Judocy IKS Atak na medal

Elbląg, Judocy IKS Atak na medal
(fot. nadesłana)

IKS Atak Elbląg zajął drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej IV Mistrzostw Polski Osób Niepełnosprawnych w judo. Elblążanie zdobyli 5 złotych, 3 srebrne i 5 brązowych medali.

Zawody odbył się w Luboniu koło Poznania. Wzięło w nich udział 76 zawodników z 13 klubów. Judocy startowali w 18 grupach, które zostały podzielone według wagi, poziomu umiejętności, stopnia zaawansowania i grupy sprawnościowej zgodnej z zasadami Międzynarodowej Organizacji Judo -IJF.
       IKS Atak reprezentowało 14 judoków, których do startu przygotowała trener Adrianna Romanowska, Wszyscy zawodnicy zaprezentowali piękne, waleczne i pełne emocji judo zdobywając wiele medali. Złote zdobyli: Weronika Fercho, Michał Weroński, Marcin Liszcz, Dastin Kulik, Mirosław Kostka; srebrne: Michał Bryl, Norbert Jaworski, Kamil Grdeń, natomiast brązowe: Ania Rybicka, Maria Mierzwińska, Adam Wiśniewski, Robert Jaworski, Marek Chrust. Czwarte miejsce zajął debiutujący w mistrzostwach Daniel Dawid. Drużynowo nasza sekcja judo IKS''ATAK'' zajęła wysokie II miejsce. Zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale, dyplomy i drobne upominki ufundowane przez organizatora turnieju Akademię Judo Poznań.