Środa 18-10-2017, imieniny Łukasza, Juliana

512 918 555

Katedra Katedra

Grała liga halowa (piłka nożna)

W miniony weekend na boiskach Elbląskiej Ligi Halowej rywalizowały zespoły SuperLigi, II i III ligi, pauzowały natomiast drużyny I ligi. Poniżej opis sobotnio-niedzielnych zmagań piłkarzy halowych.

SuperLiga
     W drugiej kolejce SuperLigi nie zabrakło niespodziewanych rozstrzygnięć. Do największych niespodzianek zaliczyć należy porażkę dotychczasowego lidera Metrotestu 2:3 z ekipą REM. Wynik ten tym bardziej zasługuje na uwagę, że zwycięzcy przez końcowe 12 minut spotkania musieli grać w osłabieniu, gdyż po kontuzji Macieja Szechlickiego nie mieli na ławce ani jednego zawodnika, który mógłby wejść na plac gry. Pomimo tego REM zagrał bardzo mądrze, groźnie kontratakował i po jednej z takich akcji Daniel Borecki podwyższył wynik na 3:1. Metrotest był w stanie jedynie zmniejszyć rozmiary porażki, a drugiego swojego gola w meczu zdobył Sebastian Szaro.
     Dobry mecz i zwycięstwo stało się udziałem Specjalistów, którzy 6:3 ograli beniaminka SuperLigi Lirę. Ta wygrana pozwoliła im na objęcie pozycji lidera. Początek meczu należał co prawda do Liry, która po strzale Tomasza Sielezina objęła prowadzenie. To tylko zmobilizowało trzykrotnego mistrza ligi, który jeszcze do przerwy zaaplikował rywalom cztery gole. Po zmianie stron do ataku przeszedł beniaminek, czego wynikiem były trafienia Adama Skierkowskiego i ponownie Sielezina. Jednakże końcówka to znów popis Specjalistów, którzy dzięki golom Kamila Piotrowskiego i Marka Zawady ostatecznie wygrali 6:3.
     Emocji i ciekawych akcji nie zabrakło w spotkaniu zespołów EC i Wiarusa. Prowadzony w szybkim tempie mecz mógł podobać się kibicom, a akcje przenosiły się raz pod jedną, raz pod drugą bramkę. Pierwszy na listę strzelców wpisał się Przemysław Gruszka z Wiarusa, ale jeszcze przed przerwą do remisu doprowadził Przemysław Sambor. Po zmianie stron Sambor podwyższył na 2:1, ale Wiarus na dwie minuty przed końcem po strzale Cezarego Chwoszcza doprowadził do remisu. Ostatnie słowo należało jednak do EC, a strzelcem gola decydującego o zwycięstwie był Kamil Kopycki.

W klasyfikacji strzelców prowadzą Karol Styś (Hydrobud Etna) i Tomasz Sielezin (Lira), którzy na swoim koncie mają po 4 trafienia.

Komplet wyników 2. kolejki - 23 listopada (niedziela)

Wiarus - EC 2:3 (1:1)
     1:0 - Gruszka (4.), 1:1 - P. Sambor (13.), 1:2 - P. Sambor (20.), 2:2 - C. Chwoszcz (28.), 2:3 - Kopycki (29.).

Asenhajmer - Służby Miejskie 3:1 (1:1)
     1:0 - Buchalski (4.), 1:1 - R. Gorgol (6.), 2:1 - Bykowski (20.), 3:1 - Ulaszek (27.0.

DRE - Specjal 1:3 (0:1)
     0:1 - Sorkowicz (13.), 1:1 - Żuraw (17.), 1:2 - Sorkowicz (27.), 1:3 - Sorkowicz (30.).

Metrotest - REM 2:3 (1:1)
     0:1 - Eliminowski (6.), 1:1 - Szaro (10.), 1:2 - Szechlicki (18.), 1:3 - Borecki (29.), 2:3 - Szaro (30.).

Lira - Specjaliści 3:6 (1:4)
     1:0 - Sielezin (6.), 1:1 - Wielgat (10.), 1:2 - Zawada (12.), 1:3 - Niesiobędzki (14.), 1:4 - Machiński (20.), 2:4 - Skierkowski (19.), 3:4 - Sielezin (20.), 3:5 - Piotrowski (23.), 3:6 - Zawada (28.).

