Poniedziałek 05-12-2016, imieniny Sabiny, Krystyny

Gorący fotel lidera (halówka II)

Tylko przez tydzień Wiarus zasiadał na fotelu lidera. Po sobotniej porażce jego miejsce zajął Pujan, który jako jedyny nie stracił jeszcze punktów w obecnych rozgrywkach. Jak długo zespół ten utrzyma się na pozycji lidera II ligi halowej, przekonamy się dopiero w przyszłym roku.

Bez wątpienia na pierwszy plan podczas spotkań szóstej kolejki wysuwał się pojedynek dotychczasowego lidera Wiarusa z Lirą. Spotkanie to rzeczywiście przyniosło wiele emocjo. Mecz lepiej rozpoczęli piłkarze Wiarusa, którzy w 4 min. po golu Cezarego Chwoszcza objęli prowadzenie 1:0. Później jednak coraz częściej do głosu zaczęli dochodzić piłkarze Liry, a ich akcje stawały się coraz groźniejsze. Wreszcie w 11 min. Tomasz Sielezin doprowadził do remisu 1:1. W drugiej połowie Wiarus za wszelką cenę starał się strzelić bramkę, ale widać było, że nie miał pomysłu na dobrze tego dnia dysponowaną obronę rywali. Lira natomiast skutecznie się broniła i wyprowadzała bardzo szybkie kontrataki. I właśnie w 22 min. po jednym z takich kontrataków bramkę zdobył Marcin Grubecki i Lira prowadziła 2:1. Niespełna minutę później było już 3:1 po drugim w tym meczu golu Sielezina. Mimo usilnych starań Wiarus nie zdołał zmienić już losów meczu.
     Porażka Wiarusa dawała szanse Pujanowi na objęcie pozycji samodzielnego lidera. Wystarczyło pokonać niżej notowany zespół Neksusa i Pujan zrobił to bez większych problemów. Już w 2 min. zespół ten objął prowadzenie po golu Radosława Czarneckiego. W pierwszej połowie na listę strzelców wpisali się jeszcze Daniel Czajka oraz Adam Osak i Pujan prowadził 3:0. Po zmianie stron dwie kolejne bramki dołożył Daniel Czajka i Pujan prowadził już 5:0. Zanosiło się na pogrom Neksusa, ale w końcówce zespół ten zdołał nieco zmniejszyć rozmiary porażki za sprawą bramek Dariusza Fercho i Roberta Chodzińskiego. Po tym meczu Pujan został samodzielnym liderem i jest jedynym zespołem, który nie stracił jeszcze punktu.
     Trudne zadanie czekało trzeci w tabeli Metrotest, który podejmował ekipę PKS. Pierwsze akcje pokazały jednak, że te obawy były bezzasadne. Po trzech minutach i golach Wojciecha Bonieckiego i Arkadiusza Stępnia Metrotest prowadził 2:0. Pięć minut później na 3:0 podwyższył Boniecki, notując drugie celne trafienie w tym meczu. W pierwszej połowie PKS odpowiedział tylko jedną bramką, zdobył ją Robert Białoszewski. W drugiej połowie po początkowo wyrównanym okresie gry znów skuteczniejszy był Metrotest, który po golu Andrzeja Tomiałojcia prowadził już 4:1. Od tego momentu Metrotest jakby uwierzył, że wygrana w tym meczu jest pewna i oddał pole rywalowi. Ambitnie grający PKS po dwóch rzutach karnych wykorzystanych przez Białoszewskiego zdołał doprowadzić do stanu 3:4, ale na wyrównanie zabrakło już czasu.
     Na poziom zawodów nie mogli narzekać także kibice, którzy oglądali mecz pomiędzy Specjalem i Krometem. Pojedynek ten rozstrzygnął się na korzyść Specjala, któremu trzy punkty zapewnił Łukasz Wolak, który aż pięciokrotnie pokonał bramkarza rywali. Mecz jednak rozpoczął się po myśli Krometu, który w 6 min. objął prowadzenie po golu Pawła Wolińskiego. Cztery minuty później do remisu doprowadził Wolak. Ten sam zawodnik jeszcze przed przerwą dał Specjalowi prowadzenie 2:1. W drugiej odsłonie jeszcze dwukrotnie notowaliśmy wynik remisowy. Najpierw w 19 min. na 2:2 wyrównał Piotr Byzdra, chwilę później Specjal znów prowadził, tym razem 3:2 po golu Wolaka, a bramkę na trzeci już remis 3:3 strzelił ponownie Byzdra. Ostatnie pięć minut pojedynku to już popisowa gra Specjala. Dwukrotnie bramkarza rywali pokonał Wolak, raz Piotr Szczebliński i mecz zakończył się wygraną Specjala 6:3.
     Aż dwanaście bramek padło w meczu, w którym PKP pokonało ADI 8:4. Wynik wysoki, a to dlatego, że oba zespoły bardziej nastawiły się na grę ofensywną niż na bronienie odstępu do własnej bramki. Po pierwszej części gry PKP prowadziło 6:0 po czterech bramkach najskuteczniejszego strzelca ligi Tomasza Nowickiego i dwóch Adama Kurowskiego. Po zmianie stron PKP nieco rozluźniło szyki obronne, przez co straciło aż cztery bramki, strzelając tylko dwie. Do bramki ADI znów trafili Adam Kurowski i Tomasz Nowicki. Natomiast w ekipie ADI trzykrotnie na listę strzelców wpisał się Krzysztof Danielewicz i raz Radosław Lisowski.
     Pierwsze punkty w tegorocznych rozgrywkach zdobyły zespoły AZS Jański i Wojewódzki Szpital Zespolony. Obie ekipy przed tym meczem miały zerowe konto punktowe i liczyły na pierwszą wygraną. Z przebiegu całego pojedynku bliższy wygranej był zespół WSZ, ale punkty przyznaje się za zdobyte bramki, a tych oba zespoły miały po cztery. Po pierwszej części meczu prowadził WSZ 2:1 po dwóch bramkach Dariusza Sobotowicza. AZS Jański odpowiedział tylko trafieniem Radosława Najsa. Po zmianie stron lekką przewagą osiągnął WSZ, który po golach Piotra Orzechowskiego i Dariusza Sobotowicza w 24 min prowadził 4:1. Wydawało się, że reprezentacja szpitala nie powinna mieć problemów z odniesieniem zwycięstwa. Ostatnie pięć minut to jednak przewaga rywali. Dwie bramki Radosława Najsa oraz jedna Ireneusza Brzezickiego dały drużynie AZS Jański remis 4:4.
     W dwóch ostatnich meczach szóstej kolejki zwycięstwa odniosły zespoły wyżej notowane. Karo pokonało drużynę Troll 3:2, natomiast East Express wygrał z Amatorami 5:2.

