Młody Rolnik Młody Rolnik

Grała Elbląska Liga Halowa (piłka nożna)

Trzecią serię spotkań mają za sobą drużyny Elbląskiej Ligi Halowej. W 3. kolejce nie zabrakło niespodziewanych rozstrzygnięć, zwłaszcza w II i III lidze, gdzie prowadzące drużyny pogubiły punkty.

SuperLiga
     Na czele najwyższej klasy rozgrywkowej elbląskiej halówki z kompletem zwycięstw dwa zespoły - Specjaliści i EC. Ubiegłoroczny triumfator, ekipa Specjalistów, stoczyła wyrównany pojedynek z Metrotestem, ostatecznie zakończony zwycięstwem 2:1 (gole Krzysztof Machiński, Mariusz Trzak - Krzysztof Lech dla Metrotestu).
     Drugi z liderów mierzył się z niepokonanym w dwóch kolejkach Krometem i już w 1. minucie prowadził 1:0 po trafieniu Kamila Kopyckiego. Po trzech kolejnych minutach ten sam zawodnik podwyższył wynik na 2:0. W 6. minucie było już 3:0 dla EC (Wojciech Pietrzkiewicz) i Kromet nie miał prawa po takim nokaucie nawiązać wyrównanej walki. W drugiej połowie meczu za sprawą Krystiana Gorgola Kromet zdobył honorowego gola, ale ostatnie słowo i tak należało do EC - w ostatnich sekundach wynik na 4:1 ustalił Pietrzkiewicz.
     Bardzo dobre wrażenie po kolejnym meczu zostawił zespół Hydrobudu Etny, który wygrał 7:3 z Lirą. W tym meczu było już 5:1 dla Hydrobudu Etny, a bardzo dobre zawody w barwach tej drużyny rozgrywali Kamil Kowalski i Wojciech Pawicki. To zwycięstwo sprawiło, że Hydrobud Etna awansował w tabeli na trzecie miejsce.
     Emocji nie zabrakło również w pojedynku pomiędzy Służbami Miejskimi i Wiarusem. Kibice obejrzeli ciekawy mecz, choć przez długi czas, pomimo wielu dogodnych sytuacji, żadna z drużyn nie potrafiła zdobyć bramki. W samej końcówce Służbom Miejskim udało się zadać dwa decydujące ciosy (gole Bartosza Śmigielskiego) i tym samym przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.
     W pozostałych meczach REM nie sprostał DRE przegrywając 3:5, Asenhajmer wygrał 8:6 ze Specjalem, a Pujan ograł 5:0 Stokrotki.
     W klasyfikacji strzelców z siedmioma bramkami na koncie prowadzi Kamil Kowalski (Hydrobud Etna). Sześć goli zdobył Tomasz Sielezin (Lira), a pięć Kamil Kopycki (EC).

Komplet wyników 3. kolejki - 30 listopada (niedziela)

Pujan - Stokrotki 5:0 (2:0)
     1:0 - K. Banaszek (9.), 2:0 - Łukaszewski (13.), 3:0 - Czarnecki (20.), 4:0 - P. Banaszek (23.), 5:0 - K. Banaszek (26.).

Hydrobud Etna - Lira 7:3 (5:1)
     1:0 - Kowalski (3.0, 2:0 - Pawicki (4.), 2:1 - Sielezin (6.), 3:1 - Pawicki (8.), 4:1 - Kowalski (14.), 5:1 - Kowalski (15.), 6:1 - Kowalski (20.), 6:2 - Skierkowski (25.), 6:3 - Sielezin (28.), 7:3 - Kowalski (29.).

EC - Kromet 4:1 (3:0)
     1:0 - Kpycki (1.), 2:0 - Kopycki (5.), 3:0 - Pietrzkiewicz (6.), 3:1 - Gorgol (18.), 4:1 - Pietrzkiewicz (30.).

Specjaliści - Metrotest 2:1 (1:0)
     1:0 - Machiński (3.), 1:1 - Lech (23.), 2:1 - Trzak (28.).

