Niedziela 19-11-2017, imieniny Salomei, Seweryna

512 918 555

Park Dolinka Park Dolinka

Juniorki Truso w ćwierćfinale Mistrzostw Polski (piłka ręczna)

Elbląg, Juniorki Truso w ćwierćfinale Mistrzostw Polski (piłka ręczna) fot. Anna Dembińska

Podopieczne Jerzego Ringwelskiego stanęły na wysokości zadania i pokonały Politechnikę Koszalin 27:16, dzięki czemu awansowały do 1/4 finału Mistrzostw Polski. Świetne zawody rozegrała Alicja Klarkowska oraz Dominika Hawryszko.

Dzisiejszy pojedynek pomiędzy Truso Elbląg a Politechniką Koszalin miał zadecydować, która z tych drużyn awansuje do dalszego etapu Mistrzostw Polski. Elblążanki grały już w tym sezonie z koszaliniankami i wtedy wygrały różnicą pięciu bramek. We wczorajszym spotkaniu Politechnika wysoko przegrała ze Słupią, jednak przez długi czas grała z utytułowanym rywalem jak równy z równym, co wskazywało na to, że w meczu z Truso nie odpuści. W swoim pierwszym meczu gospodynie przegrały ze słupszczankami 19:28.

Niedzielny mecz nieco lepiej rozpoczęły koszalinianki, które w 6. minucie prowadziły 4:2. Z biegiem czasu gospodynie złapały dobry rytm gry i w 12. minucie, po bramce z rzutu karnego Wiktorii Żukowskiej, wyszły na prowadzenie 6:5. Elblążanki grały coraz odważniej i potrafiły wykorzystać błędy rywalek. Dobra passa Truso trwała od 15 minuty aż do końca pierwszej połowy, kiedy to rzuciły aż osiem bramek pod rząd, a nie straciły w tym czasie ani jednej. Duża w tym zasługa Alicji Klarkowskiej, która spisywała się świetnie pomiędzy słupkami, dwukrotnie broniąc rzuty z linii 7. metra, a także w sytuacjach sam na sam. Gospodynie grały dobrze w obronie oraz ataku pozycyjnym, a także skutecznie kończyły kontrataki. Wynik pierwszej połowy na 14:6 dla Elbląga ustanowiła Aleksandra Iwan.

Zaraz po wznowieniu gry dwukrotnie do siatki rywalek trafiła Dominika Hawryszko i Truso prowadziło już dziesięcioma golami. Tak duża przewaga spowodowała rozluźnienie w szeregach elbląskiej drużyny, która zaczęła popełniać błędy. Gdy na ławkę kar powędrowały Karolina Bajraszewska oraz Patrycja Markowska, koszalinianki zabrały się za odrabianie strat, jednak w międzyczasie nie wykorzystały dwóch rzutów karnych. Gospodynie grały w osłabieniu do 43. minuty i do tego czasu koszalinianki odrobiły aż siedem bramek i zbliżyły się na cztery trafienia (18:14). Sygnał do ataku naszej drużynie dała Aleksandra Iwan, rzucając nad blokiem Politechniki. W kolejnych minutach Truso było praktycznie nie do zatrzymania. W ataku świetnie spisywała się Dominika Hawryszko, która w 53. minucie trafiła do bramki po raz dziesiąty. W ostatnim kwadransie spotkania gospodynie pokonały koszalińską bramkarkę aż dziewięć razy, a same dały sobie rzucić tylko jednego gola. Truso wygrało 27:16.

Powiedzieli po meczu:

Dominika Hawryszko - Zwycięstwo nie przyszło nam łatwo. Na początku było trudno, potem wyszłyśmy na prowadzenie sześcioma bramkami, ale Koszalin dogonił nas na cztery bramki. Udało się jednak wygrać i zająć drugie miejsce. Wczoraj miałam słabszy dzień, ale dziś udało się narzucać trochę więcej bramek. Od poniedziałku będziemy trenować codziennie. Musimy się wziąć w garść, żeby coś ugrać w ćwierćfinałach. Na pewno musimy popracować nad obroną koła, bo to jest nasz największy kłopot i nad atakiem, żeby zagrywki wychodziły nam lepiej.
     Jerzy Ringwelski - Plan zrealizowaliśmy i myślę, że wstydu nie było. Dziewczyny walczyły na ile były w stanie i udało się doznać mniejszej porażki ze Słupią niż w lidze pomorskiej. Na odprawie przedmeczowej powiedzieliśmy sobie, że dziś ważne będzie pierwsze dwadzieścia minut, bo wczoraj Koszalin nawiązał ze Słupią równorzędną walkę. 1/4 finału zostanie rozegrania albo w Chorzowie albo w Kielcach w dniach 6-8 luty.

MKS Truso Elbląg - KU AZS Politechnika Koszalin 27:16