Grad bramek (A-klasa)

Aż 33 bramki padły podczas 21. kolejki A-klasy. Na uwagę zasługują wysokie wygrane, bo aż po 7:0 Mlexera Elbląg i Warmiaka Wojciechy. Tempa nie zwalnia także lider Zalew Batorowo, który u siebie pokonał GLKS Miłakowo 6:0.

Coraz bliżsi awansu są piłkarze Zalewu Batorowo. W 21. kolejce lider pokonał na własnym boisku 6:0 GLKS Miłakowo i tym samym uczynił spory krok w stronę ligi okręgowej. W meczu tym przewaga Zalewu była niepodważalna. Już w pierwszej połowie piłkarze z Batorowa trzykrotnie pokonali bramkarza z Miłakowa. Po zmianie stron obraz gry niewiele się zmienił. Prowadzący Zalew zagrał na luzie, co zaowocowało kolejnymi trzema bramkami i tym samym wysokim zwycięstwem. Na pięć kolejek przed końcem rozgrywek Zalew ma dziesięć punktów przewagi nad drugą w tabeli Granicą Zagaje.
     Pewne i efektowne zwycięstwo odniósł natomiast Mlexer Elbląg, pokonując u siebie spadkowicza z ligi okręgowej - Zalew Formbork - aż 7:0. Tym samym elblążanie przerwali passę czterech spotkań bez zwycięstwa. Po pierwszej połowie Mlexer prowadził 2:0. W drugiej gospodarze poprawili skuteczność aplikując rywalom jeszcze pięć bramek. Zalew w całym meczu stworzył zaledwie dwie groźne sytuacje.
     Tak samo wysokim zwycięstwem mogą poszczycić się piłkarze Warmiaka Wojciechy, którzy gładko rozprawili się z Gminą Braniewo.
     Rewelacyjny bilans mają na swoim koncie zawodnicy z Gronowa Elbląskiego. Tym razem GLKS nie dał szans Victorii Rychliki wygrywając 3:0. Było to siódme z rzędu zwycięstwo piłkarzy z Gronowa.
     Broniący się przed spadkiem Piast Wilczęta otrzymał trzy punkty walkowerem po tym, jak rezerwy pasłęckiej Polonii nie stawiły się na meczu. Tym samym Piast zwiększył przewagę nad ostatnimi w tabeli Czarnymi Małdyty do pięciu oczek.

Komplet wyników 21. kolejki: Zalew Batorowo - GLKS Miłakowo 6:0, Mlexer Elbląg - Zalew Frombork 7:0, Granica Zagaje - Czarni Małdyty 3:2, LZS Smolajny - Antares Zajezierze 1:1, Warmiak Wojciechy - Gmina Braniewo 7:0, GLKS Gronowo Elbląskie - Victoria Rychliki 3:0, Piast Wilczęta - Polonia II Pasłęk 3:0 walkower.

• POMOWIEC-VICTORIA 3:0 Wynik nie odzwierciedla wydarzeń na boisku. Okazuje się że Rychliki mają bardzo dobrą dryżynę (na razie najlepsza jak pojawiła się w GRONOWIE na wiosnę). Bardzo ciężki mecz z przewagą VIVTORII. Przez 15 min. goście grali z animuszem i co chwilę robiło się gorąco pod branką GRONOWA. Dopiero po kwadrancie POMOWIEC opanował grę i wchodził w swój ofensywny rytm. Walka o każdy metr boiska. Pierwsza bramka pod koniec I połowy właśnie po odzyskaniu piłki przez napastników. II połowa i znów przewaga Victorii. Bardzo dobra gra; szybka, techniczna z dużą wymiennością pozycji. POMOWCOWI brakowało przede wszystkim świeżości po PP. No Ale ma inne atuty: doświadczenie, wola walki, determinacja w dążeniu do celu. 2 bramka ok. 70 min. i 3 w 90.min. Strzelcy: Tomek Przybylski, Romek prof. Kurniłowicz, Michał Ratajczyk. Teraz mecz w Miłakowie. Cel - 3 punkty.
  • Jak tak dalej pójdzie POMOWIEC może zakończyć na 5 miejscu. A zaczynał rundę z 3 pkt. :))