Huragan zmiótł Olimpię

Elbląg, Huragan zmiótł Olimpię
(fot. MS, archiwum portEl.pl)

Drugą porażkę w obecnym sezonie zanotowali w sobotę piłkarze Olimpii. Żółto-biało-niebiescy prowadzili do przerwy jednym golem, ale ostatecznie przegrali w Morągu z miejscowym Huraganem 1:3 (1:0).

Przed tygodniem Olimpia straciła pierwsze punkty w 2016 roku remisując na własnym boisku z GKS Wikielec. Elblążanie bardzo chcieli zrehabilitować się w oczach kibiców zwycięstwem w Morągu. Już w pierwszej odsłonie po czerwonej kartce z boiska został wyrzucony Paweł Kowalczyk. Nasza drużyna prowadziła do przerwy 1:0, ale w drugiej części gry straciła aż trzy gole.
       W pierwszej odsłonie żółto-biało-niebiescy starali się kontrolować boiskowe wydarzenia. Olimpia wyszła na prowadzenie w 34 min. po składnej akcji i celnym uderzeniu Pawła Piceluka. Gdy wydawało się, że wszystko układa się po myśli przyjezdnych czerwoną kartkę za faul otrzymał Paweł Kowalczyk.
       W drugiej odsłonie najpierw gospodarze wyrównali w kuriozalnych okolicznościach. Piłka dośrodkowana z lewej strony przez Wiktora Biedrzyckiego niesiona wiatrem wpadła do bramki Wojciecha Daniela. Po minucie gospodarze prowadzili 2:1. Po wrzutce z prawej strony do siatki trafił strzelając głową Daniel Chiliński. Olimpia walczyła o odrobienie strat. Żółto-biało-niebiescy wykonywali rzut karny, ale bramkarz z Morąga obronił uderzenie Łukasza Pietronia. W końcówce gospodarze dołożyli jeszcze jednego gola, po błędzie w obronie Olimpii i ostatecznie zwyciężyli 3:1.
       Elblążanie przegrali ważny mecz, jednak nadal pozostają liderem tabeli, wyprzedzając o cztery punkty Huragan i o sześć oczek MKS. Należy jednak pamiętać, że ekipa z Ełku rozegrała jeden pojedynek mniej od naszej ekipy. Kolejnym rywalem żółto-biało-niebieskich będzie Wissa Szczuczyn. Mecz odbędzie się w sobotę. Początek o godz. 17.

Huragan Morąg – Olimpia Elbląg 3:1 (0:1)

0:1 – Piceluk (33), 1:1 – Biedrzycki (55), 2:1 – Chiliński (57), 3:1 – Szmydt (90+2)

Olimpia: Daniel – Kubowicz, Stępień (M. Pietroń), Kowalczyk, Sokołowski, Ł. Pietroń, Szuprytowski, Piceluk, Koza (36 Maciążek), Wenger, Kolosov (61 Bojas)