Stokrotki - Hydrobud Etna 3:8 (2:2)
     1:0 - Zieliński (7-sam.), 2:0 - Branecki (8.), 2:1 - Styś (10.), 2:2 - Zieliński (15.), 2:3 - Styś (22.), 2:4 - Pawicki (23.), 2:5 - Pawicki (25.), 2:6 - Kowalski (25.), 2:7 - Kowalski (26.), 2:8 - Styś (29.), 3:8 - Strach (30.).

Kromet - Pujan 2:0 (0:0)
     1:0 - Fijałkowski (17.), 2:0 - Mostowiec (29.).

II liga
     Zwycięstwo 5:2 nad Legionistami spowodowało, że na fotelu lidera II ligi zasiadł Fiat Auto-El. Mecz rozstrzygnął się praktycznie w pierwszej połowie, po której Fiat prowadził różnicą trzech goli (4:1). W drugiej odsłonie gra była bardziej wyrównana, obie drużyny zdobyły po jednej bramce i ekipa Fiata mogła cieszyć się z zasłużonego zwycięstwa.
     Drugim zespołem z kompletem oczek jest wcześniejszy lider C.R.P. Wopal, który wygrał 4:3 z LZS Markusy. Na tę wygraną gracze Wopalu musieli się jednak mocno napracować, a po pierwszej połowie był remis 1:1. Po zmianie stron zespół z Markus wyszedł nawet na prowadzenie 3:2, jednak w końcówce więcej determinacji i zimnej krwi wykazała ekipa C.R.P., która dzięki dwóm golom Karola Przybyły ostatecznie sięgnęła po pełną pulę.
     Trzecią ekipą z kompletem zwycięstw w dwóch kolejkach jest Boma Meble. W drugiej serii spotkań bez problemów wygrała 4:1 z BIG-iem.
     Tylko w jednym spotkaniu tej kolejki kibice nie ujrzeli goli, a był to mecz pomiędzy Hydralexem i Agrochemem Gronowo Elbląskie. W pozostałych pięciu meczach padło 26 bramek.

Na czele klasyfikacji strzelców z dorobkiem pięciu bramek znajduje się zawodnik Fiat Auto-El Przemysław Brzeziński. Po trzy trafienia na swoim koncie mają Łukasz Malinowski (Boma Meble), Tomasz Chęsy (Pujan II) i Karol Przybyła (C.R.P. Wopal).

ZUO - Dowodzenie 1:3 (1:2)
     0:1 - Krupiński (3.), 0:2 - Czarnecki (7.), 1:2 - Kijewski (15.), 1:3 - Miszta (17.).

Fiat Auto-El - Legioniści 5:2 (4:1)
     1:0 - Brzeziński (5.), 1:1 - Szczygłowski (5.), 2:1 - Rutkowski (6.), 3:1 - Bukiert (12.), 4:1 - Brzeziński (15.), 5:1 - Brzeziński (21.), 5:2 - Małkiński (24.).

Pujan II - Amatorzy 1:2 (0:0)
     1:0 - Chęsy (18.), 1:1 - Januszczyk (19.), 1:2 - Karbowski (25.).

LZS Markusy - C.R.P. Wopal 3:4 (1:1)
     0:1 - Błażko (4.), 1:1 - Czajkowski (11.), 1:2 - Przybyła (18.), 2:2 - Nieżurawski (20.), 3:2 - D. Sawicki (28.), 3:3 - Przybyła (29.), 3:4 - Przybyła (30.).

Hydralex - Agrochem Gronowo Elbląskie 0:0

BIG - Boma Meble 1:4 (0:1)
     0:1 - Raszewski (4.), 0:2 - Korejbło (19.), 0:3 - Wandyk (21.), 0:4 - Korejbło (23.), 1:4 - Błaszczyk (26.)