Komplet wyników 6. kolejki:
     Troll - Karo 2:3 (1:1)
     1:0 - Kaczorek (8.), 1:1 - Piotrowski (14.), 1:2 - Piotrowski (20.), 2:2 - Gryka (30.), 2:3 - Piotrowski (30.).
     WSZ - AZS Jański 4:4 (2:1)
     1:0 - Sobotowicz (3.), 1:1 - Najs (6.), 2:1 - Sobotowicz (14.), 3:1 - Orzechowski (22.), 4:1 - Sobotowicz (24.), 4:2 - Brzezicki (25.), 4:3 - Najs (27.), 4:4 - Najs (29.).
     Amatorzy - East Express 2:5 (0:2)
     0:1 - Bieńko (10.), 0:2 - Szczęchuła (13.), 1:2 - P. Skocki (17.), 1:3 - Lubowiecki (19.), 1:4 - Wrzos (21.), 1:5 - Lubowiecki (25.), 2:5 - P. Skocki (27.).
     Specjal II - Kromet 6:3 (2:1)
     0:1 - Woliński (6.), 1:1 - Wolak (10.), 2:1 - Wolak (13.), 2:2 - Byzdra (19.), 3:2 - Wolak (21.), 3:3 - Byzdra (25.), 4:3 - Wolak (26.), 5:3 - Szczebliński (27.), 6:3 - Wolak (29.).
     Wiarus - Lira 1:3 (1:1)
     1:0 - Chwoszcz (4.), 1:1 - Sielezin (11.), 1:2 - Grubecki (22.), 1:3 - Sielezin (23.).
     ADI - PKP 4:8 (0:6)
     0:1 - T. Nowicki (2.), 0:2 - Kurowski (9.), 0:3 - Kurowski (10.), 0:4 - T. Nowicki (11.), 0:5 - T. Nowicki (13.), 0:6 - T. Nowicki (14.), 1:6 - Danielewicz (20.), 2:6 - Lisowski (23.), 2:7 - T. Nowicki (26.), 2:8 - Kurowski (27.), 3:8 - Danielewicz (28.), 4:8 - Danielewicz (30.).
     Pujan - Neksus 5:2 (3:0)
     1:0 - Czarnecki (2.), 2:0 - Czajka (6.), 3:0 - Osak (13-k.), 4:0 - Czajka (19.), 5:0 - Czajka (20.), 5:1 - Fercho (23.), 5:2 - Chodziński (30.).
     PKS - Metrotest 3:4 (1:3)
     0:1 - Boniecki (2.), 0:2 - Stepień (3.), 0:3 - Boniecki (8.), 1:3 - Białoszewski (13.), 1:4 - Tomiałojć (24.), 2:4 - Białoszewski (27-k.), 3:4 - Białoszewski (30-k.).

