Juniorzy Olimpii z punktami

Elbląg, Juniorzy Olimpii z punktami

Dwie drużyny juniorów młodszych Olimpii występujących w Ekstraklasie WMZPN w miniony weekend zakończyły spotkania z dorobkiem punktowym. Ze zwycięstwa cieszyła się Olimpia II, pierwsza drużyna podzieliła się oczkami z Jeziorakiem.

Druga drużyna żółto-biało-niebieskich rywalizowała w sobotę. 26 października, w meczu na stadionie Miejskim w Olsztynie z tamtejszą Warmią. Już w początkowych fragmentach meczu Marek Nowakowski został sfaulowany w polu karnym, ale poszkodowany przegrał bezpośredni pojedynek z bramkarzem gospodarzy. Wynik spotkania otworzył Bartek Gorzycki, który wykończył indywidualną akcję Dawida Winiarskiego. W 44 minucie konsternacja. Arbiter główny ocenił zachowanie Filipa Redesiuka za nieodpowiednie, karząc czerwoną kartką. Olimpia grała w osłabieniu.

Żółto-biało-niebiescy jednak nadal dominowali i dołożyli kolejne trafienia. Po rzucie rożnym - precyzyjnie wykonanym przez Adrian Szantyra - drugie trafienie zanotował Bartek Gorzycki. Trzeciego gola dołożył Dawid Winiarski strzelając mocno z dystansu.

Olimpia II: Szymonowicz (46' Lechowid), Redesiuk, Topolewski (75' Kaczmarzyk), Jędrzejczak (46' Bojanowski), Panek, Płaza (65' Godlewski ), Szantyr (85' Haracz), Gorzycki (80' Kołecki), Jaskólski, Winiarski, Nowakowski.

Olimpia I zagrała w niedzielę, 27 października. Gospodarzem spotkania był Jeziorak Iława. Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando gospodarzy, którzy wielokrotnie sprawdzali dyspozycję bramkarza Olimpii. Do przerwy był remis.

W drugiej części meczu doczekaliśmy się bramek. Na prowadzenie wyszedł Jeziorak, bramkę na 1:1 strzelił Jakub Szpakowski. Olimpia mecz mogła wygrać, dominując w końcówce, ale ostatecznie więcej goli nie oglądaliśmy.

Patronem medialnym ZKS Olimpia Elbląg jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl