Inauguracyjne zwycięstwo juniorów Truso na własnym parkiecie (piłka ręczna)

Elbląg, Inauguracyjne zwycięstwo juniorów Truso na własnym parkiecie (piłka ręczna)

Szczypiorniści Truso Elbląg rewelacyjnie rozpoczęli rozgrywki w swojej grupie wiekowej. Podopieczni Grzegorza Czapli odnieśli dwa zwycięstwa na wyjeździe i pierwsze przed własną publicznością z Wybrzeżem Gdańsk 32:25. Zobacz zdjęcia z meczu.

Ze względu na niewielką ilość zespołów w województwie warmińsko-mazurskim juniorzy, juniorki i juniorki młodsze będą w tym sezonie grać w lidze pomorskiej. Najprawdopodobniej okręg warmińsko-mazurskim reprezentować będą tylko juniorzy młodsi, młodziczki, młodzicy i chłopcy.
       Piłkarze ręczni Truso Elbląg rozpoczęli rozgrywki w kategorii juniorów już dwa tygodnie temu, jednak dopiero w miniony weekend po raz pierwszy zagrali na własnym parkiecie. Elblążanie w 1. kolejce pokonali w Kwidzynie MTS I 26:25, w kolejnej natomiast w Gdańsku Szkołę Mistrzostwa Sportowego 42:36. W porównaniu z poprzednim sezonem, w zespole doszło do kilku zmian. Do grającego w PGNiG Superlidze Wójcika przeszedł Bartłomiej Lachowicz i Adam Załuski. Ten ostatni wspomaga także w I-ligowych rozgrywkach Pomezanię Malbork. Do drużyny dołączył bramkarz Dominik Jaworski, rozgrywający Cezary Bartnicki i skrzydłowy Michał Sucharski.
       Elblążanie mieli okazję mierzyć się z gdańszczanami w przedsezonowych sparingach, wtedy raz zwyciężyli i raz ponieśli porażkę. Drużyna wyciągnęła wnioski z tych meczów i w potyczce o punkty urwała je rywalowi, chociaż nie było łatwo.
       Pierwsze minuty meczu były bardzo wyrównane, a pierwsze dwie bramki dla naszej drużyny zdobył Rafał Stępień z rzutów karnych. W 10. minucie było 6:6, kilkoma interwencjami między słupkami popisał się Jakub Dąbrowski, a ładnymi asystami do kołowego Bartłomiej Ławrynowicz. W 17. minucie gdańszczanie po raz kolejny doprowadzili do wyrównania, tym razem po 9. Chwilę później porozmawiać ze swoimi podopiecznymi postanowił Grzegorz Czapla. Po wznowieniu rzut karny obronił elbląski golkiper i Truso odskoczyło na dwa gole, a gdy do siatki trafił Piotr Budzich, tablica wyników wskazywała 13:10. W ostatnich minutach pierwszej połowy przyjezdni odrobili część strat i zespoły zeszły na przerwę przy wyniku 14:13.
       Truso bardzo dobrze rozpoczęło drugą połowę, skuteczny był Bartłomiej Ławrynowicz, który w ciągu sześciu minut trzykrotnie trafił między słupki, dzięki czemu przewaga naszej drużyny wynosiła już cztery bramki. Niestety od 36. do 46. minuty na parkiecie dominowali przyjezdni, którzy zdobyli siedem goli, przy dwóch gospodarzy i to oni mogli się cieszyć z prowadzenia 21:20. Zaraz jednak sytuacja na parkiecie się odwróciła i elblążanie punktowali seryjnie. Piłkarze Truso wykorzystywali błędy rywala i rzucili aż siedem bramek z rzędu i mogli już spokojnie kontrolować przebieg meczu. Trener Grzegorz Czapla rotował składem, premierowe trafienie w szeregach Truso zaliczył Cezary Bartnicki. Wynik spotkania na 32:25 ustanowił niemal równo z syreną kończącą mecz Rafał Stępień.

MKS Truso Elbląg - Wybrzeże I Gdańsk 32:25 (14:13)
       Truso
: Dąbrowski, Jaworski, Zakolski - Ławrynowicz 8, Stępień 8, Budzich 7, Karczewski 3, Kurowski 1, Czapla 1, Ostałowski 1, Bartnicki 1, Cierzan 1, Sparzak 1, Budek, Urbański, Sucharski.

Po trzech kolejkach MKS Truso Elbląg zajmuje fotel lidera w kategorii juniora. Kolejny mecz nasza drużyna zagra na wyjeździe z KS Tytani Wejherowo.