Granica zatrzymała Olimpię 2004 (piłka nożna)

Elbląg, Granica zatrzymała Olimpię 2004 (piłka nożna)

Olimpia 2004 w sobotnim pojedynku w Kętrzynie utrzymywała się przy piłce zdecydowanie dłużej od przeciwnika. Niestety, nie przełożyło się to na efekt bramkowy. Gospodarze byli skuteczniejsi i wygrali 3:1 (1:0).

Początek spotkania należał zdecydowanie do żółto-biało-niebieskich. Dobrą sytuację po rzucie rożnym zmarnował Dawid Zieliński, a chwilę później sytuacji sam na sam nie wykorzystał Kamil Kopycki, którego strzał obronił bramkarz. Goście zmarnowali dogodne sytuacje, a do tego stracili bramkę w końcówce pierwszej połowy. Granica wykonywała rzut wolny, piłka po uderzeniu zawodnika miejscowych odbiła się od elbląskiego muru, doskoczył do niej Mateusz Lachowski i strzałem z pola karnego pokonał Kamila Hrynowieckiego.
       W drugiej części meczu nie mający nic do stracenia przyjezdni ruszyli do odrabiania strat. Nadziali się jednak na kontrę gospodarzy. Sam na sam z Hrynowieckim znalazł się Damian Mazurowski, po czym minął elbląskiego golkipera i trafił do pustej bramki. W 84 min. było jeszcze gorzej. Elblążanie popełnili błąd wyprowadzając piłkę spod własnej bramki i kolejnej sytuacji sam na sam nie zmarnował Paweł Kowalewski. Olimpię 2004 stać było w sobotę jedynie na honorową bramkę autorstwa Daniela Barana, która padła po uderzeniu z 25 metrów w ostatniej minucie meczu.
       Była to druga porażka elbląskiej drużyny w wiosennej rundzie rozgrywek, a jej strata do lidera Startu Działdowo wynosi dziesięć punktów. W najbliższą sobotę Olimpia 2004 podejmie na własnym boisku Orła Kolno.

Granica Kętrzyn – Olimpia 2004 Elbląg 3:1 (1:0)

Mateusz Lachowski 38, Damian Mazurowski 67, Paweł Kowalewski 84 - Daniel Baran 90