Hiszpania lepsza od Polski (piłka ręczna)

Elbląg, Hiszpanki okazały się lepsze od Polek
Hiszpanki okazały się lepsze od Polek (Fot. zprp.pl)

Nasza reprezentacja nie dała rady Hiszpanii. Polki długo grały z rywalem jak równy z równym, ale ostatecznie musiały uznać wyższość przeciwniczek przegrywając 20:26 (11:11).

Niespodzianki nie było
       Pierwsza połowa meczu była wyrównana, mogła się nawet zakończyć przy odrobinie szczęścia prowadzeniem naszej drużyny. Polki bardzo się starały, ale nie zawsze dawały radę nadążyć za rywalkami rozgrywającymi piłkę w bardzo szybkim tempie. Szansę na pokazanie się z dobrej strony miały też zawodniczki Startu, jednak Kinga Grzyb i Katarzyna Koniuszaniec nie zachwycały skutecznością. Polki długo goniły wynik i doprowadziły do remisu 11:11. W ostatniej minucie pierwszej odsłony szczypiornistki z Półwyspu Iberyjskiego nie trafiły w bramkę i nasza drużyna mogła wyjść na prowadzenie. Niestety piłka po rzucie Kingi Grzyb po raz kolejny w tym spotkaniu odbiła się od poprzeczki.

Doświadczenie Hiszpanek

Drugą połowę lepiej zaczęły biało-czerwone. Po golu Iwony Niedźwiedź nasza drużyna pierwszy raz wygrywała. Po chwili wynik poprawiła Alina Wojtas i wydawało się, że to Polki będą dyktowały warunki gry. Niestety nasza drużyna opadała z sił, a Hiszpanki grały coraz lepiej. Brązowe medalistki Igrzysk Olimpijskich z Londynu wypracowały przewagę i pilnowały jej do końca meczu.

Przed nami mecz z Angolą

Nasza drużyna postraszyła w poniedziałkowym pojedynku jedną z najlepszych drużyn Mistrzostw Świata, ale biało-czerwone i ich kibice mogą być lekko rozczarowani. Podopieczne Kima Rasumssena bez wątpienia miały szansę na lepszy rezultat. W najbliższym pojedynku, już we wtorek Polska zagra z mającą na koncie komplet punktów Angolą. Mecz zaplanowano na godzinę 15.45.

Hiszpania – Polska 26:20 (11:11)

Polska: Gapska, Wysokińska – Koniuszaniec 1, Migała, Grzyb 1, Jochymek, Stachowska 1, Kulwińska 1, Niedźwiedź 4, Kudłacz 4, Wojtas 3, Byzdra 4, Szwed-Orneborg, Semeniuk-Olchawa, Stasiak, Siódmiak 1.

• Ostatnie 15 minut meczu, walka z wiatrakami, hiszpanki rzucały jak i kiedy chciały a ta ich bramkarka czyta w myślach. Szkoda że Kinga nie zagrała dłużej może ona dała by rade w szybkiej kontrze ale jak na mecz z brązowymi medalistkami ostatnich igrzysk olimpijskich to naprawdę jest nieźle !
  • Jeszcze jedna zawodniczka zrobiła na mnie wrażenie, kobieta która była wszędzie i z każdej pozycji potrafiła zagrozić bramce, to Alexandrina Cabral Barbosa. Rewelacja !!!