Gdańszczanki rozbiły Start (piłka ręczna)

Klęska EKS Start w wyjazdowym meczu czwartej kolejki ekstraklasy piłki ręcznej kobiet. Elblążanki przegrały z AZS Gdańsk 21:44 ulegając już do przerwy 11:25.

Wystarczyło 6 minut, by gdańszczanki prowadziły 5:2, a z upływem czasu ich przewaga rosła z minuty na minutę. Gospodynie zaskoczyły zawodniczki Startu szybkością i konsekwencją prowadzonych akcji, wykańczanych celnymi rzutami na bramkę. Zawodniczki Startu nie potrafiły powstrzymać rozpędzonych gospodyń swoją obroną, a te były bezlitosne i punktowały raz za razem. Do przerwy prowadziły 25:11 czym kompletnie załamały wszelkie koncepcje gry elblążanek ustalone przed meczem.
     Po przerwie sytuacja na boisku nie uległa zmianie, stroną dyktującą wydarzenia były nadal akademiczki. Blisko 30 bramek gdańszczanki zdobyły po przejęciu piłki i niecelnych podaniach elblążanek, wyprowadzając efektowne kontry. Na listę zdobywczyń bramek wpisały się wszystkie zawodniczki AZS-u. Nawet bramkarka Małgorzata Sadowska rzuciła dwie bramki. Najskuteczniej w zwycięskim zespole rzucała Olena Naumienko zapisując na koncie 8 bramek. Wysoka porażka z rywalkami zza miedzy boli bardzo, a już w sobotę w Elblągu kolejne groźne rywali, Piotrcovia z Piotrkowa Trybunalskiego. Będzie bardzo, bardzo ciężko.
     EKS Start: Miecznikowska, Łoś – Dolegało 4, Stelina 6, Sadej, Frąckiewicz 1, Cekała, Tutaj 2, Żurawska 2, Szklarczuk 2, Borkowska, Mihdaliva 2, Celka 1, Joszczuk 1.
Andrzej Minkiewicz - Telewizja Elbląska

• To wszystko wina PO... A tak na powaznie to jest mi wstyd za nie... Rozumiem ze sa niedoswiadczone, i ze moa przegrac roznica 10 bramek, ale roznica 23??? Jak tak dalej pojdzie to rzeczywiscie lepiej przeznaczyc kase na Techtrans - oni przynajmniej staraja sie walczyc...
  • rozwiazac, zaczac od tkkf, a pieniadze przekazac na inny cel
  • rozebrać ,zrobic zdjęcie i powiesić jako plakat
    0
    0
    liga kobiet(2007-09-20)
  • Te dwa gole bramkarki z Gdańska to zapewne zasługa rozkapryszonej "gwiazdki" Miecznikowskiej. Łoś nie jest żadna alternatywą. Drużkowski czy znowu będziesz wyzywał kibiców bo spływa na ciebie fala krytyki? Weź się chłopie do roboty i pogoń batem drużynkę do pracy od podstaw.