Historyczna porażka (piłka ręczna)

W miniony weekend swoje rozgrywki zainaugurowali piłkarze ręczni I ligi. Od porażki rozpoczęli swój udział w tej klasie rozgrywkowej szczypiorniści Techtransu Darad Elbląg, którzy na wyjeździe ulegli AZS UZ Stelmet Zielona Góra 28:33 (11:15).

Po wielu latach usilnych starań wreszcie przyszedł czas, że nasze miasto reprezentowane jest w I lidze piłki ręcznej mężczyzn. Wszystko za sprawą Techtransu Darad, który po rewelacyjnym ubiegłym sezonie bez większych problemów wywalczył historyczny awans. Elblążanie swój pierwszy mecz na tym szczeblu musieli rozegrać na wyjeździe, a ich rywalem był AZS UZ Stelmet Zielona Góra.
     Sobotni mecz obu zespołów oglądało około 800 kibiców co jak na I-ligową piłkę ręczną jest godne odnotowania. Nerwy towarzyszące obu zespołom szybciej opanowali gospodarze i po dwóch minutach prowadzili 2:0. Elblążanie nie zamierzali jednak biernie przyglądać się poczynaniom rywali i po bramkach Babickiego i Masiaka doprowadzili do remisu 2:2. Wyrównana walka trwała do 10 min., kiedy to na tablicy mieliśmy wynik 5:4 dla AZS. Później gospodarze niesieni dopingiem własnych kibiców uzyskali przewagę, która w 20 min. wyniosła pięć oczek 12:7. Nie przeszkodziło to jednak podopiecznym trenera Ludwika Fonferka w jeszcze lepszej, a co najważniejsze skuteczniejszej grze. Elblążanie w końcówce pierwszej odsłony zerwali się jeszcze do ataku. Po bramkach Masiaka, Marca i Borsukowicza w 27 min. Techtrans przegrywał zaledwie jednym trafieniem 11:12. Niestety trzy ostatnie minuty pierwszej połowy sprawiły, że gospodarze rzucili trzy bramki z rzędu i na przerwę schodzili z zapasem czterech bramek 15:11.
     W drugiej połowie głównie poprzez niewykorzystane sytuacje elblążan gospodarze powiększali swoją przewagę i w 35 min. prowadzili już różnicą siedmiu oczek 20:13. Przewaga ta utrzymywał się praktycznie do 55 min. W ostatnich fragmentach tego pojedynku nastąpił jeszcze jeden atak przyjezdnych, ale elblążanie zdołali jedynie zmniejszyć rozmiary porażki do pięciu bramek. Mecz ostatecznie zakończył się wygraną gospodarzy 33:28.

AZS UZ Stelmet Zielona Góra - Techtrans Darad Elbląg 33:28 (15:11)
     Techtrans: Korzeniowski, Wróbel, Humla - Marzec 4, Roszkowski 1, Stypułkowski 2, Borsukowicz 2, Lenarczyk 4, Dąbrowski 2, Babicki 5, Masiak 7, Kancelarczyk, Balawejder.

Komplet wyników 1. kolejki: Gwardia Opole - Wolsztyniak Wolsztyn 32:26, AZS UZ Stelmet Zielona Góra - Techtrans Darad Elbląg 33:28, Grunwald Poznań - Tęcza Kościan 30:26, Sokół Kościerzyna - Gwardia Koszalin 25:30, SKS Gdańsk - Traveland Społem Olsztyn 20:36, KKKF Żukowo - Sparta Oborniki 26:39.

• A moim zdaniem tak widocznie musialo byc. No i zauwazylem ze liczba bramek czyli 28 nie zgadza sie ztym co jest napisane przy nazwiskach zawodnikow. Pozdrawiam do meczu w sobote z Poznaniem.
    0
    0
    Pierwszzy(2004-09-20)
  • Nic sie nie stalo, chopaki nic sie nie stalo. Czekamy na mecz u siebie. Czy jest strona internetowa Techtransu?
  • Pierwsze koty za płoty pracujemy dalej to jest I LIGA trzeba grać i najlepiej byłoby wygrywać Życzę sukcesu z GRunwaldem
    0
    0
    Czytelnik(2004-09-20)
  • Napiszcie wiecej o Techtransie, o skladzie (bo widze duze roznice wzgledem ub.sezonu)
  • sZKODA CHLOPAKI TAKIEJ PORAZKI LICZYLEM ZE WYGRACIE!!!MAM NADZIEJE GRA W ZIELONEJ GORZE BYLA NA DOBRYM POZIOMIE I MAM NADZIEJE ZE ZA TYDZIEN POKAZECIE PRAWDZIWA PILKE RECZNA BO TAKIEJ DAWNO NIE WIDZIALEM W ELBLAGU!!!!!!POZDROWIENIA DLA CHLOPAKOW I TRENUJCIE TRENUJCIE BO NA TO JUZ CZAS BY PILKA RECZNA W NASZYM MIESCIE ZACZELA ODNOSIC WIEKSZE SUKCESY!!!!!
  • nie martwcie się chlopaki, z tego co wiem byliście zmęczeni drogą, nie mogliście się wyspać to nie wasz wina. następnym razem będzie lepiej.