Grało tylko Truso (piłka ręczna)

W miniony weekend tylko jeden z naszych zespołów startujących w II lidze rozegrał swoje spotkanie. MKS Truso Elbląg w meczu wyjazdowym uległo KS Żukowo 28:36 (14:16), natomiast mecz Techtransu z Cartusią Kartuzy został przełożony na niedzielę 16 listopada.

W ósmej kolejce II ligi Truso Elbląg przegrało na wyjeździe z KS Żukowo 36:28 (16:14). Elblążanie praktycznie tylko w pierwszej połowie dotrzymywali kroku rywalom. W drugiej odsłonie gospodarze zagrali bardzo skutecznie dzięki czemu wygrali cały mecz różnicą ośmiu bramek.
     W meczu dwóch beniaminków II ligi lepsza okazała się ekipa KS Żukowo zdecydowanie pokonując elbląskie Truso. Zespół z Żukowa, jak na beniaminka spisuję się bardzo dobrze. W sześciu jak dotąd rozegranych meczach trzech przegrał zaledwie jeden mecz, a pięć rozstrzygnął na swoją korzyść. Tak dobra gra sprawiła, że przed tym meczem nasi rywale znajdowali się w tabeli na wysokim trzecim miejscu tracąc do lidera zaledwie cztery punkty. Miejsce te daje jak na razie ekipie z Żukowa awans do I ligi.
     W sobotnim meczu tylko w pierwszej połowie elblążanie nawiązywali równorzędną walkę z rywalami. Po pięciu minutach gry mieliśmy remis 3:3. W kolejnych minutach wynik oscylował wokół remisu. Wreszcie w 19 min. elblążanie po raz pierwszy w tym meczu wyszli na prowadzenie 11:10. Nie cieszyli się jednak z niego zbyt długo. Gospodarze najpierw szybko doprowadzili do kolejnego remisu, by za moment znów wyjść na prowadzenie. Pierwsza cześć meczu zakończyła się dwubramkowym prowadzenie drużyny z Żukowa.
     Po zmianie stron zdecydowanie lepszym zespołem byli gospodarze, którzy z minuty na minutę zwiększali przewagę. Wystarczył zaledwie kwadrans, by ich przewaga urosła z dwóch do ośmiu bramek. Zaskoczenia takim obrotem sprawy elblążanie nie byli już w stanie nawiązać walki z rywalami i mecz zakończył się wysokim zwycięstwem gospodarzy 36:28.

KS Żukowo - MKS Truso Elbląg 36:28 (16:14)
     Truso: Humla, Stankiewicz, Serwadczak - Korzeniowski 8, Kozik, Makowski 2, Wasilewski 2, Dukszto 5, Kancelarczyk 6, Ostachowski 2, Sieńkowski 3.

Wyniki 8. kolejki: SMS II Gdańsk - Hetman Gniew 31:33, Legia Chełmża - BKPR Bydgoszcz 30:33, AZS Politechnika Gdańsk - Kasztelan Sierpc 23:22, KS Żukowo - Truso Elbląg 36:28, Cuiavia Inowrocław - Sokół Kościerzyna 29:24. Mecz Cartusia Kartuzy - Techtrans Darad Elbląg - przełożony na 16 listopada. Pauzował: MKS Brodnica.