REM - DRE 3:5 (0:2)
     0:1 - Żuraw (1.), 0:2 - M. Zając (12.), 0:3 - Żuraw (16.), 1:3 - Konieczki (18.), 1:4 - Barcikowski (20.), 2:4 - Borecki (21.), 2:5 - Barcikowski (22.), 3:5 - Borecki (27.).

Specjal - Asenhajmer 6:8 (4:3)
     1:0 - P. Mościbrodzki (5.), 1:1 - Kaczmarczyk (6.), 2:1 - Korzeb (7.), 2:2 - Buczkowski (10.), 2:3 - Szałachowski (11.), 3:3 - Sierechan (12.0, 4:3 - P. Mościbrodzki (14.), 4:4 - Durzyński (20.), 5:4 - Sierechan (23.), 5:5 - Buczkowski (24.0, 6:5 - Sorkowicz (25.), 6:6 - Ulaszek (26.), 6:7 - Buczkowski (30.), 6:8 - Durzyński (30.).

Służby Miejskie - Wiarus 2:0 (0:0)
     1:0 - Śmigielski (27.), 2:0 - Śmigielski (28.).

I liga
     Po ubiegłotygodniowej pauzie do gry wróciły zespoły pierwszej ligi. Najwięcej goli - 16, przyniósł pojedynek pomiędzy Krometem II a ZUB Mytych. Do tego meczu rezerwy Krometu nie zdobyły ani jednego punktu, natomiast ZUB Mytych miał na koncie 3 oczka po zwycięstwie z WSzZ. Nie miało to jednak żadnego przełożenia na bieg wydarzeń na boisku, bo już do przerwy Kromet II prowadził 3:0. Worek z bramkami rozwiązał się w drugiej połowie, gdy padło aż 13 goli. Dziewięć z nich zdobyli zawodnicy Krometu - trzy razy bramkarza rywali pokonywał Paweł Parszuto, dwukrotnie do bramki trafiali Dawid Stefański i Marcin Źródło, a po bramce zdobyli Tomasz Nawrocki i Piotr Byzdra. Gole dla pokonanych zdobyli Patryk Karpiuk i Mateusz Kieszkowski (po dwa trafienia).
     Tylko dwa gole mniej padły w spotkaniu pomiędzy Przeciwlotnikiem i G-9. Bohaterem tego meczu był zawodnik G-9 Andrzej Liszko, który aż sześciokrotnie wpisywał się na listę strzelców. Od początku inicjatywę posiadali zawodnicy G-9, którzy swoją supremację zdyskontowali zdobyciem dziesięciu goli. Ta wygrana pozwoliła G-9 pozostać na pozycji wicelidera, z takim samym dorobkiem punktowym jak prowadzący Feniks Znicz.
     Drugi zespół bez porażki, lider Feniks Znicz nie miał żadnych problemów z pokonaniem ekipy ADI/Fachman, wygrywając 5:1. Dość wyrównany pojedynek toczył się tylko w pierwszej połowie, która zakończyła się skromnym prowadzenie Feniksu Znicza 1:0 (gol Piotr Kręgiel). Po zmianie stron strzelec pierwszej bramki jeszcze dwukrotnie pokonał bramkarza rywala. ADI/Fachman odpowiedział trafieniem Piotra Leonowicza, ale końcówka należała do lidera, a bramki ustalające końcowy wynik zdobyli Rafał Anuszek i Daniel Dąbrowski.
     Trzecią lokatę po trzech kolejkach zajmuje Bogdanka, która wysoko 8:4 pokonała Exclusiv Sport/PC Koni. Do przerwy było 4:1 dla Bogdanki (wszystkie bramki Bogdanki autorstwa Kamila Kuczkowskiego) i już w tym momencie rozstrzygnęły się losy spotkania. Co prawda ambitnie grający rywale doprowadzili w drugiej części do stanu 4:3, ale w końcówka w wykonaniu Bogdanki była wprost zabójcza. Trzy trafienia Michała Tomczyka oraz bramka Kamila Kuczkowskiego (piąty gol tego zawodnika) ostatecznie rozstrzygnęły kwestię zwycięzcy. Wynik meczu w ostatniej minucie ustalił Marcin Bożek.
     W innych meczach 3. kolejki I ligi WSzZ przegrał 1:6 z Szewczykiem, Straż Pożarna wygrała 4:1 z AC Mapei, a Laguna pokonała 5:2 Dream.
     Klasyfikacji strzelców po trzech kolejkach przewodzi Andrzej Liszko (G-9), który zdobył 9 bramek. Tuż za nim z ośmioma trafieniami jest Kamil Kuczkowski (Bogdanka). Po sześć bramek do tej pory zdobyli Michał Tomczyk (Bogdanka) i Andrzej Szydłowski (Przeciwlotnik).

