Juniorski duet elblążan w mistrzowskich szarfach (boks)

Elbląg, Dwa złote medale zdobyli bokserzy z Elbląga
Dwa złote medale zdobyli bokserzy z Elbląga (fot. PS)

W Wałczu zakończyły się indywidualne Mistrzostwa Polski juniorów w boksie. Pięściarze z klubów Warmii i Mazur wywalczyli dwa złote i jeden srebrny medale. Dobrą wiadomością jest fakt, że dwa złote medale zdobyli bokserzy z Elbląga.

Do walk eliminacyjnych stanęło 156 pięściarzy, którzy wcześniej przebrnęli przez sito eliminacji regionalnych. Była w tym gronie 10-osobowa ekipa z Warmii i Mazur z elbląskich klubów: Kontra i Tygrys, Niedźwiedzia Kętrzyn i Zatoki Braniewo. Do strefy medalowej dotarło trzech naszych pięściarzy: Sebastian Jankowski (Niedźwiedź Kętrzyn) oraz Grzegorz Brynda (Kontra Elbląg) i Sylwester Stempniewski (Tygrys Elbląg). Zawiódł Marcin Śnitko z Tygrysa, ubiegłoroczny złoty medalista Pucharu Polski, odpadając w ćwierćfinale. Walczący w tej samej kategorii Sebastian Jankowski z Kętrzyna, w finale wagi plus 91 kg, przegrał z Bartoszem Ossowskim ze Starogardu Gdańskiego i zdobył srebrny medal.
       Bardzo dobre przygotowanie do turnieju wykazał w kategorii 51 kg Grzegorz Brynda z Kontry, ubiegłoroczny brązowy medalista Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, który wywalczył tytuł Mistrza Polski pokonując Michała Smerdela z Gwarka Łęczna.
       Od zwycięstwa do zwycięstwa w turnieju, w wadze 64 kg kroczył Sylwester Stempniewski z elbląskiego Tygrysa. Brązowy medalista ubiegłorocznej Olimpiady Młodzieży, po znakomitej walce w finale pokonał Mateusza Batza z Victorii Stargard Szczeciński zdobywając złoty medal i szarfę Mistrza Polski. W ogólnopolskiej klasyfikacji okręgów bokserskich, Warmia i Mazury na mistrzostwach w Wałczu zajęła trzecie miejsce.