Janusze Basketu pierwszym liderem Nati Basket Ligi

Elbląg, Janusze Basketu pierwszym liderem Nati Basket Ligi

Koszykarskie rozgrywki Nati Basket Ligi, prowadzone przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, doczekały się inauguracji nowego sezonu. Pierwszym liderem zostali Janusze Basketu dzięki wysokiej wygranej nad Old Stars come back.

Po piłce nożnej i siatkówce przyszedł czas na inaugurację koszykarskiego sezonu w Nati Basket Lidze. W sezonie 2015/2016 do walki o tytuł amatorskiego mistrza Elbląga przystąpiło dziewięć zespołów, które rywalizują w trzech fazach. Dwie pierwsze to mecz i rewanż, po czym osiem najlepszych ekip walczyć będzie w fazie play off. Koszykarskiego mistrza Elbląga poznamy na przełomie kwietnia i maja 2016 roku.
       W pierwszej kolejce nowego sezonu najlepiej poradzili sobie Janusze Basketu, którzy bez większych problemów pokonali Old Stars come back 71:33. Jednak pierwsza kwarta nie zapowiadała aż tak wysokiej wygranej. Po 10 minutach Janusze Basketu prowadzili zaledwie sześcioma punktami (18:12). O losach całego meczu przesądziła jednak kwarta druga, w której Old Stars come back ani razu nie zdołali umieścić piłki w koszu. Rywale zdobyli w tym czasie 14 punktów i do przerwy prowadzili 32:12. W dwóch ostatnich odsłonach meczu obraz gry niewiele się zmienił. Zarówno w trzeciej jak i czwartej kwarcie Janusze Basketu sukcesywnie powiększali przewagę, by ostatecznie cieszyć się z wygranej różnicą aż 38 punktów.
       Najbardziej wyrównany pojedynek zaprezentował kibicom Marazm i Apatia w starciu z Amatorami. Po pierwszych pięciu minutach mieliśmy remis 2:2, ale końcówkę tej partii lepiej rozegrali Amatorzy i to oni po pierwszej kwarcie prowadzili 9:4. W drugiej partii, wygranej 11:10, ich przewaga wzrosła do sześciu oczek, a to zapowiadało zaciętą i wyrównaną grę po przerwie. I faktycznie losy meczu ważyły się niemal do ostatniej minuty. Trzecią kwartę ponownie na swoje konto zapisali Amatorzy, zwyciężając 17:16, ale jak się okazało były to miłe złego początki. Koszykarze zespołu Marazm i Apatia obudzili się dopiero w ostatniej kwarcie w której mozolnie ale skutecznie odrabiali straty. Pięć minut przed końcem meczu wyszli na prowadzenie 43:42 i jak się okazało nie oddali go już do końca. Mimo zaciętych ataków rywali skutecznie bronili dostępu do własnego kosza i po końcowej syrenie mogli cieszyć się z wygranej 52:50.

Wyniki 1. kolejki:
       ABCD - ER-DJE-TJE Wadliwe Kolano 41:64
       ABDC: Dariusz Lipowski 12 pkt., Marcin Szałaś 3 (1x3), Rafał Brzozowski 4, Mariusz Iwanicki 8, Tomasz Lipski, Dominik Pawlak 12, Michał Gajewski 2.
       ER-DJE-TJE: Daniel Korwel 7 (1x3), Bartosz Zbaraszewski 12 (3x3), Michał Morawski 19 (1x3), Krzysztof Bałdyga 13 (1x3), Marcin Krakowski 13 (1x3)

Normal Crew - GM Psycho Basket 56:69
       Normal: Mateusz Burzyński 29 (2x3), Bartosz Prusak 4, Jarosław Żarkowski 5, Arkadiusz Potapowicz 9, Paweł Choromański 3 (1x3), Radosław Prusak 6.
       GM Psycho: Mateusz Iwański 22 (2x3), Adam Kosecki 16 (1x6), Przemysław Magrian 13 (1x3), Dawid Magrian 4, Dawid Tyburski 8, Hubert Konrad 6.

Marazm i Apatia - Amatorzy 52:50
       Marazm: Mirosław Górnowicz 2, Tomasz Cerkownik 3, Mariusz Wąsicki, Bartosz Kamiński 2, Lech Jeżdżewski 16, Marcin Rafalski 8, Michał Necel 7, Michał Mateusz 3, Mateusz Mierzejewski 11.
       Amatorzy: Przemysław Statkiewicz, Kamil Hereta 12 (3x3), Piotr Danielewicz 2, Robert Danielewicz 1, Łukasz Korzeniewski, Michał Januszczyk 33 (2x3), Łukasz Lubiejewski 2, Jarosław Makowski.

Janusze Basketu - Old Stars come back 71:33
       Janusze: Piotr Dudek, Kacper Pecka 2, Oskar Kamiński 29, Paweł Bartosiński 9 (1x3), Grzegorz Szweda, Paweł Piszak 2, Maciej Minkiewicz, Wiktor Kryg 6, Patryk Oszmaniec 23 (1x3).
       Old Stars: Krzysztof Wilczewski 4, Leszek Pazdyka 12 (2x3), Marek Pesta 8, Szymon Kamiński 1, Mateusz Kosecki 2, Andrzej Gołota, Waldemar Pilichowski 6.

Mecze Nati Basket Ligi rozgrywane są w środy i w piątki od godz. 19.00 w hali sportowej SP 12 przy ul. Zajchowskiego.
       Więcej informacji o rozgrywkach, wyniki, tabele, terminarze oraz galerie zdjęć można znaleźć na stronie MOSiR-u w zakładce Nati Basket Liga.