Spotkałam Mikołaja Spotkałam Mikołaja

III Otwarte Mistrzostwa MDK w szachach klasycznych

Elbląg, III Otwarte Mistrzostwa MDK w szachach klasycznych fot. nadesłana

Impreza odbyła się w nowym budynku MDK przy ul. Warszawskiej w trzech terminach: 21 i 28 lutego oraz 7 marca.

Do rozgrywek przystąpiło 20 zawodników (19 uczniów i nauczycielka) reprezentujących osiem placówek oświatowych z Elbląga i Gronowa Elbląskiego (najwięcej, bo 7 osób ze SP nr 1). Najmłodszym uczestnikiem był 7-letni Daniel Kleinszmidt z Przedszkola nr 13, który w tabeli końcowej zdobył 3 punkty i wyprzedził ośmiu starszych od siebie uczniów.
     Turniej rozegrano systemem szwajcarskim 6-rundowym z czasem gry po 30 minut na partię dla zawodnika, co umożliwiło zdobywanie norm na kategorie szachowe.
     Po zaciętej walce (nikt nie ukończył rozgrywek bez porażki a w całym turnieju odnotowano tylko 3 remisy), kolejność na czołowych miejscach była następująca:
     1. Krzysztof Grzybowski kat. IV SP 19 Elbląg 2002 r. 5 p 14,5 p.p.
     9. Szymon Dragan SP 18 Elbląg 2004 3,5 10,5
     Mistrzostwa ukończyło 16 zawodników - 4 uczniów z SP 18 wycofało się po rozegraniu 2 rund.
     Normy na kategorie szachowe zdobyli:
     IV - Kacper Bąk, Dominik Politański, Oktawian Mokosa i Grażyna Ciesielska,
     V - Aleksander Asenhajmer i Szymon Dragan.
     Gratulujemy miejsc i norm.
     Nowy mistrz MDK, Krzysztof Grzybowski zdobył puchar, czołowi zawodnicy - dyplomy oraz nagrody rzeczowe, zaś wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie upominki.
     Salę turniejową odwiedziło wielu kibiców szachowych, głównie rodzice i koledzy zawodników. Sędzią głównym mistrzostw był instruktor MDK, Bogdan Siwoń (klasa państwowa).