Igor Walczak 8. na mistrzostwach (szachy)

Elbląg, Igor Walczak 8. na mistrzostwach (szachy)

W dniach 4-7 czerwca w Suchedniowie rozegrane zostały po raz drugi Mistrzostwa Polski do lat 6 w szachach. Organizatorem turnieju był Świętokrzyski Związek Szachowy na zlecenie Polskiego Związku Szachowego.

Zawody rozegrane zostały systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund w ciągu 3 dni, tempo gry na zawodnika 30 minut w oddzielnych dla dziewcząt i chłopców grupach turniejowych. Po zaciętej rywalizacji elblażanin Igor Walczak zajął 8. lokatę, zdobywając również normę na IV kategorię szachową.
       Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali dyplomy i upominki, czołowi zawodnicy puchary, medale oraz nagrody finansowe.
       Wspaniała atmosfera panowała podczas całego czterodniowego pobytu.
       Organizator zadbał o wypełnienie czasu wolnego między rundami jak i po zakończeniu każdego dnia zmagań, poprzez liczne atrakcje: dmuchany zamek, trampolina, szachy ogrodowe jak również gry i zabawy prowadzone przez animatora. Atrakcją zarówno dla dzieci jak i opiekunów była wycieczka do Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach.