Juniorki Truso w półfinale mistrzostw Polski (siatkówka)

Elbląg, Juniorki Truso w półfinale mistrzostw Polski (siatkówka)

Siatkarki elbląskiego Truso przechodzą przez turniej ćwierćfinałowy mistrzostw Polski jak burza. Młode zawodniczki najpierw pokonały TKS-T Budowlani Toruń, następnie Sprint Płociczno-Tartak, a dziś rozprawiły się z BAS Białystok, po raz kolejny bez straty seta. Tym samym drużyna Wojciecha Samulewskiego już zapewniła sobie awans do półfinału.

Po dwóch dniach turnieju nasza drużyna miała na swoim koncie dwa zwycięstwa, dzięki czemu zakończyła rywalizację w grupie B na miejscu pierwszym. Na drugiej pozycji znalazły się siatkarki z Torunia. Z kolei w grupie A o półfinał mogły rywalizować zawodniczki Sparty Warszawa i BAS Białystok i to te drugie zmierzyły się dziś z naszą drużyną.
       Początek pierwszego seta zapowiadał, że dzisiejszy mecz może być wyrównany, jednak punkty padały raczej po błędach niż skutecznych atakach. Wygrana walka na siatce Weroniki Wołodko, dobre wykończenie Darii Pik i Truso prowadziło 7:4. Po kiwce Julii Głowackiej przewaga naszego zespołu wzrosła do czterech oczek i o czas poprosił szkoleniowiec BAS. Wyrównana walka trwała do stanu 14:11. Dwa ataki Mai Kańduły, zagrywka punktowa Weroniki Wołodko i elblążanki miały już dość bezpieczną przewagę. Gospodynie grały zdecydowanie lepiej od rywalek nie tylko w ataku, ale także stawiały szczelne bloki i pierwszą partię zakończyły wynikiem 25:16.
       Lepszego otwarcia drugiego seta siatkarki Truso nie mogły sobie wymarzyć. Co prawda pierwszy punkt zdobyły białostoczanki, jednak na kolejny musiały bardzo długo czekać. Przy zagrywce Julii Głowackiej Truso zdobyło dziewięć punktów z rzędu, w tym trzy bezpośrednio z zagrywki. Przyjezdne miały ogromne problemy w ataku i wiele piłek zatrzymywało się na siatce. Kolejna seria nastąpiła przy zagrywce Weroniki Wołodko. Tym razem elblążanki zdobyły pięć punktów w jednym ustawieniu i prowadziły już 16:2. Dopiero w kolejnej akcji zawodniczki BAS dobyły punkt po własnym ataku i jak się później okazało w tym secie sztuka ta udała im się jeszcze tylko raz. Przyjezdne były mocno zagubione, zupełnie nic im nie wychodziło i przegrały drugiego seta 5:25.
       Tak wysoka porażka nie załamała rywalek, podjęły one walkę w kolejnej partii i nawet udało im się wyjść na prowadzenie 9:8. Zaraz jednak nasze siatkarki złapały właściwy rytm gry i zdobyły pięć kolejnych punktów. Białostoczanki doszły jeszcze na trzy oczka (17:14), ale błąd czterech odbić przerwał im odrabianie strat. Trzy zagrywki punktowe Weroniki Wołodko, atak Darii Pik oraz dobry blok i Truso prowadziło 23:14. Siatkarki BAS zdobyły jeszcze trzy punkty, a ich dobrą serię przerwał trener Wojciech Samulewski. Wynik trzeciego seta na 25:18 ustanowiła Julia Głowacka.

MKS Truso Elbląg - BAS Białystok 3:0 (25:16; 25:5; 25:18]
       Truso:
Pik, Głowacka, Giecewicz, Kańduła, Wołodko, Szczygłowska, Bogacz, Markowicz, Wójcicka, Kaczmarczyk, Bartnicka, Kowalczyk, Dziąbowska.

Wygrana Truso z BAS Białystok zapewniła naszej drużynie awans do półfinału mistrzostw Polski. Drugą drużyną, która zagra w 1/2 finału jest Sparta Warszawa i to właśnie z tą drużyną rywalizować będą elblążanki o pierwsze miejsce w turnieju.

BAS Białystok - MKS Truso Elbląg 0:3
       W niedzielę o godz. 10 o miejsce trzecie powalczy BAS Białystok i TKS-T Budowlani Toruń, a o godz. 12 o zwycięstwo w turnieju Truso zagra ze Spartą Warszawa.