UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Jacek Wszoła trenuje z seniorami

 
Elbląg, Jacek Wszoła przeprowadził trening dla elbląskich seniorów (foto Michał Skroboszewski)
Jacek Wszoła przeprowadził trening dla elbląskich seniorów (foto Michał Skroboszewski)

Złoty i srebrny medalista olimpijski – któż może lepiej od niego wiedzieć w jaki sposób utrzymać sprawność fizyczną w wieku emerytalnym. Jacek Wszoła (bo to o nim mowa) przeprowadził dziś (7 listopada) trening dla elbląskich seniorów. Zobacz zdjęcia.

Liczba osób starszych w Polsce cały czas się zwiększa. Wiek 60 plus to w szczególności czas zaprzestania aktywności zawodowej i przejścia na emeryturę. Poczucie odejścia na społeczny margines często towarzyszy osobom wchodzących w senioralny okres swojego życia. To również narastające problemy ze zdrowiem. Jedną z metod zapobiegania jest aktywność fizyczna. Dziś do Elbląga przyjechał Jacek Wszoła (złoty medalista olimpijski z Montrealu 1976r. i srebrny z Moskwy cztery lata później), aby poprowadzić trening z seniorami z naszego miasta.
     - Chcę w trakcie jednostki treningowej pokazać podstawowe ćwiczenia, tak aby seniorzy mogli realizować swoją aktywność fizyczną. To są ćwiczenia, które może wykonać każdy. Na początku może to wyglądać nieporadnie, ale najważniejsze to zacząć – mówił Jacek Wszoła, prowadzący trening dla seniorów.
     Trening cieszył się dość dużym zainteresowaniem. Do Sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 w Elblągu przyszło kilkadziesiąt seniorów (w przeważającej większości pań). Większość z nich od roku trenuje w grupie zorganizowanej przez Hannę Szuszkiewicz, obecnie dyrektor szkoły sportowej (Grupa zawiązała się, gdy Hanna Szuszkiewicz była jeszcze dyrektorem szkoły Podstawowej nr 4 w Elblągu).
     - Mam świadomość, że na takie spotkania przychodzą ludzie aktywni, którzy już działają np. w Uniwersytetach III wieku. Oni wiedzą, że ruch jest zbawienny bez względu na wiek – mówił Jacek Wszoła.
     Trening z mistrzem olimpijskim dał seniorom „w kość”, ale uśmiechy na twarzach najlepiej świadczyły o tym, że warto było się pomęczyć. Po treningu przyszedł czas na autografy, pamiątkowe zdjęcia i wspomnienia z czasów kariery jednego z najlepszych polskich lekkoatletów.
     
     Jacek Wszoła – polski skoczek wzwyż, złoty (Montreal 1976 r.) i srebrny (Moskwa 1980 r.) medalista olimpijski, halowy mistrz świata (1977 r.), złoty medalista uniwersjady w 1977 r. To tylko niektóre sukcesy polskiego lekkoatlety.

Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama