Juniorzy Truso nie powalczą o mistrzostwo Polski (piłka ręczna)

Elbląg, Juniorzy Truso nie powalczą o mistrzostwo Polski (piłka ręczna)

Szczypiorniści Truso Elbląg walczyli w 1/16 finału mistrzostw Polski w kategorii juniorów. Niestety podopieczni Grzegorza Czapli przegrali dwa z trzech pojedynków i odpadli z dalszej rywalizacji.

Elbląska drużyna jechała do Płocka z myślą o zagraniu dobrych zawodów i sprawieniu niespodzianki, bo do grona faworytów w tym turnieju nie należała. Truso trafiło do bardzo silnej grupy, gdzie o awans musiało się bić z Wybrzeżem Gdańsk, Nielbą Wągrowiec oraz Wisłą. Elblążanie nie stali na straconej pozycji, jednak jako pierwszoroczni juniorzy mieli dużo mniejsze doświadczenie niż ich starsi koledzy z pozostałych drużyn. Warto przypomnieć, że w poprzednim sezonie nasi szczypiorniści, grający jeszcze w kategorii juniora młodszego, wywalczyli wicemistrzostwo Polski.
       Na pierwszy ogień Truso zmierzyło się z gdańszczanami. Pierwsze akcje spotkania nie wskazywały, że elblążanom będzie ciężko o korzystny rezultat, bo po kilku minutach meczu tablica wyników wskazywała 6:4 dla gdańszczan. Rywale byli bardzo skuteczni, czego nie można powiedzieć o naszych graczach i po 30 minutach gry prowadzili 19:13. Po zmianie stron nadal na parkiecie dominowali zawodnicy Wybrzeża. Trener Grzegorz Czapla rotował składem, jednak nie udało się zatrzymać rozpędzonych gdańszczan, którzy ostatecznie wygrali 35:24.
       Drugiego dnia turnieju naprzeciw naszej drużyny stanęli piłkarze z Wągrowca i by myśleć o awansie do kolejnego etapu, elblążanie musieli to spotkanie wygrać. Mecz od początku był bardzo wyrównany, raz prowadzili piłkarze Truso (8:7), by za chwilę przeszło ono do rąk Nielby (12:14). Na przerwę drużyny schodziły przy wyniku 14:15. Po zmianie stron nadal trwała zacięta walka i żadna z drużyn nie mogła zbudować znaczącej przewagi. W końcu udało się to naszym piłkarzom i w 54. minucie było 27:24. Niestety rywale wykorzystali błędy w końcówce i doprowadzili do remisu. Pięć sekund przed syreną kończącą mecz, sędziowie podyktowali rzut karny dla Nielby, która nie zmarnowała danej jej szansy i wygrała mecz 28:27.
       Wynik trzeciego spotkania w zasadzie nie miał już znaczenia, bo elblążanie nie mieli już szans na awans. Piłkarze Truso nie załamali się jednak i udowodnili, że są w stanie wygrać z teoretyczni silniejszym przeciwnikiem. Drużyna Grzegorza Czapli od początku narzuciła swój rytm gry i gospodarze musieli gonić wynik, jednak potrafili dość jedynie na bramkę kontaktową. Nasi zawodnicy byli bardzo skuteczni, szczególnie Bartłomiej Łarwynowicz, który w całym spotkaniu rzucił aż dziewięć bramek. Płocczanie z kolei mieli problemy ze sforsowaniem elbląskiej defensywy, a jeśli już im się to udawało, to kilkukrotnie na drodze stawał im Jakub Dąbrowski. Truso wygrało ze zwycięzcami całego turnieju 34:29.

Truso: Dąbrowski, Zakolski, Pawelec 18 (bramki rzucone we wszystkich meczach), Stępień 18, Ławrynowicz 17, Budzich 9, Grenda 6, Lachowicz 6, Czapla 4, Cierzan 3, Załuski 2, Budek 1, Kurowski 1, Sparzak, Urbański.