Marcinkowska, Joanna Kaczmarczyk, Weronika Kęczkowska, Katarzyna Rzętkowska.
     Elwo Etna Elbląg: Małgorzata Gawryołek – bramkarka, Pamela Michalec, Aleksandra Rucińska, Marta Stasiulewicz, Karolina Orłowska, Anna Rogacka, Marlena Zaleszczenko, Agnieszka Kopka, Natalia Miszke, Izabela Betcher

Powiedziały po meczu:

Agnieszka Kopka (Elwo Etna): – To nie był łatwy mecz. Pomimo tego, że nasz zespół miał już zapewniony awans do półfinałów, to nie trzeba było motywować nas do walki, ponieważ każda z nas chciała zejść z trudnego boiska przeciwnika ze zwycięstwem. Udało się, cieszy wygrana. Teraz myślimy już o półfinałach i czas skupiać się na kolejnym meczu i kolejnym przeciwniku.
     Małgorzata Gawryołek (Elwo Etna): – Na naszym koncie komplet punktów i bardzo dobry bilans bramek. Fotel lidera cieszy, jednak nie możemy teraz spocząć na laurach, ponieważ jesteśmy dopiero na półmetku. W kolejnych meczach wszystko się może zdarzyć, jednak z całą pewnością wspólnie z naszym sztabem szkoleniowym będziemy uparcie walczyć o najwyższy stopień na „pudle”.

W kolejny weekend piłkarki Elwo Etny pauzują, a swoje ostatnie mecze rozgrywają drużyny z grupy południowej. Po nich dowiemy się, z kim elblążanki zagrają w półfinałach.