Garmin Iron Triathlon - przeżyjmy to jeszcze raz

W połowie lipca Elbląg opanowali ludzie z żelaza. Na starcie Garmin Iron Triathlon zameldowało się ponad 600 zawodników, którzy pływali, biegali i jechali na rowerze. Zobaczcie, jak te zawody uchwyciło oko kamery.

W zawodach wzięło udział 120 elblążan, a oprócz zawodowców, którzy walczyli o miejsca na podium i nagrody, było bardzo dużo amatorów. Najpierw pływanie w rzece Elbląg, później jazda na rowerze, a na koniec bieg.
       Zwycięzcami finału Garmin Iron Triathlon okazali się Łukasz Kalaszczyński z Płocka na 1/4 Ironman i  Michał Ceklarz z Gdyni - na 1/8 Ironman.
       Mimo treningowego tempa elblążanin Robert Karaś uplasował się na szóstym miejscu, w czołówce znaleźli się jeszcze dwaj elblążanie: Michał Majka był dziewiąty, a Krzysztof Kluge uplasował się pozycję niżej.
       Na dystansie 1/8 Ironmana drugi był Michał Winczewski z Marzęcina, startujący w barwach Truso Elbląg, a szósty elblążanin Tomasz Maksymowicz.
       Wśród kobiet na 1/4 Ironman triumfowała Katarzyna Czerwińska z Warszawy (02:13:11), a na 1/8 - Katarzyna Rumińska z Malborka (01:13:04). Trzecie miejsce na dłuższym dystansie zajęła elblążanka Paulina Załucka.

Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl była patronem medialnym Garmin Iron Triathlon