Futsalowa Concordia wciąż bez zwycięstwa

Elbląg, Futsalowa Concordia wciąż bez zwycięstwa

Concordia Elbląga, występująca w I lidze futsalu, wciąż nie może zdobyć kompletu punktów. W niedzielę (18 listopada) mimo strzelenia trzech bramek, Słoniki przegrały z Dragon Bojano 3:4.

Pomarańczowo-czarni do meczu w ramach ósmej kolejki podchodzili podbudowani zdobyciem pierwszego punktu (0:0 z FC Kartuzy). Dodatkowym atutem miała być gra przed własną publicznością w hali MOS przy ul. Kościuszki. Początek meczu należał jednak do drużyny gości. W szóstej minucie bramkę na 0:1 strzelił Przemysław Iwański. Na kolejną czekaliśmy kilka sekund. W siódmej na 0:2 podwyższył Marek Widzicki, grający trener Dragona, były zawodnik m.in. Olimpii Elbląg (w latach 2004-2006). Co ciekawe, trenerem Widzickiego podczas gry dla żółto-biało-niebieskich był Andrzej Bianga, obecny szkoleniowiec futsalowej Concordii Elbląg.
       “Widzi” był także autorem bramki na 0:3 zaraz na początku drugiej połowy w 22. minucie. 20 sekund później było już 0:4 po golu Dawida Łagi i wydawać się mogło, że jest po meczu. W drużynie Dragona musiała nastąpić dekoncentracja, zaś Concordia po kontaktowej bramce uwierzyła we własne siły. W 25. minucie po strzale Mikołaja Kowalskiego, piłkę do własnej bramki skierował Maciej Osłowski i zrobiło się 1:4. Niecałe trzy minuty później, z ponad 10 metrów na strzał zdecydował się Maciej Martynowski i kolejna bramka została odrobiona. Concordia wciąż atakowała. W 37. minucie gratulacje za zdobycie gola kontaktowego na 3:4 odbierał Przemysław Zacharski. Conca poczuła krew, dążyła do wyrównania. Napięcie w końcówce, zmasowane ataki, w tym uderzenie w słupek, ale ostatecznie nie udało się strzelić bramki wyrównującej. Ostatecznie to Dragon cieszył się ze zwycięstw.
       Concordia nadal zajmuje ostatnie miejsce w tabeli z dorobkiem jednopunktowym. W najbliższej kolejce zmierzy się z UMKS w Zgierzu, zaś kolejny mecz w Elblągu odbędzie się w niedzielę, 9 grudnia z AZS UW Warszawa o godz. 17. Spotkanie tym razem w Hali Sportowo-Widowiskowej przy al. Grunwaldzkiej.

Concordia Elbląg – Dragon Bojano 3:4 (0:2)
       0:1 Przemysław Iwański (5:44), 0:2 i 0:3 Marek Widzicki (6:08 i 21:40), 0:4 Dawid Łaga (22:00), 1:4 Maciej Osłowski (24:57 – sam.), 2:4 Maciej Martynowski (27:39), 3:4 Przemysław Zacharski (36:51)
       Concordia: Marcin Wolski – Maciej Martynowski, Mikołaj Kowalski, Aleksander Nowicki, Adam Lamczyk oraz Mateusz Pietkiewicz, Dominik Domagała, Przemysław Zacharski, Mateusz Lipiński, Sebastian Tomczuk.

Patronem medialnym ZKS Olimpia Elbląg jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl