Juniorki Truso nie zagrają w ćwierćfinale

Elbląg, źródło: Facebook OSPR Elbląg
źródło: Facebook OSPR Elbląg

Szczypiornistki MKS Truso Elbląg brały udział w 1/8 finału mistrzostw Polski. Niestety podopieczne Marty Czapli przegrały dwa z trzech rozegranych meczów i odpadły z dalszej rywalizacji. Dla kilku zawodniczek zamyka się pewien etap w życiu, bo kończą już swoją przygodę z juniorską piłką ręczną.

MKS Truso Elbląg był gospodarzem 1/16 finału mistrzostw Polski juniorek. Młode elblążanki pokonały AZS AWF Warszawa oraz MKS Lublin i z drugiego miejsca awansowały do kolejnego etapu. Gospodarzem 1/8 finału był MKS PR Gniezno. Oprócz tej drużyny o przepustkę do dalszej rywalizacji walczył UKS Vambresia-Worwo Wąbrzeźno, KPR MOS Jelenia Góra oraz Truso. Zespół Matry Czapli rozpoczął rywalizację od pojedynku z jeleniogórzankami. Początek meczu zwiastował wyrównany bój, jednak kilka minut przed końcem pierwszej połowy gra elblążanek się zacięła i na przerwę udały się z bagażem sześciu bramek. Po wznowieniu Truso ambitnie walczyło, jednak zdołało dojść rywalki jedynie na trzy trafienia. KPR kontrolował wynik i ostatecznie pokonał MKS 29:22. Drugim przeciwnikiem elblążanek był MKS PR Gniezno. Gospodynie turnieju w pierwszej połowie pozwoliły naszym zawodniczkom rzucić jedynie osiem goli, a same zdobyły dwa razy tyle. Po zmianie stron Truso odrabiało straty, jednak były one zbyt duże by je całkowicie zniwelować i mecz zakończył się wygraną Gniezna 29:25. Porażka ta przekreśliła szansę naszych szczypiornistek na awans. Mimo to, podopieczne Matry Czapli powalczyły w ostatnim meczu i pokonały UKS Vambresia-Worwo Wąbrzeźno 27:23.

Marta Czapla - Najsłabiej poszedł nam drugi mecz, który był w zasadzie najważniejszy. Przegrywaliśmy 3:13 w 20. minucie, dziewczyny zabrały się za odrabianie i doszły na 22:24. Zabrakło nam czasu, by doprowadzić do remisu, poza tym aż dwadzieścia cztery minuty graliśmy w osłabieniu przez kary. Przespana pierwsza połowa zadecydowała o porażce. Wygraliśmy z Wąbrzeźnem, na spokojnie, bez żadnych problemów, jednak to ten zespół awansował. Jest niedosyt, dziewczyny bardzo rozpaczały, ale czasu już nie cofniemy.

Wyniki wszystkich meczów:
       KPR MOS Jelenia Góra - MKS Truso Elbląg 29:22 (17:11)
       MKS PR Gniezno - UKS Vambresia-Worwo Wąbrzeźno 24:26 (14:12)
       UKS Vambresia-Worwo Wąbrzeźno - KPR MOS Jelenia Góra 27:27 (14:15) karne 5:3
       MKS PR Gniezno - MKS Truso Elbląg 29:25 (16:8)
       MKS Truso Elbląg - UKS Vambresia-Worwo Wąbrzeźno 27:23 (13:15)
       MKS PR Gniezno - KPR MOS Jelenia Góra 20:25 (9:12)

Tabela końcowa:
       1. KPR MOS Jelenia Góra
       2. UKS Vambresia Worwo Wąbrzeźno
       3. MKS PR Gniezno
       4. MKS Truso Elbląg

Skład MKS Truso Elbląg: Zalewska, Bałdyga, Żarnoch, Załuska, Szczepańska, Szulc J., Stapurewicz, Rogowska, Wasiak, Szulc M., Rzosińska, Turulska, Pietkiewicz, Szapańska, Linda, Tarczyluk.

Kilka zawodniczek Truso kończy w tym roku swoją przygodę z juniorską piłką ręczną. Paulina Stapurewicz oraz Wiktoria Tarczyluk (juniorka młodsza) na stałe współpracują ze Startem, swój debiut w superlidze miała też Aleksandra Badłyga. Juniorkami przestaną być także: Aleksandra Załuska, Adrianna Wasiak, Julia Szulc, Marta Zalewska, Laura Pietkiewicz i Oliwia Szapańska.
       - Będziemy rozmawiać z trenerem Andrzejem Niewrzawą, żeby dziewczyny miały do końca roku możliwość trenowania z mocniejszymi zawodniczkami, a my będziemy się koncentrować na juniorce młodszej. Mamy parę fajnych zawodniczek, w młodziczce również i będziemy działać dalej. Dla starszych piłkarek pewien etap się skończył, mam nadzieję, że znajdą kluby do grania. Przed wyjazdem do Gniezna odbyliśmy wspólny trening z seniorkami, który dał nam sporo a i dziewczynom ze Startu również, bo w końcu było dużo zawodniczek do biegania - podsumowała Marta Czapla.

• Ciekawe co będzie dalej z tym, co kończą juniora. Do Startu jeszcze za mało doświadczone, ale na I lub II ligę jak najbardziej. Powodzenia dziewczyny w dalszej karierze sportowej.
  • Szkoda, ze dziewczyny odpadły w 1/8 Mistrzostw Polski bo wydaje mi sie, ze mozna bylo zajsc troche dalej. .. Stac ten zespól bylo na cwiercfinały.
  • A co może się stać w Elblągu z młodymi walecznymi dziewczynami jak co sezon w Elblągu niestety nic. Mamy dużo przykładów braku współpracy ze Startem przez ostatnie lata po złotej drużynie Jurka i następnych drużyn które trenował mało co zostało, a szkoda bo takie traktowanie młodzieży elbląskiej przez trenera nie jest sposobem na pozyskanie zawodniczek tylko na ich dołowaniu a pozyskiwane dziewczyny z poza PŁATNE nie zawsze lepsze. Wszystkie zostały zmuszone grać poza granicami Elbląga lub zakończyć karierę. I taka przyszłość czeka te dziewczyny. Szkoda bo narybek mieliśmy i mamy całkiem dobry. Widocznie ktoś musi mieć jakiś interes z tego.