Poniedziałek 22-10-2018, imieniny Filipa, Salomei

Imponujące zwycięstwo Truso (piłka ręczna)

Elbląg, Imponujące zwycięstwo Truso (piłka ręczna) fot. Anna Dembińska

Aż dwadzieścia bramek więcej rzucili szczypiorniści Truso od swojego pierwszego rywala w turnieju 1/16 mistrzostw Polski. Elblążanie zagrali zdecydowanie lepiej od drugiej drużyny puławskich Azotów i zwyciężyli 36:16. Zobacz zdjęcia.

Zespół Grzegorza Czapli pojedynkiem z KS Azoty Puławy S.A. II rozpoczął turniej, którego stawką jest awans do 1/8 mistrzostw Polski. I to rozpoczął w bardzo dobrym stylu. Elblążanie byli lepsi od przeciwnika w każdym aspekcie i już po 30 minutach gry mieli dwa razy więcej bramek od puławian. Celem Truso jest zajęcie pierwszego miejsca w turnieju i zorganizowanie kolejnego, także u siebie. W meczu otwierającym turniej MKS PM MPEC Tarnów pokonał SPR PP Jasło 34:24.
     Elblążanie od początku grali twardo w obronie, a gdy swoją drugą już bramkę zdobył Piotr Budzich, było 3:1. Gdy na ławkę kar powędrował wspomniany zawodnik, puławianie wykorzystali grę w przewadze i doprowadzili do wyrównania po 3. Jak się później okazało, był to ostatni wynik remisowy w tym spotkaniu. Elblążanie zaczęli budować swoją przewagę, a rywale popełniali masę błędów. Bardzo skuteczny był Rafał Stępień, który w 19. minucie wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie 10:5, z czego aż sześć bramek było jego autorstwa. Gospodarze grali bardzo dobrze w obronie i mocno utrudniali rywalom konstruowanie akcji, a sami z minuty na minutę powiększali dystans. Azoty na seryjne trafienia Truso, odpowiadali pojedynczymi i na przerwę zeszli z bagażem dziewięciu goli (18:9).
     Druga odsłona zawodów rozpoczęła się od interwencji Jakuba Dąbrowskiego, jego podania przez całe boisko i bramki Michała Cierzana. Podobnych akcji w tym meczu było sporo, także po faulach ofensywnych puławian. W 35. minucie tablica wyników wskazywała 22:9. Przyjezdni wielokrotnie nadziewali się na blok elblążan i zupełnie nie radzili sobie z ich szczelną defensywą. Podopieczni Grzegorza Czapli zupełnie zdominowali zawody i od 37. do 51. minuty tylko oni rzucali bramki, zdobywając ich aż jedenaście z rzędu. Dość powiedzieć nasi zawodnicy dali się do tego czasu pokonać tylko dwukrotnie. Trener Truso rotował składem, na parkiecie pojawili się wszyscy zawodnicy. Dopiero w końcówce meczu przyjezdni odrobili kilka goli i po raz pierwszy w tym spotkaniu rzucili trzy bramki z rzędu. Mimo to gospodarze wygrali różnicą aż dwudziestu trafień, robiąc krok w stronę awansu do 1/8 mistrzostw Polski.

MKS Truso Elbląg - KS Azoty Puławy S.A. II 36:16 (18:9)
     Truso:
Dąbrowski, Jaworski - Stępień 6, Czapla 5, Ławrynowicz 5, Budzich 5, Pawelec 5, Cierzan 3, Urbański 2, Karczewski 2, Kowalkowski 1, Ostałowski 1, Sparzak 1, Heyda, Pecyna, Bartnicki.

Wstęp wolny.

• A więc plan powinien wyglądać następująco: sobotnie mecze powinny być rozgrywane na CSB! a po nich Meblarze graja z Kaliszem. Można też niedzielne mecze rozegrać na CSB a po zakończeniu turnieju Start o 16 z Zagłębiem. I wtedy mamy wielkie święto piłki ręcznej, dodatkowo prawdopodobnie więcej ludzi na sobotnim meczu juniorów i automatycznie wszystkie zespoły 1/16 mogą obserwować mecze seniorskie. Zachęcamy do piłki ręcznej? Pewnie że tak. Ale żeby takie rzeczy załatwić organizacyjnie to trzeba wcześniej o tym pomyśleć i przede wszystkim ze sobą rozmawiać. Niestety jak to u nas w mieście często bywa, współpracy dla dobra ogółu nie ma zbyt wiele, każdy myśli tylko o sobie. A swoją drogą ilu juniorów którzy za chwilę skończą wiek juniora i rozpoczną seniora wie jaka czeka ich przyszłość?Czy ktoś już z nimi na ten temat rozmawia? Trener Czapla? Trenerzy Meblarzy? Czy może wzorem lat poprzednich czekamy do za pięć dwunasta aż w końcu chłopaki się rozmyśla bo jeden idzie na studia, drugi wyjeżdża za granicę a trzeciemu też co innego w głowie. Po zakończonym sezonie juniorskim wszyscy powinni od razu ( już w marcu, kwietniu? Zależy kiedy zakończą grę) 2 - 3 razy w tyg na określonych zasadach i warunkach trenować z seniorami po to aby powoli wdrażać się w całkiem inne seniorskie granie. W przeciwnym przypadku wzorem Lachowicz i Załuskiego czeka ich epizody w ekstraklasie lub gra na niższych szczeblach. A swoją drogą to powodzenia w weekend, dużo pokory.
    16 0
    Hfgj(2018-02-02)
  • Concordia zorganizowała mecze piłkarskie dla dzieciaków w hali na ul. Grunwaldzkiej, a turniej 1/16 finału Polski piłkarzy ręcznych w hali ul. Kościuszki. To jak to jest p. Wróblewski, że pana radny - z KWW - korzysta z lepszych warunków lokalowych organizując mniej istotną imprezę sportową? I to ma być promocja naszego miasta?