Przeciwlotnik - G-9 4:10 (1:4)
     0:1 - Liszko (5.), 0:2 - Trochowski (7.), 0:3 - Liszko (8.), 1:3 - Szydłowski (10.), 1:4 - Liszko (11.), 1:5 - Liszko (21.), 1:6 - Liszko (21.), 2:6 - Jaszkiewicz (23.), 2:7 - Rozpędowski (23.), 2:8 - Lisiecki (24.), 2:9 - Lisiecki (24), 2:10 - Liszko (25.), 3:10 - Szydłowski (27.), 4:10 - Szydłowski (29.).

Kromet II - ZUB Mytych 12:4 (3:0)
     1:0 - Nawrocki (3.), 2:0 - Byzdra (10.), 3:0 - Kowalewski (15.), 4:0 - Nawrocki (17.), 5:0 - Stefański (18.), 5:1 - Karpiuk (19.), 6:1 - Byzdra (20.), 7:1 - Źródło (21.), 8:1 - Parszuto (23.), 9:1 - Parszuto (26.), 9:2 - Karpiuk (27.), 10:2 - Parszuto (28.), 11:2 - Źródło (28.), 11:3 - Kieszkowski (28.), 12:3 - Stefański (30.), 12:4 - Kieszkowski (30.).

Exclusive Sport /PC Koni - Bogdanka 4:8 (1:4)
     0:1 - Kuczkowski (1.), 0:2 - Kuczkowski (11.), 0:3 - Kuczkowski (12.), 1:3 - Stefański (13.), 1:4 - Kuczkowski (14.), 2:4 - D. Wielgat (17.), 3:4 - P. Wielgat (22.), 3:5 - Tomczyk (27.), 3:6 - Tomczyk (28.), 3:7 - Kuczkowski (28.), 3:8 - Tomczyk (29.), 4:8 - Bożek (30.).

WSzZ - Szewczyk 1:6 (0:2)
     0:1 - Kania (3.0, 0:2 - Silva Vasco (6.), 0:3 - Wojtaś (23.), 0:4 - Peret (24.), 0:5 - Taraszkiewicz (25.), 1:5 - K. Czyżak (26.), 1:6 - Zankowicz (28.).

ADI/Fachman - Feniks Znicz 1:5 (0:1)
     0:1 - Kręgiel (4.), 0:2 - Kręgiel (23.), 0:3 - Kręgiel (23.), 1:3 - Leonowicz (26.), 1:4 - Anuszek (27.), 1:5 - Dąbrowski (30.).

Straż Pożarna - AC Mapei 4:1 (1:0)
     1:0 - Kołecki (15.), 2:0 - Bojanowski (17.), 2:1 - Pętlicki (19.), 3:1 - Kołecki (22.), 4:1 - Ratajczyk (23.).

Laguna - Dream 5:2 (1:0)
     1:0 - Białoszewski (12.), 2:0 - Pudlik (16.), 3:0 - Ceglewski (17.), 4:0 - Górnik (20.), 4:1 - T. Nowicki (22.), 5:1 - Górnik (28.), 5:2 - P. Nowicki (29.)

