Jednak awansowały (piłka siatkowa)

Elbląg, Drużyna siatkarek kadetek MKS Truso Elbląg, półfinalistek Mistrzostw Polski 2009
Drużyna siatkarek kadetek MKS Truso Elbląg, półfinalistek Mistrzostw Polski 2009 (fot. M).

Kadetki MKS Truso Elbląg z drugiego miejsca awansowały do półfinałów mistrzostw Polski. Elblążanki, młodsze o dwa lata od zawodniczek z rywalizujących drużyn, przegrały w sobotę z najlepszą w Elblągu drużyną z Legionowa, ale przełamały niemoc. Wygrały ostatni mecz turnieju, zapewniając sobie awans do kolejnej fazy mistrzostw.

Powierzenie naszemu miastu organizacji ćwierćfinałowego turnieju mistrzostw Polski w siatkówce kadetek było przewidywalnym wyróżnieniem, natomiast fakt awansu młodej wiekiem drużyny MKS Truso do półfinałów jest sympatycznym zaskoczeniem. Elblążanki bez respektu stawały do walki ze starszymi o dwa lata rywalkami, wykazując się ambicją i dużymi umiejętnościami. Już w pierwszym spotkaniu z zespołem AZS UMCS TPS Lublin zawodniczki z Elbląga prowadzone przez trenerkę Aleksandrę Pietrulewicz, wspieraną przez trenera Kazimierza Stankiewicza, pokazały, że stać je na niespodziankę. Ograły rywalki 3:0 w setach 25:20, 26:24 i 25:15. W drugim meczu Legionovia Legionowo po czterech setach ograła ZSR BTPS Białystok 3:1 (24:26, 25:13, 25:7, 25:18). Już wówczas było prawie pewne, że faworytem turnieju w Elblągu jest Legionovia. Potwierdził to sobotni mecz tej drużyny, w którym pomimo dużego zaangażowania i ambitnej postawy, siatkarki Truso musiały uznać wyższość rywalek, przegrywając 0:3 (23:25, 19:25, 23:25). Losy drugiej lokaty miały się rozstrzygnąć w ostatnim dniu turnieju, bo ZSR BTPS Białystok wygrał 3:1 mecz z AZS Lublin. Najpierw potwierdziła klasę Legionovia, która pokonała 3:0 AZS Lublin i z kompletem zwycięstw zajęła pierwsze miejsce w turnieju. Szansy na zdobycie awansu do półfinału mistrzostw nie zmarnowały siatkarki Truso w meczu z ZSR BTPS Białystok. Nie było to łatwe spotkanie, bo pierwszego seta wygrały pewnie siatkarki z Białegostoku. W drugim secie emocje na widowni osiągnęły szczyt, bo wyrównana walka trwała do końca tej partii, która zakończyła się bojem na przewagi wygranym przez Truso 31:29. W kolejnych dwóch setach zrezygnowane niepowodzeniem rywalki zrezygnowały z walki, a mecz zakończył się zwycięstwem Truso 3:1.
     Gratulujemy siatkarkom, szkoleniowcom elbląskiego Truso pięknego sportowego sukcesu i życzymy, by czas do zaplanowanych na maj półfinałów w Bydgoszczy wypełniło dalsze doskonalenie siatkarskich umiejętności. Siatkarki Truso zagrają turniej półfinałowy z drużynami UKS MOS Opole, MKS MOS Wieliczka i Pałacem Bydgoszcz.