512 918 555

Taka sytuacja na Moście Niskim Taka sytuacja na Moście Niskim

Ewingi poniżej oczekiwań (IV liga)

Jedynie Polonai Pasłęk zdołała wywalczyć punkty w 20. kolejce IV ligi. Sztuka ta nie powiodła się dwóm pozostałym zespołom z naszego regionu - Ewingom Zalwo i Błękitnym Orneta.

Trzy mecze i trzy porażki to bilans dotychczasowych spotkań w rundzie wiosennej zespołu Ewingi Zalewo. Tym razem podopieczni trenera Leszka Strembskiego przegrali z niżej notowanym Motorem Lubawa. Nie powiodło się także Błękitnym Orneta, którzy ulegli Warmii i Mazury Olsztyn 0:3. Po tym meczu zespół z Olsztyna awansował na fotel wicelidera. Trzy punkty wywalczyła jedynie Polonia Pasłęk, a bramkę na wagę zwycięstwa zdobył w doliczonym czasie gry Piotr Borysiewicz.

Mrągowia Mrągowo - Polonia Bart-Ex Pasłęk 0:1 (0:0)
     0:1 - P. Borysiewicz (90.)
     Pierwsze zwycięstwo w rundzie wiosennej zanotowali piłkarze z Pasłęka pokonując na wyjeździe Mrągovię 1:0. Jak się można było spodziewać w pierwszej połowie kibice oglądali wyrównany pojedynek, choć momentami groźniej atakowali gospodarze. Żadnej z drużyn nie udało się jednak zdobyć bramki. W drugiej połowie sytuacja nieco się zmieniła. Teraz to pasłęczanie groźniej atakowali, jednak ich akcje nie przynosiły zdobyczy bramkowej. Najdogodniejszej sytuacji nie wykorzystał w 83 min. Wojciech Siemaszko, który zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału, aż piłkę wybił mu obrońca. Kiedy wydawało się, że spotkanie zakończy się podziałem punktów, już w doliczonym czasie gry, ładną akcję prawą strona przeprowadził Marcin Huk, zagrał w pole karne do Piotra Borysiewicza, a ten bez większych problemów posłał piłkę do siatki.

Motor Lubawa - Ewingi Zalewo 4:0 (4:0)
     1:0 - Jędrychowski (3.), 2:0 - Zgenicki (6.), 3:0 - Łuczak (16.), 4:0 - Jędrychowski (40.)
     Słabo jak na razie spisują się w rundzie wiosennej podopieczni trenera Leszka Strembskiego. Tym razem Ewingi doznały najwyższej porażki przegrywając aż 0:4 z niżej notowanym Motorem Lubawa. O losach meczu zadecydował pierwszy kwadrans, po którym gospodarze prowadzili już 3:0. Wszystko zaczęło się w 3 min., kiedy to po raz pierwszy do bramki rywali trafił Daniel Jędrychowski. Trzy minuty później było już 2:0, po celnym trafieniu Mariusza Zgenickiego. Goście nie zdążyli otrząsnąć się po ciosie jaki otrzymali, a już w 16 min. stracili kolejną bramkę. Tym razem na listę strzelców wpisał się Jacek Łuczak. Wynik spotkania jeszcze w tej samej połowie ustalił Jędrychowski, dla którego była to druga bramka w tym meczu.

Warmia i Mazury Olsztyn - Błękitni Orneta 3:0 (1;0)
     1:0 - Radziszewski (13.), 2:0 - Zimowski (62.), 3:0 - Graczyk (83.)
     W pojedynku walczącego o awans OKP i broniących się przed spadkiem Błękitnych zdecydowanie lepsi okazali się gospodarze. Mecz od początku ułożył się po myśli piłkarzy z Olsztyna. Już w 13 min. po strzale Dariusza Radziszewskiego Warmia i Mazury objęła prowadzenie. W kolejnych minutach przewaga gospodarzy była przygniatająca, jednak brakowało skuteczności. Kibice drugą bramkę obejrzeli dopiero po przerwie. W 62 min. na 2;0 podwyższył Kamil Zimowski. Wynik spotkania na siedem minut przed końcem ustalił Kamil Graczyk. Porażka 0:3 była w tym meczu dla Błękitnych najmniejszym wymiarem kary z możliwych. Przy lepszej skuteczności gospodarzy, ich wygrana byłaby znacznie wyższa.

Komplet wyników 20. kolejki: Mazur Ełk - Sokół Ostróda 0:1 (0:0), Płomień Znicz Biała Piska - Tęcza Biskupiec 0:0, Polonia Lidzbark Warmiński - Jeziorak Iława 0:0, Warmia i Mazury Olsztyn - Błękitni Orneta 3:0 (1:0), Start Działdowo - Huragan Morąg 1:1 (0:0), MKS Korsze - Warmia Olsztyn 1:0 (0:0), Mrągovia Mrągowo - Polonia Bart-Ex Pasłęk 0:1 (0:0), Motor Lubawa - Ewingi Zalewo 4:0 (4:0), Granica Kętrzyn - Orlęta Reszel 1:2 (0:1).