II liga
     Niespodzianka w meczu pomiędzy Fiat Auto-El, a Agrochemem Gronowo. Prowadzący przed tym meczem w tabeli Fiat Auto-El, przegrał z ekipą z Gronowa Elbląskiego 0:1. O tej porażce zadecydowała kiepska skuteczność graczy Fiata, którzy nie wykorzystali kilku dogodnych sytuacji do zdobycia goli. Ta nieskuteczność zemściła się na zespole Fiata w samej końcówce. Na 80 sekund przed końcem przedłużony rzut karny dla Agrochemu na gola zamienił Wojciech Sądej i niespodzianka stała się faktem.
     Rozstrzygnięcie w meczu Fiata z Agrochemem przy jednoczesnym zwycięstwie C.R.P. Wopal 4:1 z Pujanem II spowodowało, że nowym liderem została ekipa Wopalu. Co prawda do przerwy był remis 1:1, ale po zmianie C.R.P. nie dał żadnych szans drugiemu zespołowi Pujana, aplikując mu trzy bramki. Z dobrej strony zaprezentował się strzelec trzech goli Karol Przybyła.
     Drugą obok Wopalu drużyną bez straty punktów jest zespół Boma Meble. Tym razem w pokonanym polu Boma pozostawiła Hydralex, wygrywając gładko 3:0. Bramki w tym meczu zdobyli Krzysztof Raszewski (2) i Łukasz Malinowski.
     Najwyższą wygraną w trzeciej kolejce II ligi zanotowali Amatorzy, którzy 5:1 ograli BIG. Choć wynik może sugerować łatwe zwycięstwo, to Amatorzy musieli się mocno napracować, by zgarnąć pełną pulę. Od 24. minuty BIG przegrywał tylko 1:2 i w odstępie paru minut zmarnował dwie wyśmienite okazje do zdobycia kolejnych bramek. Końcówka meczu należała jednak do Amatorów, którzy w ciągu czterech minut zdobyli trzy bramki i wygrali 5:1.
     W pozostałych meczach Legioniści pokonali 3:1 ZUO, a Dowodzenie wygrało 3:2 z LZS Markusy.

Komplet wyników 3. kolejki - 29 listopada (sobota)

Agrochem Gronowo Elb. - Fiat Auto-El 1:0 (0:0)
     1:0 - Sądej (28.).

Legioniści - ZUO 3:1 (1:0)
     1:0 - Weyna (12.), 2:0 - Kamionka (20-sam.), 2:1 - Rejchert (26.), 3:1 - Gomułka (30.).

Boma Meble - Hydralex 3:0 (1:0)
     1:0 - Raszewski (7.), 2:0 - Raszewski (23.), 3:0 - Malinowski (24.).

Dowodzenie - LZS Markusy 3:2 (2:1)
     1:0 - Zaleski (1.), 2:0 - Olczak (6.), 2:1 - Sawicki (11.), 2:2 - Wala (21.), 3:2 - Zaleski (25.).

C.R.P. Wopal - Pujan II 4:1 (1:1)
     0:1 - Wierczyński (6.), 1:1 - Przybyła (7.), 2:1 - Przybyła (18.), 3:1 - Błażko (25.), 4:1 - Przybyła (30.).

Amatorzy - BIG 5:1 (2:0)
     1:0 - Jarosiński (5.), 2:0 - Jarosiński (7.), 2:1 - Ressel (24.), 3:1 - Karbonek (26.), 4:1 - Stalmiński (30.), 5:1 - Karbonek (30.).

