512 918 555

Uciekinierzy Uciekinierzy

II i III liga na pierwszym planie (piłka nożna)

Elbląg, II i III liga na pierwszym planie (piłka nożna) fot. arch. AD

W ten weekend wydarzenia na boiskach Elbląskiej Ligi Halowej zostały zdominowane przez zawodników dwóch najniższych szczebli – II i III ligi. Na najwyższym poziomie, w SuperLidze, odrobiono zaległość w postaci spotkania REM-u z Asenhajmerem.

SuperLiga: odrobiona zaległość

Przerwę w rozgrywkach SuperLigi wykorzystały ekipy REM i Asenhajmera. W czasie superligowej pauzy oba zespoły rozegrały zaległe spotkanie 5. kolejki. Do przerwy 1:0 prowadził Asenhajmer, ale w drugiej połowie REM zdołał za sprawą Jakuba Czyżaka wyrównać i mecz zakończył się zasłużonym podziałem punktów, który nie krzywdzi żadnej ze stron.

Zaległy mecz 5. kolejki SuperLigi ELH

Asenhajmer - REM 1:1 (1:0)

1:0 - Burzyński (11.), 1:1 - Czyżak (26.).

II liga: lider stracił pierwsze punkty, wysyp remisów
     Chyba największą niespodzianką ostatniej kolejki jest bezbramkowy remis prowadzącego w tabeli Dowodzenia z dużo niżej notowanym Handbudem. Tym samym po raz pierwszy w tym sezonie Dowodzenie zeszło z boiska bez kompletu punktów. Wynik remisowy nie jest jednak krzywdzący dla Dowodzenia, bo Handbud ambitną postawą na pewno zasłużył na jeden punkt.

Potknięcia Dowodzenia w pełni nie wykorzystał wicelider Elbiznes, który również zanotował remis, tyle że 4:4 z Auto-Postek. Co więcej ekipa Elbiznesu powinna być z jednego punktu zadowolona, bo uratowała go w ostatnim momencie. Od początku lepiej na parkiecie prezentowali się gracze Auto-Postek, którzy już w 2. minucie cieszyli się z prowadzenia. Wicelider nie zamierzał jednak oddawać pola i szybko doprowadził do wyrównania (gol Wojciecha Nazimka w 4. minucie). Przed przerwą zawodnicy Postka zdołali jednak po raz drugi pokonać bramkarza rywali i pierwsza odsłona zakończyła się ich jednobramkowym prowadzeniem. W drugiej odsłonie nie brakowało bramek, a co za tym idzie, emocji. Auto-Postek na dwie minuty przed końcem prowadził 4:2, ale nie zdołał sięgnąć po wygraną. Ambicja i szczęście było przy ekipie Elbiznesu, która w ostatnich dwóch minutach zdobyła dwie bramki - Kamil Żmijewski i ponownie niezawodny Nazimek.

W pozostałych trzech spotkaniach padły identyczne rezultaty – remisy po 3:3. Bardzo ciekawy przebieg miała rywalizacja dwóch ostatnich drużyn w tabeli, czyli Foto-Efektu i Legionistów. Do przerwy lepiej poczynał sobie Foto-Efekt, który prowadził 2:1. Po zmianie stron było odwrotnie, a o bramkę lepsi tym razem byli Legioniści, którzy o mały włos sięgnęliby po zwycięstwo. Foto-Efekt za sprawą Dariusza Lipińskiego zdołał w ostatniej minucie uratować remis.

Mecz Young Boys z BTH został przełożony na poniedziałek 13 grudnia, na godz. 17.45

Komplet wyników 6. kolejki II ligi ELH

Dowodzenie - Handbud 0:0 (0:0)

Foto Efekt - Legioniści 3:3 (2:1)

1:0 - Krasulski (3.), 1:1 - Wandyk (4.), 2:1 - Lewandowski (11.), 2:2 - Weyna (27.), 2:3 - Wandyk (29.), 3:3 - Lipiński (30.)

Auto-Postek - Elbiznes 4:4 (2:1)
     1:0 - Stalamirski (2.), 1:1 - Nazimek (4.), 2:1 - Putyrski (10.), 2:2 - Żmijewski (19.), 3:2 - Światkowski (23.), 4:2 - Putyrski (25.), 4:3 - Żmijewski (28.), 4:4 - Nazimek (30.)

