Jeden cenny medal (wrotkarstwo szybkie)

W Danii, w niedzielę (13 lipca) zakończyły się Wrotkarskie Mistrzostwa Kadetów i Juniorów. Reprezentacja Polski wraca do kraju z jednym brązowym medalem, który wywalczył w sprincie ulicznym na 200 m Daniel Mazurek z elbląskiego „Vikinga”.

Po medalowym, czwartkowym sukcesie elblążanina, po południu rozegrano uliczny wyścig na 10 000 m. Najlepiej z Polaków pobiegł Piotr Sowa z elbląskiego klubu „Orzeł”, który zajął 13. miejsce. Na 21. miejscu ten wyścig ukończył Artur Kisielewski z elbląskiego „Vikinga”. Trener Ryszard Białkowski do biegu na 1000 m wystawił wrotkarzy „Vikinga”. Daniel Mazurek minął linię mety na 12. miejscu, a Artur Kisielewski był 21. W sobotę odbył się bieg na dystansie 5 000 m. Elblążanie zajęli miejsca: 15. Piotr Sowa i 23. Artur Kisielewski. Przed wyjazdem do Danii bardzo liczono na medalowe trofea polskich sztafet wrotkarskich, a zwłaszcza chłopców. Wbrew prognozom lepiej na dystansie 3 000 m spisały się dziewczęta zajmując piąte miejsce. Polki biegły w składzie: Martyna Oficjalska, Ewa Kuch i Sonia Gach. Chłopcy uplasowali się na szóstym miejscu startując w składzie: Andrzej Adamski, Daniel Mazurek i Artur Kisielewski.