Jest wyjazd, jest zwycięstwo

Elbląg, foto AD (archiwum)
foto AD (archiwum)

W końcu się doczekaliśmy. Olimpia Elbląg w ostatnich minutach meczu strzeliła bramkę Siarce Tarnobrzeg. Wojciech Daniel nie dał się w tym meczu pokonać i żółto-biało-niebiescy wracają do Elbląga w wyśmienitych humorach. Siarka Tarnobrzeg - Olimpia Elbląg 0:1.

10 młodzieżowców i Dawid Kubowicz - w takim składzie wybiegła na dzisiejszy (26 maja) mecz z Olimpią Elbląg, Siarka Tarnobrzeg. Gospodarze od kilku sezonów konsekwentnie stawiają na młodzież i wydaje się, że w dzisiejszym meczu dla Siarki bardziej od wyniku liczyła się punktacja w Pro Junior System i ogrywanie tarnobrzeskiej młodzieży. Do rzadkości w meczach o punkty należy sytuacja, kiedy w obu częściach spotkania grają inni bramkarze. A w Siarce po pierwszych 45 minutach Bartosz Kieliszek zmienił Przemysława Janowskiego.
       Olimpia z sześcioma juniorami w składzie również jest w czołówce tabeli PJS. Adam Boros ogrywa młodzież, sam zespół chciał jednak przełamać passę meczów bez zwycięstwa. Akurat Siarka Tarnobrzeg nie była najlepszym kandydatem do przełamania się – gospodarze dzisiejszego spotkania w środę zremisowali z GKS-em 1962 Jastrzębie, zespołem, który wywalczył awans na zaplecze ekstraklasy.
       Mecz rozpoczął się z półgodzinnym opóźnieniem na skutek burzy, która szalała nad Tarnobrzegiem. Mokra murawa nie sprzyjała finezyjnej grze, ale oba zespoły postawiły na ofensywny styl, a że z takimi, a nie innymi rezultatami, to już inna kwestia. Obie drużyny na wiosnę nie grają tak samo skutecznie, jak w rundzie jesiennej. Oba zespoły w pierwszej części spotkania miały swoje sytuacje, ale nie potrafiły ich wykorzystać. W przypadku żółto-biało-niebieskich warto odnotować poprzeczkę z 23. minuty i niecelny strzał Jakuba Bojasa z rzutu wolnego pod koniec pierwszej połowy. Zwycięstwo Siarce Tarnobrzeg już w pierwszej części mógł zapewnić Łukasz Świderski, żółto-biało-niebieskich uratowała znakomita interwencja Wojciecha Daniela.
       Na początku drugiej połowy gospodarze ruszyli do bardziej zdecydowanych ataków. Nie potrafili jednak poważnie zagrozić bramce Olimpii. Goście nastawili się na grę z kontry. I kiedy wydawało się, że mecz skończy się bezbramkowym remisem, instynkt strzelecki pokazał Krzysztof Niburski. Dla młodzieżowca Olimpii była to już czwarta bramka w sezonie. Drugim bohaterem elbląskiej drużyny został Wojciech Daniel, który przy prowadzeniu gości obronił strzał Dawida Kubowicza z pięciu metrów.
       Za tydzień w Elblągu koniec sezonu. W ostatnim meczu żółto-biało-niebiescy zmierzą się z Rozwojem Katowice.

Siarka Tarnobrzeg – Olimpia Elbląg 0:1 (0:0)

Bramki: 0:1 – Niburski (90. min.)

Olimpia: Daniel – Wenger, Balewski, Korkliniewski, Stępień (68' Kolosov), Szmydt (68' Kiełtyka), Niburski, Bojas, Szołtys (72' Kurbiel), Danowski, Filipczyk