Juniorzy przegrywają w Warszawie

Elbląg, Juniorzy Olimpii przegrali z Polonią Warszawa
Juniorzy Olimpii przegrali z Polonią Warszawa (fot. nadesłana)

Bolesnej porażki doznała Olimpia (rocznik 2002) występująca w Centralnej Lidze Juniorów U-17. Żółto-biało-niebiescy ulegli w Warszawie tamtejszej Polonii 3:0.

Niestety zakończyła się świetna passa elbląskiej drużyny. W trwających rewanżach rundy jesiennej Olimpia w każdym meczu zdobywała punkty. Zaczęło się od dwóch wygranych z drużynami z Podlasia: 3:0 z Jagiellonią, 3:2 z MOSP oraz dwóch remisów z drużynami z Łodzi: 0:0 z SMS-em i ŁKS-em.
       Pierwsza połowa niedzielnego (11 listopada) spotkania z Polonią była wyrównana i zakończyła się bezbramkowym remisem, jednak od samego początku elblążanie prezentowali się słabiej niż w ostatnich meczach. Niestety już trzy minuty po rozpoczęciu drugiej połowa z gola cieszyła się Polonia. Te wydarzenia zmusiły Olimpię do jeszcze bardziej otwartej i ofensywnej gry, ale stołeczni wyprowadzali zabójcze kontrataki. Ostatecznie “Czarne Koszule” wygrały 3:0
       - Niestety dało się zauważyć brak kilku podstawowych zawodników. Porażka w Warszawie komplikuje naszą sytuację w tabeli, musimy szukać punktów w meczach z Legią i Escolą Warszawa, które przewodzą stawce w CLJ U-17. - poinformował trener Olimpii, Karol Przybyła.
       Do końca ligi jesiennej pozostała jedna kolejka. Olimpii jednak do rozegrania pozostały dwa spotkania. W 14. kolejce z Legią Warszawa (18 listopada w Elblągu) oraz zaległy mecz z Escolą Warszawa, która w pierwotnym terminie nie dojechała do Elbląga ze względu na awarię autobusu. Najprawdopodobniej do spotkania dojdzie, ale jeszcze nie wiadomo kiedy. Nieoficjalnie mówi się o dodatkowym terminie po rozegraniu ligi jesiennej.
       Przypominamy, że spadają dwie drużyny. Na wiosnę w CLJ U-17 gr. A na pewno nie będziemy oglądać MOSP Białystok, a kolejkę przed końcem w strefie spadkowej znajduje się Jagiellonia Białystok. Olimpia jest na ostatnim bezpiecznym miejscu, ale ma jedno spotkanie rozegrane mniej od Jagi Obie drużyny dotychczas zgromadziły po 13 punktów. W ostatniej kolejce Jagiellonia zagra z Polonią Warszawa.

Polonia Warszawa - Olimpia Elbląg 3:0

Olimpia: Kapłon, Mazurek, Kazimierowski, Sarnowski (Siwko), Pohlid (Izba), Drewek (Junik), Gruz (Hawryszko), Łojeczko (Sowizdrzał), Mączkowski (Zieliński), Rogowski, Mazurek.