III liga     Jedynie lider III ligi OSP Milejewo może pochwalić się kompletem zwycięstw w dwóch rozegranych seriach. W niedzielę nowy lider zagrał z prowadzącym po pierwszej kolejce Duetem i trzeba przyznać, że obie drużyny zaprezentowały się z dobrej strony. Wyrównane i ciekawe widowisko mogło podobać się zgromadzonej publiczności. OSP dwukrotnie wychodził na prowadzenie i dwa razy Duet doprowadzał do wyrównania. Decydującą o zwycięstwie 3:2 bramkę ekipa z Milejewa zdobyła na niespełna dwie minuty przed końcem, a zwycięstwo OSP zapewnił Michał Morus.
     Sporą dawkę emocji przyniósł także remisowy pojedynek Handbudu z The Reds, w którym ci pierwsi prowadzili do przerwy już 3:0. W drugiej odsłonie The Reds zabrali się ostro do pracy i zdobyli dwa gole. Handbud zdołał podwyższyć wynik na 4:2, ale końcówka należała do „czerwonych”, którzy po zdobyciu kolejnych dwóch goli ustalili końcowy wynik na 4:4.
     Pojedynek Zagłady z Unijną Szkołą Europejską był popisem zawodnika USE Daniela Czajki, który poprowadził swoją drużynę do zwycięstwa, zdobywając przy okazji pięć goli i notując dwie asysty. Sam mecz lepiej rozpoczęła jednak Zagłada, która już w 8 minucie po bramkach Macieja Tarasińskiego i Piotra Ożubko prowadziła 2:0. Od tego momentu swój show rozpoczął Daniel Czajka. W ciągu niespełna czterech minut zdobył czterokrotnie pokonywał golkipera Zagłady, wyprowadzając tym samym swój zespół na prowadzenie 4:2. W drugiej części meczu USE prowadziło nawet 6:3, jednak ambitnie grająca Zagłada, na trzy minuty przed końcem zniwelowała stratę do zaledwie jednej bramki (5:6). Wygrana przypadła jednak jednak zawodnikom Unijnej Szkoły Europejskiej, a wynik pojedynku na 7:5 dla USE ustalił Dawid Kiełtyka. Tym samym Zagłada jest jedyną drużyną bez zdobyczy punktowej w lidze.
     W ostatnim meczu III ligi Pol-Plast wygrał 5:2 z Citroën Postek 5:2. Mecz lepiej rozpoczęli zawodnicy Citroëna, którzy w 6. minucie po golu Piotra Bałdygi wyszli na prowadzenie. Cieszyli się z niego zaledwie cztery minuty, a kolejne trzy trafienia zapisano na konto graczy Pol-Plastu - Daniela Kłosowskiego, Pawła Klejwachtera oraz jedna bramka samobójcza zawodnika Citroëna. Jeszcze przed przerwą Citroën zdobył bramkę kontaktową, ale po zmianie połów do siatki trafiali wyłącznie gracze Pol-Plastu, którzy wygrali ostatecznie 5:2.

W klasyfikacji strzelców na prowadzeniu Daniel Czajka (Unijna Szkoła Europejska) z pięcioma trafieniami. Po cztery zdobyte gole mają Bartosz Lubowiecki (Duet) i Jakub Sznajder (OSP Milejewo).

Duet - OSP Milejewo 2:3 (1:1)
     0:1 - Sznajder (9.), 1:1 - Drewek (14.), 1:2 - Lewandowski (17.), 2:2 - Lubowiecki (27.), 2:3 - Michał Morus (28.).

Zagłada - Unijna Szkoła Europejska 5:7 (3:4)
     1:0 - Tarasiński (2.), 2:0 - Ożubko (8.), 2:1 - Czajka (8.), 2:2 - Czajka (9.), 2:3 - Czajka (9.), 2:4 - Czajka (12.), 3:4 - Tarasiński (8.), 3:5 - Kiełtyka (17.), 3:6 - Czajka (19.), 4:6 - Tarasiński (20.), 5:6 - Tymiński (27.), 5:7 - Kiełtyka (28.).

Hanbud - The Reds 4:4 (3:0)
     1:0 - Liszewski (2.), 2:0 - Jankowiak (9.), 3:0 - Liszewski (10.), 3:1 - Bieńko (19.), 3:2 - Dolata (25.), 4:2 - B. Kowalski (28.), 4:3 - Kowalewski (29.), 4:4 - Dolata (30.).

Pol-Plast - Citroen Postek 5:2 (3:2)
     0:1 - P. Bałdyga (6.), 1:1 - Kłosowski (10.), 2:1 - Światkowski (13-sam.), 3:1 - Paweł Klejwachter (15.), 3:2 - Hrymajło (15.), 4:2 - Przemysław Klejwachter (24.), 5:2 - Kłosowski (29.).