Niedziela 04-12-2016, imieniny Barbary, Jana

512 918 555

Remont Lidla ul.Ogólna Remont Lidla ul.Ogólna

Japonia zdecydowanie lepsza

W towarzyskim meczu rozgrywanym w Elblągu piłkarze ręczni Techtransu Darad ulegli reprezentacji Japonii 14:23 (7:14). Dzień wcześniej zespół z kraju kwitnącej wiśni pokonał wicemistrza naszego kraju zespół Orlenu Płock 24:21.

Przed meczem odbyła się uroczysta dekoracja działaczy i zawodników Techtransu Darad. Złotą odznakę Związku Piłki Ręcznej w Polsce za dotychczasową działalność na niwie sportowej jak i rozwoju piłki ręcznej w Polsce otrzymał Jerzy Kruszewski, kierownik zespołu. Srebrną odznakę otrzymali: prezes klubu Ireneusz Ziemiński oraz wieloletni pracownik tego klubu i trener odnowy biologicznej Paweł Janowicz. Wśród zawodników srebrnymi odznakami zostali uhonorowani: bramkarz Zenon Korzeniowski za ponad dwudziestoletnie reprezentowanie barw klubu oraz Jarosław Tkaczyk - za zasługi dla elbląskiego szczypiorniaka.
     Spotkanie pomiędzy Techtransem, a reprezentacją Japonii od pierwszego do ostatniego gwizdka sędziego stało na dość wysokim poziomie i mimo porażki nie można elblążanom zarzucić braku waleczności. Przeciwnik okazał się wymagającym rywalem, a na parkiecie widoczna była różnica klas, jaka dzieli oba zespoły. Cały mecz ustawił pierwszy kwadrans gry, w którym goście zdobyli dziewięć bramek tracąc zaledwie trzy. W drużynie Japonii bardzo dobrze spisywali się bramkarze, broniąc mocne i precyzyjne rzuty Roszkowskiego, Tkaczyka, Laskowskiego i Wedeła. W elbląskiej ekipie na wyróżnienie zasługuje Marcin Woźniak, zdobywca pięciu bramek w pierwszej połowie meczu. Ten młody i jeszcze mało doświadczony zawodnik bardzo często brał na siebie ciężar rozgrywania akcji. Pierwsza połowa zakończyła się zdecydowanym prowadzeniem gości 14:7.
     Po zmianie stron przez trzynaście minut elblążanie nie mogli poradzić sobie z bramkarzem Japonii. Dopiero w 43 min. pierwszą bramkę w tej części meczu zdobył dla gospodarzy Marcin Roszkowski. Do gry wszedł także młody bramkarz Bartłomiej Perwenis i to w znacznej mierze dzięki jego udanym interwencjom rozmiary porażki nie są jeszcze większe. Na trzy minuty przed zakończeniem meczu na ławkę kar powędrowała trójka zawodników Japonii. Niestety gospodarze nie wykorzystali tej okazji i grając w przewadze trzech zawodników nie zdołali zdobyć bramki. Ostatecznie po ciekawym widowisku mecz zakończył się wygraną gości 23:14.
     - W momencie, kiedy osiągnęliśmy różnicę siedmiu bramek skończył się mecz - powiedział po spotkaniu Stanisław Kowalski, trener kadry narodowej Japonii. - Moi zawodnicy wiedzieli, że przeciwnik jest dość łatwy do ogrania, dlatego w naszych szeregach zabrakło ambicji i woli walki. Wygraliśmy to spotkanie praktycznie na "stojąco". Jeszcze dziś jedziemy do Kwidzyna, by już jutro rozegrać mecz z tamtejszym zespołem. Następnie czeka nas spotkanie w Łodzi. Do Japonii wracamy 19 czerwca.

Zespoły zagrały w składach:
     Techtrans: Korzeniowski, Skoczeń, Perwenis - Roszkowski 6, Laskowski 1, Stypułkowski, Wedeł 1, Dąbrówka, Tkaczyk, Woźniak 4, Sikut, Bohdan, Lenarczyk, Długosz 1, T. Janowicz, J. Janowicz, Długowski 1, Marciniak.
     Japonia: Tsubone, Shikata, Ogita - Yamaguchi, Shimokama 5, Taba 2, Sasaki 4, Nomura, Ikebe, Kaktani 3, Kushida 2, Nakagawa 2, Suzuki, Tanaka 2, Kato, Tsuji 3.