Gra bez koncentracji (piłka ręczna)

Elbląg, Techtrans przegrał drugi mecz w sezonie
Techtrans przegrał drugi mecz w sezonie (Fot.AD)

Wójcik Meble-Techtrans Elbląg przegrał z AZS PW Warszawa 26-31 (11-17) w drugiej kolejce I ligi. Podopieczni Grzegorza Czapli po słabym występie przed własną publicznością plasują się na ostatnim miejscu w tabeli. Zobacz zdjęcia.

Mecz rozegrany został o nietypowej porze (godz.13). Dla Wójcik Meble-Techtrans była to okazja do zdobycia pierwszych punktów w sezonie. Niestety grający bez koncentracji i pomysłu na zdobycie bramki elblążanie, zostali już na początku skarceni przez szczypiornistów z Warszawy. Szybko zrobiło się 4:1 dla AZS PW, a jedyną bramkę dla Elbląga rzucił Tomasz Kwiatkowski. Mimo uwag trenera Grzegorza Czapli wynik na tablicy z minuty na minutę powiększał się. W tym czasie sędziowie karali elblążan karami 2 minut za zbyt twardą grę w obronie. Do przerwy na tablicy widniał wynik 17:11 dla Warszawy. W drugiej połowie Wójcik Meble-Techtrans starał się zniwelować straty. Początek był obiecujący, widać było poprawę w grze. Niestety, nadzieja na dogonienie przeciwnika szybko prysła. Zawodnicy AZS PW zaczęli kolejny raz z łatwością zdobywać bramki. Najgroźniejszą ich bronią były kontry, po których w 43. minucie wygrywali już 27-17. Na dodatek 3 karę, a w konsekwencji czerwoną kartkę dostał Michał Gryz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem 31-26 AZS PW Warszawa. Podsumowując cały mecz trzeba śmiało przyznać, że osłabiony przez kontuzję zespół Wójcik Meble-Techtrans czeka bardzo trudny sezon. Strata Kamila Dukszto i Damiana Malandego tuż przed rozpoczęciem sezonu odbija się bardzo na grze zespołu. Na dzień dzisiejszy Grzegorz Czapla ma do dyspozycji bardzo wąską kadrę zawodników. Zobacz wyniki I ligi.
       Wójcik Meble-Techtrans: Michałów 6, Ośko 5, Gryz 4, Sadowski 3, Szczepański 3, Długosz 2, Dawidowski 2, Kwiatkowski 1, Korzeniowski, Maluchnik, Janowicz, Perwenis.
       Wyniki 2 kolejki: MKS Jurand Ciechanów-Pogoń Handball Szczecin 36-28, WKS Grunwald-Allegro Poznań - AZS UKW Bydgoszcz 30-32, Vetrex Sokół Kościerzyna - Wisła II Płock S.A. 26-27, AZS AWF Warszawa - NLO SMS ZPRP Gdańsk 35-30, Stelmet UZ Zielona Góra - KPR Ostrovia Ostrów Wlkp. 26-31