Poniedziałek 22-10-2018, imieniny Filipa, Salomei

Górą zagrypiony Techtrans (piłka ręczna)

Elbląg, Górą zagrypiony Techtrans (piłka ręczna) (fot. Paweł Serocki)

Jeszcze przed tygodniem Mariusz Gujski, Maciej Borsukowicz, Łukasz Marzec i Marcin Głębocki byli chorzy na grypę. Nie trenowali, spotkali się z zespołem dopiero w sobotę w hali przed meczem. W konfrontacji beniaminków ekstraklasy minimalnie lepsi okazali się jednak gospodarze, Techtrans Darad Elbląg pokonał SPR BRW Stal Mielec 30:28 (14:13). Zobacz fotoreportaż.

Od początku meczu widoczne było osłabienie chorobami podstawowych zawodników Techtransu Darad. Brakowało im szybkości w rozgrywaniu akcji w ataku i defensywie, a najlepszy snajper ekstraklasy Mariusz Gujski do 14 min. dwukrotnie wylądował na ławce kar. Trener elblążan posadził go na ławce rezerw, ale zmiennicy nie mogli sobie poradzić z szybko rozgrywającymi piłkę rywalami. Pomimo tego gra była wyrównana - w pierwszej połowie notowano 10 remisów. Wynik do przerwy ustalił Łukasz Cielątkowski.
     Po przerwie Stal wykorzystała słabość gospodarzy i w 39 min. prowadziła 21:18 po bramce Pawła Piętaka. Niesieni dopingiem kibiców elblążanie wyrównali, a na boisku pojawił się ponownie Mariusz Gujski. W 42 min. bramkę na remis 22:22 rzucił Damian Malandy, który rozegrał bardzo dobre spotkanie. Piłkarze z Elbląga wyszli na prowadzenie 24:22 w 45 min. po trafieniach Mariusza Głębockiego i Łukasza Cielątkowskiego. Bardzo dobrze bronili bramki Marcin Głębocki i Marek Wróbel, ten ostatni w 52 min. obronił rzut karny Grzegorza Subota.
     Elblążanie, pomimo desperackich ataków Stali, przetrwali trudne chwile, utrzymując dwubramkową.

Składy drużyn
     Techtrans: Głębocki, Wróbel, Korzeniowski Z. - Cielątkowski 6, Perwenis 2, Dukszto, Borsukowicz 2, Korzeniowski F., Gujski 4/1, Fonferek J. 2, Babicki 7/5, Malandy 7. Trener Ludwik Fonferek. Kary 8 min.
     Stal: Lipka, Jarosz - Piętak 7, Gąsior, Sobut 8/1, Mochocki 1, Pawluś, Kubisztal 2, Babicz 3, Salami 4/1, Miliuk 3. Trener Edward Strząbała. Kary 8 min.
     Sędziowali: Marek Baranowski (Warszawa) i Bogdan Lemanowicz (Płock). Widzów 800.

Zdaniem szkoleniowców
     Edward Strzębała, trener Stali: - Wypracowaliśmy trzy bramki przewagi w II połowie i nie potrafiliśmy tej zdobyczy zachować. Zagraliśmy za miękko w obronie, nie graliśmy tego, co ćwiczyliśmy na treningach. Wykorzystali to gospodarze, którym w wielu sytuacjach dopisało szczęście.
     Ludwik Fonferek, trener Techtransu Darad: - Przed meczem przeżyliśmy dwa bardzo trudne tygodnie ze względu na choroby piłkarzy. Nie mogłem przeprowadzić żadnego treningu w pełnym składzie, to było widoczne na boisku. Dziękuję swoim piłkarzom za wykrzesanie w końcówce meczu wszystkich sił, co dało nam cenne zwycięstwo.

Inne wyniki: MKS Piotrkowianin-Kiper Piotrków Tryb. - AS-BAU Śląsk Wrocław 28:30 (19:8), GKS Olimpia Piekary Śląskie - SPR AMD Chrobry Głogów 23:23 (10:11), Azoty Puławy - Wisła Płock 25:29 (14:11), OKPR Traveland Społem Olsztyn - MBM Zagłębie Lubin 23:29 (12:15), MMTS Kwidzyn - Vive Kielce 24:26 (12:16).