Czwartek 08-12-2016, imieniny Marii, Wirgiliusza

Jeden punkt Polonii (IV liga)

Lider IV ligi zespół Polonii Bart-Ex Pasłęk zaledwie zremisował w 7. kolejce z Motorem Lubawa 0:0. Po raz kolejny nie powiodło się Błękitnym Orneta, którzy tym razem przegrali przed własną publicznością z Mazurem Ełk 0:2 (0:1).

Polonia Bart-Ex Pasłęk - Motor Lubawa 0:0
     Mecz z ostatnim w tabeli Motorem Lubawa miał być dla piłkarzy z Pasłęka zaledwie spacerkiem, a okazał się spotkaniem walki od pierwszej do ostatniej minuty. Zespół gości postawił podopiecznym Stanisława Fijarczyka trudne warunki, co pozwoliło im wywieźć z Pasłęka cenny jeden punkt. Przez większą cześć meczu trwała zacięta i wyrównana walka. Gra przeważnie toczyła się w środkowej części boiska, a żadna z ekip nie zdołała stworzyć pewnych sytuacji strzeleckich. Dopiero w drugiej połowie lekką przewagę uzyskali gospodarze, ale nie przyniosło im to zdobyczy bramkowej. Ostatnie dziesięć minut meczu to już wyraźna przewaga pasłęczan, którzy praktycznie nie wychodzili z połowy rywali. Huraganowe ataki nie przyniosły jednak zmiany wyniku i mecz zakończył się bezbramkowym remisem, co na pewno można uznać za sukces ekipy z Lubawy.

Błękitni Orneta - Mazur Ełk 0:2 (0:1)
     0:1 - Szugzda (44.-karny), 0:2 - Szugzda (59.)
     Nadal nie wiedzie się piłkarzom Błękitnych Orneta. Tym razem podopieczni Erwina Pechty ulegli na własnym stadionie Mazurowi Ełk 0:2. W pierwszej połowie znaczną przewagę osiągnęli goście, ale brakowało im skuteczności. Dogodnych sytuacji do zdobycia bramki nie wykorzystali kolejno Wojciech Strychalski, Grzegorz Gilejsza i Zbigniew Szugzda. Duża w tym zasługa bramkarza Błękitnych Marka Maleszewskiego, który dwoił się i troił pomiędzy słupkami bramki. Decydująca o losach meczu była ostatnia minuta pierwszej części meczu. Najpierw groźnie zaatakowali gospodarze, ale dogodnej akcji nie wykorzystał Krzysztof Kapela. W odpowiedzi goście przeprowadzili szybki kontratak, po którym w polu karnym został faulowany Strychalski. Jedenastkę pewnie na bramkę zamienił Szugzda.
     W drugiej połowie gospodarze starali się zmienić niekorzystny wynik, ale robili to bardzo niemrawo i bez wiary w sukces. Taka gra musiał się zemścić i w 59 min. po raz drugi do bramki Błękitnych trafił Szugzda. W końcówce spotkania przewaga należała już do gości, którzy mogli strzelić jeszcze co najmniej dwie bramki, ale zabrakło skuteczności.

Komplet wyników 7. kolejki: Ewingi Zalewo - Start Działdowo 1:0 (0:0), Sokół Ostróda - Warmia Olsztyn 4:0 (2:0), Jeziorak Iława - Huragan Morąg 2:0 (2:0), Tęcza Biskupiec - MKS Korsze 3:0 (2:0), Polonia Bart-Ex Pasłęk - Motor Lubawa 0:0, Błękitni Orneta - Mazur Ełk 0:2 (0:1), Orlęta Reszel - Polonia Lidzbark Warmiński 3:0 (1:0), Granica Kętrzyn - Płomień Znicz Biała Piska 2:2 (1:1), Warmia i Mazury Olsztyn - Mrągovia Mrągowo 2:0 (0:0).