UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Grą w brydża uczcili pamięć kolegi

 
Elbląg, Grą w brydża uczcili pamięć kolegi
fot. Michał Skroboszewski, arch. portEl

W środę, 7 listopada w Żuławskim Domu Kultury w Nowym Dworze Gdańskim odbył się XIX Memoriał Tomka Kasperka o Puchar Burmistrza Nowego Dworu Gdańskiego Jacka Michalskiego.

Tomek miał wiele pasji. Jedną z nich był brydż sportowy. Szybko dał się poznać jako inicjator i organizator imprez brydżowych, a także jako aktywny zawodnik. Był laureatem wielu lokalnych, regionalnych, interregionalnych zawodów. Brydżystki i brydżyści wspominają Tomka jako osobę pogodną i życzliwą. Zawsze można było liczyć na jego wsparcie i bezinteresowność. Pozostanie w pamięci przyjaciół brydża jako wspaniały zawodnik, przyjaciel, kolega. Od pierwszej edycji memoriału do dziś patronką memoriału jest małżonka Tomka Wiesława Kasperek.Na czele Komitetu Organizacyjnego stał dr Ziemowit Nowak z Nowego Dworu Gdańskiego. Turniej odbył się w rekordowej obsadzie. W kierunku podium po najcenniejsze laury imprezy wystartowało 44 brydżystów. Turniej był niezwykle pasjonujący i emocjonujący. Od startu do mety prowadził duet Bogusław Gierulski (Elbląg) i Ryszard Pichla (Braniewo), którzy zajęli miejsce na szczycie podium. A oto top dziesiątka: 1. Bogusław Gierulski (Elbląg) - Ryszard Pichla (Braniewo) - 71,73 %. 2 Edward Kończak - Zbigniew Krzepkowski (Braniewo) - 63,13 %. 3. Stanisław Bohut - Ziemowit Nowak (Nowy Dwór Gdański) - 60,86 % . 4. Andrzej Fronczak (Elbląg) - Krzysztof Nagielski (Kwietniewo) - 60,56 %. 5. Jerzy Kwoczek (Gronowo Górne) - Mieczysław Sokołowski (Elbląg) - 59,10 %. 6. Bogdan Jabłoński (Elbląg) - Mariusz Sarnowski (Elbląg) - 58,65 %. 7. Marek Lichocki (Elbląg) - Daniel Wesołowski (Sztum) - 56,25 % . 8 Marta Sikora - Adam Suchodolski (Gdańsk) - 54,19%. 9. Wiesława Kasperek (Nowy Dwór Gdański) - Jerzy Kajzer (Gdańsk) - 54,04 %. 10. Arkadiusz Górzewski - Piotr Suchodolski (Gdańsk) - 53,21 %. Memoriał uświetnił arcymistrz międzynarodowy Bogusław Gierulski z Elbląga. Podczas ceremonii zamknięcia imprezy puchary i nagrody laureatom wręczył osobiście burmistrz Nowego Dworu Gdańskiego, Jacek Michalski.
Henryk Łęcki, wiceprezes Elbląskiego Stowarzyszenia Brydża Sportowego
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama