Granica zatrzymała Olimpię 2004 (piłka nożna)

Elbląg, Olimpia 2004 tylko zremisowała z Granicą Kętrzyn
Olimpia 2004 tylko zremisowała z Granicą Kętrzyn (Fot.AD)

Elblążanie nie zdołali pokonać na własnym boisku lidera IV ligi Granicy Kętrzyn. Olimpia 2004 prowadziła po pierwszej połowie, jednak ostatecznie mecz zakończył się remisem 1-1 (1-0). Zobacz wyniki IV ligi i fotoreportaż.

Początek spotkania był wyrównany. W 21 min. pierwszą groźną akcję przeprowadzili goście, gdy w sytuacji „sam na sam” z Krzysztofem Hyzem znalazł się Szymon Nałysnyk, ale bramkarz Olimpii doskonale obronił. W 31 min. było 1-0 dla gospodarzy. Jacek Bykowski zdecydował się na strzał z półwoleja z 20 metrów, a piłka wpadła przy słupku do bramki Granicy.
       W drugiej odsłonie goście ruszyli do ataku chcąc szybko odrobić straty lecz ich akcje kończyły się na dobrze grającej obronie Olimpii. W 55 min. elblążanie powinni prowadzić 2-0, jednak Jacek Czerniewski w sytuacji „sam na sam” z bramkarzem trafił w nogi Mateusza Korowaja. Pięć minut później wyrównali przyjezdni. Paweł Kowalewski dośrodkował piłkę z rzutu wolnego, a Mariusz Wepa trafił z 6 metrów do bramki. W 63 min. czerwoną kartkę otrzymał Ireneusz Jaromiński i nasza drużyna kończyła mecz w niepełnym składzie. Mimo ataków z obu stron wynik nie uległ zmianie. Olimpia mimo osłabienia mogła strzelić w końcówce zwycięską bramkę, lecz strzał Adama Skierkowskiego minął minimalnie bramkę gości.
       Elblążanie stracili pierwsze punkty w sezonie i nadal zajmują drugie miejsce w tabeli. W najbliższym spotkaniu Olimpia 2004 zagra na wyjeździe z GKS Wikielec. Zobacz tabelę IV ligi.

Olimpia 2004: Hyz- Brzezicki, Gąsiorowski, Śmigielski, Skierkowski, Sierechan, Jaromiński, Augustyńczyk (80' Anuszek M.), Czerniewski, Anuszek R., Bykowski (75' Niedźwiedzki).