Żandarmeria - BIG 3:3 (1:1)

1:0 - Serafin (5.), 1:1 - Bartłomiej Gajewski (8.), 2:1 - Sobstel (19.), 2:2 - Bartłomiej Gajewski (24.), 2:3 - Paweł Nocoń (25.), 3:3 - Serafin (29.)

ZUO Elbląg - Trendy Club 3:3 (0:1)
     0:1 - Pokrątka (3.), 1:1 - Szweda (17.), 2:1 - Klimczak (24.), 3:1 - Szulc (26.), 3:2 - Pokrątka (28.), 3:3 - Dobrzyński (30.)

Young Boys - BTH – przełożony na inny termin

Klasyfikacja strzelców II ligi ELH po 6. kolejce: 14 bramek - Łukasz Stefański (BTH); 11 bramek - Bartłomiej Gajewski (BIG); 10 bramek - Paweł Studziński (Dowodzenie); 9 bramek -  Tomasz Dobrzyński (Trendy Club).

III liga: zmiana lidera
     Ekipa Beauty skrzętnie skorzystała z pauzy lidera Jagi i zluzowała ją na szczycie tabeli III ligi. Beauty aby zasiąść fotelu przodownika musiała zwyciężyć w starciu z Saba-Drozd i zadośćuczyniła temu zadaniu. Od początku spotkania inicjatywa należała do Beauty, a do przerwy było 2:1 po trafieniach Artura Kutko i Adama Nakoniecznego. Po zmianie stron w pewnym momencie było już 4:1 dla Beauty, co rozwiało wszelkie wątpliwości odnośnie końcowego wyniku. Ostatecznie mecz zakończył się w pełni zasłużonym zwycięstwem Beauty 5:3.

Dobrą passę kontynuuje BEST S.A., który odniósł trzecie kolejne zwycięstwo. Nie można jednak stwierdzić, że wygrana nad ostatnim w tabeli Smakpolem-Mazury przyszła BEST-owi łatwo. Co prawda pierwsza odsłona toczyła się pod wyraźne dyktando BEST-u (2:0 do przerwy), to w drugiej odsłonie spotkanie się wyrównało. Co prawda jeszcze na początku drugiej części BEST podwyższył prowadzenie, ale w ostatnich dziesięciu minutach gracze Smakpolu-Mazury pokazali się z bardzo dobrej strony zdobywając dwa gole i łapiąc kontakt z faworytem. To było jednak zbyt mało, by myśleć choćby o punkcie i BEST zdołał dowieźć satysfakcjonujący wynik do końcowego gwizdka, tym samym inkasując komplet punktów.

W ostatnim starciu szóstej serii EDBA po jednostronnym pojedynku okazała się wyraźnie lepsza od Layman Meble Rubno, zwyciężając 4:1. Początek meczu nie wskazywał w żaden sposób na takie końcowe rozstrzygnięcie, bo na prowadzenie wyszli meblarze z Rubna. Były to jednak miłe złego początki, bo później do siatki trafiali wyłącznie zawodnicy EDBY. Do przerwy strzelili trzy gole, czym odwrócili losy meczu. W drugiej, zdecydowanie słabszej połowie, raz pokonali bramkarza Laymana czym ustalili końcowy wynik.

Komplet wyników 6. Kolejki III ligi ELH:

Smakpol-Mazury - BEST S.A. 2:3 (0:2)

0:1 - Nowak (9.), 0:2 - Wyglenda (15.), 0:3 - Politowski (18.), 1:3 - Chyliński (21.), 2:3 - Wadowski (24.).

Beauty - Saba-Drozd 5:3 (2:1)
     1:0 - Kutko (5.), 1:1 - Oller (13.), 2:1 - Nakonieczny (15.), 3:1 - Dawid Kiełtyka (17.), 4:1 - Dawid Kiełtyka (17.), 4:2 - Bralewski (20.), 5:2 - Michał Kiełtyka (21.), 5:3 - Wesołowski (25.).

EDBA - Layman Meble 4:1 (3:1)

0:1 - Romanek (1.), 1:1 - Jakub Sznajder (6.), 2:1 - Stawicki (10.), 3:1 - Stawicki (15.), 4:1 - Dąbrowski (24.).

Pauzowała: Jaga

Klasyfikacja strzelców III ligi ELH po 6. kolejce: 11 bramek - Artur Kutko (Beauty); 8 bramek - Piotr Romanek (Layman Meble Rubno); 6 bramek - Daniel Stawicki (EDBA).