Festiwal goli bez happy endu

Elbląg, Rezerwy Olimpii odpadły z Wojewódzkiego Pucharu Polski
Rezerwy Olimpii odpadły z Wojewódzkiego Pucharu Polski (fot. Michał Skroboszewski, arch. portEl.pl)

Za małą sensację można uznać wynik meczu pomiędzy Polonią Pasłęk a rezerwami Olimpii Elbląg. Oba zespoły spotkały się w pierwszej rundzie Wojewódzkiego Pucharu Polski. O tym kto awansuje do dalszych rozgrywek zadecydowały karne. A te lepiej wykonywali gospodarze.

Polonia Pasłęk to typowy zespół środka klasy okręgowej. W rundzie wstępnej Pucharu Polski wysoko pokonał Jastrzębia Ględy 9:1. W meczu z rezerwami elbląskiej Olimpii gospodarze nie byli faworytami. Smaczku rywalizacji dodawał fakt, że szkoleniowcem Polonii jest były drugi trener Olimpii Piotr Zając.
       Trzeba jednak pamiętać, że do zespołu Szymona Wagi wszedł kolejny rocznik Akademii Olimpii. W okresie przygotowawczym młodzi Olimpijczycy pokonali Polonię 6:2. W pucharze było jednak zupełnie inaczej.
       Pierwsi bramkę strzelili gospodarze, Olimpijczycy wyrównali tuż przed przerwą. W drugiej połowie żółto – biało – niebiescy wyszli na dwubramkowe prowadzenie i... wypuścili z rąk niemal pewne zwycięstwo. Bramkę na 3:3 stracili w 85. min.
       W dogrywce padły cztery bramki – już sam ten fakt świadczy co działo się w Pasłęku. Gospodarze dwa razy wychodzili na prowadzenie, a Olimpijczycy dwukrotnie doprowadzali do remisu. Bramkę na 5:5 strzelili w ostatniej akcji meczu.
       Karne lepiej wykonywali piłkarze Polonii i to oni będą grać w kolejnej rundzie pucharu.
       Rezerwy Olimpii rozgrywki ligowe rozpoczną w najbliższą niedzielę. Na A8 podejmą Granicę Kętrzyn. Początek spotkania o godz. 16.

Polonia Pasłęk – Olimpia II Elbląg 5:5 (3:3, 1:1), pod dogrywce, karne 4:2 (awans Polonii)