512 918 555

Wybory 2018

Linia numer 13 powróciła na pętlę Łódzka Linia numer 13 powróciła na pętlę Łódzka

Iławski walec (piłka nożna)

Ze zmiennym szczęściem zainaugurowały zmagania w IV lidze drużyny z regionu elbląskiego. Beniaminek ligi Zatoka Braniewo po niezłym meczu pokonał 3:2 solidną Mrągowię Mrągowo, natomiast Polonia Pasłęk uległa na wyjeździe innemu beniaminkowi Mamrom Giżycko 1:3. Spadkowicz z III ligi Jeziorak Iława rozgromił na własnym stadionie Granicę Kętrzyn aż 8:0 i został pierwszym liderem ligi.

Niespodzianka na inaugurację
     Piłkarze z Braniewa do swojego pierwszego meczu po dłuższej przerwie w czwartej lidze przystąpili bardzo zmobilizowani. Od początku sobotniej konfrontacji z Mrągowią w poczynaniach podopiecznych trenera Stanisława Fijarczyka widoczne były duże zaangażowanie i wielka wola odniesienia zwycięstwa. Taka postawa bardzo szybko przełożyła się na zdobycze bramkowe. W 7. min. gola na 1:0 zdobył Komorowski, natomiast w 10. min. na 2:0 strzałem zza szesnastki podwyższył Wolak. Taki wynik utrzymał się do przerwy. Po zmianie stron gospodarze nie zamierzali spuścić z tonu i w 50. min. zdobyli kolejną bramkę, a drugi raz na listę strzelców wpisał się Wolak, finalizując szybką kontrę. Goście odpowiedzieli bramką Remigiusza Hebdy w 57. min. Chwilę później Zatoka mogła podwyższyć prowadzenie, ale wyśmienitej okazji - rzutu karnego nie wykorzystał Ciepliński. Co nie udało się miejscowym, powiodło się po raz drugi Hebdzie w ostatniej z doliczonych minut gry, ale wystarczyło to jedynie do zmniejszenie rozmiarów porażki. Zatoka, mimo iż przed spotkaniem nie była faworytem, w pełni zasłużenie sięgnęła po komplet punktów.
     Zatoka Braniewo - Mrągowia Mrągowo 3:2 (2:0)
     1:0 - Komorowski (7.), 2:0 - Wolak (10.), 3:0 - Wolak (50.), 3:1 - Hebda (57.), 3:2 - Hebda (90+4.).
     Zatoka: Mastalerz – Gruszka, Siedlik, Ciepliński, Urbański (Gawryś W. 87.), Nagórko (Szpigiel 72.), Rutkowski, Sorkowicz Ł. (Sorkowicz M. 46.), Jakimczuk (Dzwonkowski), Komorowski, Wolak.
     Mrągowia: Gadomski – Dzigda, Kowalczyk, Korotko, Stępka, (Rzemyk 73.), Majak, Kuśnierz, Pierowicz (Niestatek 12.), Kluczkowski, Radziszewski, Hebda.

Przegrali z beniaminkiem
     Nie powiodła się daleka wyprawa pasłęckiej Polonii na stadion beniaminka czwartej ligi do Giżycka. Drużyna Adama Borosa uległa Mamrom 1:3, będąc zwłaszcza w drugiej połowie zespołem słabszym. Honorową bramkę dla Polonii zdobył w 28. min. Borysiewicz, który skutecznie dobił strzał Licznerskiego z rzutu karnego. Najdogodniejszej okazji dla przyjezdnych w drugich 45 minutach nie wykorzystał Licznerski, który nie zdołał pokonać Kamińskiego w sytuacji sam na sam. Obie strony miały jeszcze dogodne okazje do zdobycia bramek, ale szwankowała skuteczność.
     Mamry Giżycko - Polonia Pasłęk 3:1 (1:1)
     1:0 - Kropiwnicki (3.), 1:1 - Borysiewicz (28.), 2:1 - Kaczorowski (66.), 3:1 - Kłak (89.).
     Mamry: Kamiński - Reczek, Gwiazdowski A., Gwiazdowski T., Bierć, Kordela (Siedzik 77.), Kropiwnicki, Kaczorowski, Sadłos (Kajrys 80.), Mogilski (Kłak 85.), Kolendo (Bójko 70.).
     Polonia: Urbanowicz - Borysiewicz (Starzyński 69.), Augustynowicz, Jaromiński, Wołczecki, Płachecki (Kurgan 69.), Florek, Grygrowski, Boros, Augustyńczyk (Andrusewicz 80.), Licznerski.

Wyniki inauguracyjnej kolejki IV ligi:
     Zatoka Braniewo - Mrągowia Mrągowo 3:2, Mamry Giżycko - Polonia Pasłęk 3:1, MKS Szczytno - Rominta Gołdap 0:0, Zamek Kurzętnik - Sokół Ostróda 2:2, Jeziorak Iława - Granica Kętrzyn 8:0, DKS Dobre Miasto - Huragan Morąg 1:4, OKS 1945 Olsztyn - Start Działdowo 3:1, Płomień Ełk - Motor Lubawa 2:2.