Klasyfikacja strzelców:
     20 bramek: Tomasz Nowicki (PKP).
     11 bramek: Kamil Piotrowski (Karo).
     10 bramek: Marcin Lubowiecki (East Express), Marcin Grubecki (Lira) Patryk Nowicki (PKP), Daniel Czajka (Pujan).
     9 bramek: Tomasz Sielezin (Lira).
     8 bramek: Dariusz Sobotowicz (WSZ)

Zestaw par 7. kolejki - 7 stycznia 2006 (sobota): PKP - Pujan godz. (14.00), Neksus - PKS (14.35), Kromet - ADI (15.10), AZS Jański - Specjal II (15.45), Karo - WSZ (16.20), Metrotest - Amatorzy (16.55), Lira - Troll (17.30), East Express - Wiarus (18.05).

• Pujan tak dalej,widze was w pierwszej Lidze z Metrotestem i Wiarusem. Tylko nie balujcie za dużo w Sylwestra bo czeka na was PKP. Trzeba pokazać burakom gdzie ich miejsce. Pozdrawiam - kibic!
    0 0
    (2005-12-18)
  • W takim razie pobawmy sie w typowanie a ja bede prowadzil klasyfikacje Tabela po 1 typowaniach: po 7 pkt - Brylant i Bobik, 5pkt Hazardzista, 4pkt Sum, 2pkt OLD... Nie ma punktow za typowanie z podporka tzn. 1x lub 2x :)) Czekam jeszcze na typy tych mardych panow o nickach: rozczarowany i bodajrze nrZ?? czy cos w tym stylu... Pozdro
    0 0
    OldSpice(2005-12-18)
  • do OldSpice : nrZ to ja BoBik :D wiec nie musisz juz czekac bo te typowania byly :) wiec jestem na 1 miejscu :) narx pozdro
    0 0
    bObik:P(2005-12-18)
  • ~o ile się nie mylę OldSpice, Twoje typy wychodzą najgorzej. A nie mówiłem, że wróżką to Ty nigdy nie zostaniesz. Jeżeli zaś chcesz moje typy, to jeszcze w tym roku typuję kolejkę 7 stycznia 2006 r. - PKP-Pujan (2); Neksusu-PKS (2); Kormet-ADI (1); Jański-SpecjalII (2); Karo-WSZ (1); Metrotest-Amatorzy (1); Lira-Troll (1); East-Wiarus (2). Spokojnych Świąt i udanego Sylwestra dla wszystkich uczestników ELH
    0 0
    rozczarowany(2005-12-18)
  • no ciekawy jestem jak dlugo pujan sie utrzyma na 1 miejscu bo narazie gral 3mecze ze slabeluszami z dolu i trzy mecze z dpbrymi wiec pkp wam zabirze punkty ja stzrele wam 5 goli
    0 0
    T.N(2005-12-18)
  • Żebyś sobie Nowicki za dużo nie strzelił, mówię do obydwu braci. Jestem zawodnikiem Pujana, najpierw będziecie musieli przejść mnie lub Czarnego a w waszym przypadku jest to niemożłwe. Z góry wiadomo że przegracie z nami bo jesteście żałośni. Już nie mogę się doczekać meczu z wami PKP. Mamy dobry wyrównany skład w przeciwieństwie do was. PUJAN wygra ten mecz i utrzyma fotel lidera. A jescze jedno umiesz strzelać bramki ze słabeuszami
    0 0
    PawełB.(2005-12-18)
  • ty Nowicki masz fatalna kurtke
    0 0
    Reporter(2005-12-18)
  • Specjal idzie na lidera, po wzmocnieniach skladu zawodnikami z braniewa ma duze szanse na awans do I ligi. nie gralismy jeszcze z wiarusem ktory jest za bardzo pewny siebie!!! a z Pujanem spotykamy sie w pucharze:)