I liga niestety nie dla Orła (siatkówka)

Elbląg, I liga niestety nie dla Orła (siatkówka)

Siatkarki elbląskiego Orła przegrały drugie spotkanie w turnieju półfinałowym o awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Tym razem mocniejsze od naszej drużyny był AZS Opole, który wygrał 3:1. Dziś drużyna Andrzeja Jewniewicza i Wojciecha Samulewskiego rozegra mecz o 3. miejsce.

Jako faworyta przed pojedynkiem AZS Opole - Orzeł Elbląg stawianą tę pierwszą drużynę. Opolanki mają w swoim składzie zawodniczki grające kiedyś na ekstraligowych parkietach, które są zdecydowanie bardziej doświadczone od elbląskich siatkarek i już od początku konfrontacji pokazywały dużo lepszą dyspozycję.
       Nasze siatkarki fatalnie rozpoczęły mecz, bo straciły aż pięć punktów w jednym ustawieniu. Rywalki świetnie atakowały, stawiały szczelne bloki i prowadziły 7:1. Niemoc w ataku Orła przełamała w końcu Katarzyna Szostak i od tego czasu gra się wyrównała. Elblążanki nie tylko wróciły do gry, ale również powoli odrabiały straty. Gdy nasze zawodniczki zdobyły cztery punkty z rzędu, było 13:13 i o czas poprosił trener opolanek. Kolejne minuty to również wyrównana gra, do stanu 17:17. Błędy elbląskiej drużyny bezkompromisowo wykorzystywały rywalki i końcówka seta należała do nich. Serie punktową zdołała jeszcze przerwać Aleksandra Szczygłowska, do tego ze środka zaatakowała Marta Waszak, a z drugiej piłki punkt zdobyła Weronika Wołodko, jednak Orzeł nadal miał kilka punktów straty. Set zakończył się wynikiem 25:21.
       Drugą partię lepiej rozpoczęły zawodniczki Andrzeja Jewniewicza i Wojciecha Samulewskiego. Skuteczna w ataku i bloku była Katarzyna Szostak, do tego punkt dołożyła Izabela Wąsik i było 3:1. W naszej drużynie zaczął funkcjonować blok, którym udało się zdobyć dwa punkty. Niestety błędy również się zdarzały i zawodniczki AZS doprowadziły do wyrównania po 7. Na tablicy wyników jeszcze kilkukrotnie widniał remis, po raz ostatni przy stanie 13:13. Kolejne akcje były lepsze w wykonaniu opolanek, które zdobyły dziewięć punktów, a w międzyczasie straciły tylko dwa i było wiadomo, że tego seta już nie przegrają. Końcowy wynik 25:19.
       Trzecia partia rozpoczęła się od prowadzenia elblążanek 4:1. Rywalki walczyły ambitnie, jednak zawodniczki Orła nie pozwoliły im się zbliżyć do siebie na więcej niż dwa punkty. Trzy błędy opolanek, as serwisowy i nasza drużyna miała osiem punktów więcej. Co prawda AZS zdobyło trzy kolejne oczka, jednak rozpędzone elblążanki nie pozwoliły im na dalsze odrabianie strat. Gra była wyrównana, a po ataku Eweliny Frąszczak i Katarzny Szostak, tablica wyników wskazywała 22:15. Do końca seta trwała walka punkt za punkt, by ostatecznie zakończył się on wynikiem 25:18.
       Czwarta partia rozpoczęła się od nieporozumienia w naszej ekipie. Opolanki wypracowały sobie dwupunktową przewagę, a po szczelnym bloku prowadziły 10:7. Nasze zawodniczki toczyły wyrównaną walkę z faworyzowanymi rywalkami, jednak po przerwie zarządzonej na prośbę ich szkoleniowca, gra się posypała. Autowe ataki, nieporozumienie i było 17:11 dla AZS. Taką przewagę trudno było już odrobić i serie skutecznych akcji rywalek, nasze zawodniczki przerywały tylko pojedynczymi atakami. Opolanki pewnie wygrały seta 25:15 i awansowały do turnieju finałowego.

AZS Opole - Orzeł Elbląg 3:1(25:21; 25:19; 18:25; 25:15)

Oprócz opolanek do finału awansowała drużyna PWSZ Tarnów. Dziś nasza drużyna zagra mecz o 3. miejsce z Mazovią Warszawa.