III liga
     Nie zabrakło niespodziewanych rezultatów w 3. kolejce III ligi ELH. Do największych zaliczyć należy porażkę dotychczasowego lidera OSP Milejewo z ostatnią w tabeli Zagładą. Lepiej mecz rozpoczęli gracze Zagłady, którzy w pierwszej części meczu po golu Marcina Bednarczyka objęli prowadzenie. Do wyrównania doprowadził Grzegorz Lewandowski. Zagłada nie dawała za wygraną i po trafieniu Macieja Tarasińskiego prowadziła 2:1. W drugiej połowie kibice nie zobaczyli już żadnej bramki i mecz zakończył się niespodziewanym zwycięstwem skazywanej na porażkę Zagłady. To pierwsza strata punktów OSP Milejewo.
     Potknięcie OSP wykorzystał Duet, który nie miał problemów z pokonaniem Citroën Postek. Od samego początku meczu zyskał przewagę, udokumentowaną już w 2. minucie golem Wojciecha Świniarskiego. W samej końcówce pierwszej części Duet podwyższył prowadzenie zdobywając dwa kolejne gole. Ta część meczu zakończyła się jednak wynikiem 3:1 dla Duetu (gol dla Citroën Postek Trawczyński). Po zmianie stron kontaktową bramkę zdobył Citroën Postek, a na listę strzelców wpisał się Jarosław Hrymajło. Znów jednak w końcówce połowy z lepszej strony pokazali się zawodnicy Duetu, którzy dzięki golom Tomasza Grabowskiego i Konrada Kotowskiego ostatecznie zwyciężyli 5:2.
     Wyrównany mecz i osiem goli, tak wyglądał pojedynek pomiędzy The Reds i Pol-Plast. Nieco lepsze wrażenie w pierwszej połowie sprawiał Pol-Plast, który dwukrotnie wychodził na prowadzenie, ale za każdym razem Pol-Plast doprowadzał do remisu. W drugiej części role się odwróciły, ale tym razem to The Reds udawało się wyrównywać i ostatecznie mecz zakończył się podziałem punktów po remisie 4:4.
     Identyczny wynik zanotowano w konfrontacji Unijnej Szkoły Europejskiej z Handbudem. W tym pojedynku jako pierwsi prowadzili zawodnicy USE - najpierw 1:0, a od 8. minuty 2:1. Im dalej w mecz, tym lepiej radził sobie Handbud, który jeszcze w pierwszej połowie wyszedł na prowadzenie 3:2 (gol Bartosza Januszkiewicza). W drugiej części padły trzy bramki - dwie dla USE, jedna dla Handbudu i drugi mecz w tej kolejce III ligi zakończył się remisem 4:4.
     W klasyfikacji strzelców prowadzi Dawid Kiełtyka z Unijnej Szkoły Europejskiej, który zdobył do tej pory 6 bramek. Po 5 trafień mają na swoim koncie Bartosz Lubowiecki (Duet) i Daniel Czajka (Unijna Szkoła Europejska).

The Reds - Pol-Plast 4:4 (2:2)
     0:1 - R. Kulesza (4.), 1:1 - Bieńko (5.), 1:2 - Kłosowski (10.), 2:2 - Prusek (11), 3:2 - Bieńko (18.), 3:3 - Kłosowski (19.), 4:3 - Dolata (28.), 4:4 - Przemysław Klejwachter (30.).

Unijna Szkoła Europejska - Hanbud 4:4 (2:3)
     1:0 - Budziwojski (7.), 1:1 - Cackowski (8.), 2:1 - Kiełtyka (8.), 2:2 - Liszewski (12.), 2:3 - Januszkiewicz (15.), 3:3 - Kiełtyka (25.), 3:4 - Liszewski (27.), 4:4 - Kiełtyka (29.).

Citroën Postek - Duet 2:5 (1:3)
     0:1 - Świniarski (2.), 0:2 - Grabowski (13.), 0:3 - Lubowiecki (14.), 1:3 - Trawczyński (15.), 2:3 - Hrymajło (20.), 2:4 - Grabowski (25.), 2:5 - Kotowski (30.).

OSP Milejewo - Zagłada 1:2 (1:2)
     0:1 - Bednarczyk (4.), 1:1 - Lewandowski (5.), 1:2 - Tarasiński (28.).