Poniedziałek 17-12-2018, imieniny Łazarza, Floriana

Igor Walczak trzeci (szachy)

Elbląg, Igor Walczak trzeci (szachy) fot. nadesłana

W Olecku w dniach 30-31 maja  rozegrane zostały Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego Juniorek i Juniorów do 7 lat w szachach. Trzecie miejsce i brązowy medal wywalczył Igor Walczak z elbląskiego Przedszkola nr 26.

Organizatorem turnieju był: Warmińsko-Mazurski Związek Szachowy oraz MLKS Czarni Olecko. W turnieju wzięli udział młodzi szachiści w roczniku 2008, 2009 z takich miejscowości jak: Ełk, Olecko, Olsztyn Giżycko, Stawiguda.
     Na odprawie technicznej został przyjęty kołowy system rozgrywek na dystansie 9 rund, partia 30 minut na zawodnika.
     Wśród chłopców zwyciężył Michał Bartnik z MLKS Czarni Olecko, zdobywając 7 punktów, drugie miejsce zajął Grzegorz Fil z Giżycka zdobywając 6,5 punktów oraz trzecie miejsce Igor Walczak, zdobywając 6 punktów i brązowy medal.
     Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, dyplomy oraz upominki.