Poniedziałek 20-11-2017, imieniny Anatola, Sędzimira

512 918 555

W drogę W drogę

Jednak awansowały (piłka siatkowa)

Elbląg, Jednak awansowały (piłka siatkowa) Drużyna siatkarek kadetek MKS Truso Elbląg, półfinalistek Mistrzostw Polski 2009 (fot. M).

Kadetki MKS Truso Elbląg z drugiego miejsca awansowały do półfinałów mistrzostw Polski. Elblążanki, młodsze o dwa lata od zawodniczek z rywalizujących drużyn, przegrały w sobotę z najlepszą w Elblągu drużyną z Legionowa, ale przełamały niemoc. Wygrały ostatni mecz turnieju, zapewniając sobie awans do kolejnej fazy mistrzostw.

Powierzenie naszemu miastu organizacji ćwierćfinałowego turnieju mistrzostw Polski w siatkówce kadetek było przewidywalnym wyróżnieniem, natomiast fakt awansu młodej wiekiem drużyny MKS Truso do półfinałów jest sympatycznym zaskoczeniem. Elblążanki bez respektu stawały do walki ze starszymi o dwa lata rywalkami, wykazując się ambicją i dużymi umiejętnościami. Już w pierwszym spotkaniu z zespołem AZS UMCS TPS Lublin zawodniczki z Elbląga prowadzone przez trenerkę Aleksandrę Pietrulewicz, wspieraną przez trenera Kazimierza Stankiewicza, pokazały, że stać je na niespodziankę. Ograły rywalki 3:0 w setach 25:20, 26:24 i 25:15. W drugim meczu Legionovia Legionowo po czterech setach ograła ZSR BTPS Białystok 3:1 (24:26, 25:13, 25:7, 25:18). Już wówczas było prawie pewne, że faworytem turnieju w Elblągu jest Legionovia. Potwierdził to sobotni mecz tej drużyny, w którym pomimo dużego zaangażowania i ambitnej postawy, siatkarki Truso musiały uznać wyższość rywalek, przegrywając 0:3 (23:25, 19:25, 23:25). Losy drugiej lokaty miały się rozstrzygnąć w ostatnim dniu turnieju, bo ZSR BTPS Białystok wygrał 3:1 mecz z AZS Lublin. Najpierw potwierdziła klasę Legionovia, która pokonała 3:0 AZS Lublin i z kompletem zwycięstw zajęła pierwsze miejsce w turnieju. Szansy na zdobycie awansu do półfinału mistrzostw nie zmarnowały siatkarki Truso w meczu z ZSR BTPS Białystok. Nie było to łatwe spotkanie, bo pierwszego seta wygrały pewnie siatkarki z Białegostoku. W drugim secie emocje na widowni osiągnęły szczyt, bo wyrównana walka trwała do końca tej partii, która zakończyła się bojem na przewagi wygranym przez Truso 31:29. W kolejnych dwóch setach zrezygnowane niepowodzeniem rywalki zrezygnowały z walki, a mecz zakończył się zwycięstwem Truso 3:1.
     Gratulujemy siatkarkom, szkoleniowcom elbląskiego Truso pięknego sportowego sukcesu i życzymy, by czas do zaplanowanych na maj półfinałów w Bydgoszczy wypełniło dalsze doskonalenie siatkarskich umiejętności. Siatkarki Truso zagrają turniej półfinałowy z drużynami UKS MOS Opole, MKS MOS Wieliczka i Pałacem Bydgoszcz.

• Wielkie gratulacje ! Życzę dalszych sukcesów, zarówno zawodniczkom jak i trenerom. Pozdrawiam !
    0 0
    Jowi_(2009-03-16)
  • Bój to był zaciekły. Owsik wyjmowała szalenie trudne piłki, niekiedy aż niemożliwe. Dupka wbijała gwoździe, wchodziła w blok jak nóż w masło. Izka, niestety kontuzja (szkoda miała dzień konia, wszystko jej szło) ale doskonała zmiana Anki. Marta trochę rozkojarzona. Świetna zmiana Kasi w trzecim meczu, w trzecim secie. Blok się mocno napracował. Ada i Ola super zagrywki (szkoda, że trenerka nie pozwala z wyskoku - patrz ruda "jedynka" z Legionowa). Martyna świetne kiwki. Cały skład bardzo mocny i wyrównany, bardzo dobre decyzje o zmianach. Silny zespół. Super kibice, szczególnie tata Martyny. Stawiam na finały, może w Elblągu. ..
    0 0
    Jeden tata(2009-03-17)
  • Wielkie gratki dla laseczek! Jestescie super! Naprawde milo bylo patrzec na mecze w waszym wykonaniu!